Petycja - przystanek "Wyścigi" na żądanie na trasie linii 504

Mieszkańcy do Zarządu Transportu Miejskiego, ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa, ztm@ztm.waw.pl

Petycja dotyczy włączenia do trasy linii 504 przystanku Wyścigi (przystanek na żądanie w stronę Kabat), w okolicy którego znajduje się wiele osiedli mieszkaniowych, miejsc pracy (np. biurowiec Catalina), a także sam Tor Wyścigów Konnych Służewiec. Odległość między przystankami Gotarda i Poleczki, pomiędzy którymi znajduje się przystanek Wyścigi, a także Bartłomieja, wynosi 2,6 km. Ponadto wielokrotnie autobus tej linii, pomimo iż jest linią przyspieszoną, stoi w korkach na ul. Puławskiej, więc nie odbyłoby się to z wielką stratą dla innych podróżnych (warto też wspomnieć, że na odcinku ursynowskim ta linia pospieszna zatrzymuje się co 300-450 m na przystankach: Centrum Onkologii, Malinowskiego, Miklaszewskiego, Warchałowskiego, Stryjeńskich).

W ostatnich latach na trasie linii 504 utworzono także przystanek na żądanie Postępu pomiędzy przystankami PKP Służewiec a Rondo UE, które dzieli tylko 1,2 km, a na tej trasie kursują aż cztery linie tramwajowe. Natomiast na odcinku pomiędzy przystankiem Gotarda a węzłem Wyścigi kursuje jedynie autobus 136, który według mieszkańców jest najgorszą (najbardziej spóźniającą się) linią autobusową w stolicy - https://warszawa.naszemiasto.pl/spoznienia-autobusow-linii-136-ursynowski-radny-ma-na-nie/ar/c4-4957882, https://www.se.pl/warszawa/wiemy-ktore-linie-autobusowe-najbardziej-sie-spozniaja-apel-do-ztm-poprawcie-to-podsumowanie-aa-sUBC-ftSs-ab5A.html). Z tego względu okolica węzła przystankowego Wyścigi jest de facto pozbawiona sprawnie działających połączeń transportu publicznego na Ochotę oraz Kabaty. 

Z tego względu zasadne jest utworzenie przystanku na żądanie(!) Wyścigi. Petycja motywowana jest również tym, że w ostatnim czasie utworzono przystanek na żądanie Nowoursynowska dla aż trzech linii przyspieszonych - 401, 402 i 503. 

Władze Warszawy promują korzystanie z komunikacji miejskiej zamiast z samochodów prywatnych w celu przemieszczania się po ulicach miasta. Jest to bardzo dobra inicjatywa proekologiczna w obliczu przyspieszających zmian klimatycznych. Utworzenie dodatkowych przystanków - w tym przystanku na żądanie(!) Wyścigi - byłoby dobrym krokiem zaqchęcającym mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Michał Rećko do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...