PETYCJA w sprawie PARKINGÓW przy UCK w Gdańsku

PETYCJA w sprawie kompleksowego opracowania rozwiązań dotyczących polityki parkingowej i dojazdowej dla rejonu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego z uwzględnieniem budowy parkingu kubaturowego przy ulicy Smoluchowskiego w Gdańsku.

 

 

Szanowna Pani Prezydent / Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracamy się z prośbą o pozytywne rozpatrzenie naszej petycji. Aktualnie osoby dojeżdżające do UCK nie mają zapewnionej możliwości pewnego i bezpiecznego parkowania w rejonie UCK. Miejsca parkingowe są umiejscowione w zbyt dużej odległości, są rozłożone na dużej powierzchni w całej dzielnicy i jest ich zbyt mało jak na wielkość i wagę tego kompleksu.


Duże grono pacjentów przyjeżdża spoza Gdańska i nie jest zorientowana w działaniu komunikacji Gdańskiej, stąd ich decyzja o wyborze indywidualnych środków transportu. Często są to osoby starsze, schorowane i z trudem poruszające się. Nie można liczyć na ich samodzielne dotarcie do UCK. Innym problemem jest sprawny przejazd Karetek Pogotowia oraz kobiet dojeżdżających na oddziały położnicze.


Trzeba mieć na uwadze, że możliwość stosowania „odwróconej piramidy transportowej” w tym rejonie jest ograniczona. Jest to największy szpital na Pomorzu, a drogi dojazdowe do niego nie zmieniły się praktycznie od jego powstania, czyli od 1911 roku. Nowoczesne szpitale podobnej wielkości posiadają szerokie, wygodne i bezpieczne drogi dojazdowe. Nie można liczyć na to iż osoby potrzebujące pomocy medycznej będą dojeżdżać komunikacją miejską, taksówką czy rowerem. Tu bardzo często liczy się czas.

  • UCK jest największym ośrodkiem szpitalnym w Polsce Północnej, który służy pomocą mieszkańcom kilku województw.
  • drogi dojazdowe do UCK nie zmieniły się od czasu powstania kompleksu szpitalnego, czyli od 1911 roku.
  • W tym czasie powstał i rozwinął się Gdański Uniwersytet Medyczny, który posiada ponad 6000 studentów i 1100 pracowników naukowych.
  • Aktualnie UCK dysponuje 1200 łóżkami dla pacjentów, którymi opiekuje się 4834 pracowników. Rocznie szpitale pomagają 132000 pacjentów. (dane ze strony UCK) Dodatkowy ruch generują osoby opiekujące się i odwiedzające chorych.
  • W obrębie UCK każdego dnia roboczego przewija się ponad 15 000 osób, (z „Analizy aktywności ...”)
  • Dalszy rozwój i rozbudowę UCK, oraz budowa kilku osiedli mieszkaniowych, będzie powodować w przyszłości ciągłe pogorszenie sytuacji.


W bezpośrednim sąsiedztwie UCK powinien znaleźć się duży parking kubaturowy, który zapewni miejsca postojowe dla osób dojeżdżających do Centrum Klinicznego, pacjentów, osób opiekujących się pacjentami jak i osób przyjeżdżających na badania.

Prosimy o jak najszybsze rozpoczęcie prac w tym zakresie.

W związku z powyższym liczymy na przychylną decyzję w tej sprawie podczas przyszłej kadencji.

Pozostając z szacunkiem,
Mieszkańcy Gdańska oraz całego Województwa Pomorskiego

Radni Dzielnicy Aniołki


Marek Tomaszewski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marek Tomaszewski do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Numer telefonu nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Te informacje nie będą wyświetlane publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...