Petycja o odwołanie Łowczego Miejskiego Ryszarda Czeraszkiewicza

Do:
Urząd Miasta Szczecin
Sekretarz Miasta
p. Ryszard Słoka
Pl. Armii Krajowej 1
70-456 Szczecin
91 42-45-931
boi@um.szczecin.pl
 
Ryszard Czeraszkiewicz, tzw. "łowczy miejski", który realizuje postanowienia umów zawartych przez Gminę Miasto Szczecin z firmami: WILD-GAME ZWIERZYNA I GOSPODARSTWO ŁOWIECKIE STANISŁAW HEBDA (umowa nr CRU/17/0000654) oraz LUPAR-CZERASZKIEWICZ RYSZARD (umowa nr CRU/17/0000653) na prowadzenie całodobowego pogotowia interwencyjnego ds. zwierząt łownych na terenie miasta Szczecin w latach 2017-2018.

Pan łowczy przez ostatnie lata swojej działalności wielokrotnie nie wywiązywał sie w należyty sposób z umowy zawartej z Miastem Szczecin. Zabijanie młodych dzików, szczucie ziwerząt domowych to tylko kilka z jego wykroczeń.

13 lutego w godzinach porannych Straż Miejska została poinformowana o wypadku z udziałem sarny. Jako osoba przejeżdżająca obok leżącej na jezdni sarny, postanowiłam udzielić jej pomocy wraz ze sprawcą wypadku. Dołączył do nas inny postronny kierowca. SM wezwała do wypadku Łowczego.
Przed przyjazdem Łowczego sarna została przeniesiona przez nas z jezdni na chodnik, okryta kocem, gdzie nie przeszkadzając uczestnikom ruchu, czekała na pomoc. Niestety pomoc okazała sie być sprzeczna ze wszelkimi zasadami oraz punktami umowy Łowczego.

Łowczy przyjechał dużym, zdawało by sie przystosowanym pojazdem. Ku naszemu zaskoczeniu, w samochodzie nie było miejsca na przewóz zwierzęcia. Ranne i cierpiące zwierzę Łowczy bezpardonowo wrzucił, powtarzam nie położył, a wrzucił do zagraconego samochodu, w niewielką przestrzeń między jakimiś skrzyniami a drzwiami. Nie zostało nawet okryte. Na nasze pytania o dalszy los sarny, usłyszelismy tylko odpowiedź, ze sarna ma ciężkie obrażenia (to sami moglismy stwierdzic, stąd nasza ostrożność w postępowaniu ze zwierzęciem). Usłyszeliśmy, ze będzie zawieziona do weterynarza. Niestety nie udzielono nam informacji do którego gabinetu pomimo kilkukrotnego zapytania. Oczywiste jest, że oddając zwierze pod opiekę, chcielibyśmy dowiedzieć się o stan zdrowia i jego dalsze losy.

Nie pierwszy raz mieszkańcy Szczecina spotykaja się z arogancją i butą Pana Czeraszkiewicza.
Podczas swoich interwencji łamie on wszystkie punkty zawartej z Miastem umowy. W związku z tym wnosimy o natychmiastowe odsunięcie pana Ryszarda Czeraszkiewicza od realizacji ww. umów oraz wszczęcie postępowania wyjaśniającego.


Katarzyna Monkiewicz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Katarzyna Monkiewicz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...