Petycja w sprawie udzielenia pożyczki na realizację inwestycji w Ośrodku KNIEJA w Rajgrodzie

W przepięknym podlaskim lesie, nad malowniczym Jeziorem Rajgrodzkim realizujemy unikalny w skali Europy projekt KNIEJA2020. Mamy niepowtarzalną szansę zamienić istniejący już Ośrodek Knieja w Rajgrodzie w wyjątkowe miejsce dla dzieciaków z zaburzeniami i ich rodzin, sportowców oraz wszystkich, którzy cenią wypoczynek i rekreację blisko natury - także dla Ciebie i Twoich bliskich! Ten projekt nie powstanie bez Twojego wsparcia, dlatego pomóż nam przekonać władze Podlasia, że wszyscy potrzebujemy takiego miejsca. Wesprzyj nas swoim podpisem – wspólnie możemy realnie wpłynąć na powodzenie projektu i tym samym zmienić świat dzieciaków i ich rodzin na lepsze!

NIE_BĄDŹ_OBOJĘTNY!_POPRZYJ_BUDOWĘ_CENTRUM_TERAPII_DLA_DZIECI!.png

Szanowny Panie Marszałku, Panowie Wicemarszałkowie, Panie Wojewodo, Panie Starosto, Panie Burmistrzu!

Zwracamy się z prośbą do władz województwa podlaskiego o udzielenie pożyczki na realizację inwestycji, dzięki której Ośrodek KNIEJA w Rajgrodzie stanie się miejscem łączącym aktywny wypoczynek, sport i rekreację z profesjonalnym zapleczem terapeutycznym dla dzieci i młodzieży z całościowymi zaburzeniami rozwoju i ich rodzin.  

Planowana inwestycja jest wynikiem naszych starań i ponad rocznej wytężonej pracy, dzięki której udało nam się pozyskać ponad 9,5 mln złotych unijnego dofinansowania na realizację projektu w ramach Działania 1.3.2 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Aby zrealizować projekt jesteśmy zobowiązani do zapewnienia wkładu własnego w wysokości ok. 25% całkowitego budżetu inwestycji. Ze względu na wstrzymanie przez banki finansowania branży turystycznej, wymagane środki możemy pozyskać jedynie ze źródeł publicznych.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem. Z autyzmem żyją także rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że osób w imieniu których występujemy jest nawet 3 mln.  

Właśnie dla tych 3 milionów osób chcielibyśmy stworzyć miejsce, w którym znajdą profesjonalne wsparcie, pomoc, możliwości terapii dostosowanej do indywidualnych potrzeb, ale również regenerację, wytchnienie oraz po prostu odpoczynek i dobrą zabawę.  

Ośrodek KNIEJA w Rajgrodzie w ciągu trzech lat może zmienić się w miejsce, jakiego nie ma nigdzie indziej: integracyjne centrum sportowo-rekreacyjne, które będzie łączyć w sobie funkcję wypoczynkową z funkcjami diagnostycznymi, terapeutycznymi i rehabilitacyjnymi ukierunkowanymi na całościowe zaburzenia rozwoju.  

Na terenie pięknego sosnowego lasu, tuż nad brzegiem jeziora Rajgrodzkiego ma szansę powstać Centrum Diagnozy i Terapii z kompleksową ofertą diagnostyczną i terapeutyczną, a także z mieszkaniami treningowymi, w których odbywać się będzie nauka samodzielności, Centrum Sportu z dwupoziomową siłownią, kortem do squasha, salą fitness ze ścianką wspinaczkową oraz przestrzenią rekreacyjną ze stołami do ping ponga, stołem do bilarda, rzutkami oraz Centrum Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej z szeroką ofertą zabiegów poprawiających stan zdrowia.  

W CHWILI OBECNEJ LOSY NASZEJ INWESTYCJI LEŻĄ W RĘKACH WŁADZ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO.  

Jedyną szansą na jej realizację jest uzyskanie wsparcia bezpośrednio od władz województwa podlaskiego. Jesteśmy przekonani, że dysponują one nie tylko odpowiednimi środkami finansowymi, ale również stosownymi narzędziami, które umożliwią udzielenie wsparcia naszemu projektowi.  

W imieniu własnym oraz dzieci i młodzieży z całościowymi zaburzeniami rozwoju i ich rodzin liczymy na to, że władze województwa podlaskiego dołożą wszelkich starań, aby umożliwić realizację inwestycji, dzięki której powstanie miejsce szczególne: z jednej strony oferujące profesjonalne wsparcie, a z drugiej – pełne empatii, tolerancji i wrażliwości na drugiego człowieka. 

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie www.knieja2020.pl


Katarzyna Kabzińska, Ośrodek Knieja w Rajgrodzie    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Katarzyna Kabzińska, Ośrodek Knieja w Rajgrodzie będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...