Żądamy darmowych żłobków na północnym Ursynowie

Prezydent m.st. Warszawy

Sz. P. Rafał Trzaskowski

Pl. Bankowy 3/5

00-950 Warszawa

 

Petycja w sprawie wykupu miejsc żłobkowych przez UM na osiedlu Central Park Ursynów

 

Szanowny Panie Prezydencie,

 

zwracamy się do Pana w imieniu mieszkańców osiedla Central Park Ursynów i okolic, którzy są rodzicami dzieci do lat trzech, bądź planujących powiększenie rodziny. Niniejszym prosimy o wykupienie przez  Urzędu Miasta min. 95 miejsc w lokalnym żłobku Harmony Montessori Park, przy ul. Pieskowa Skała 7. 

W naszej okolicy tj. obrębie ulic Kłobuckiej, Wyczółki, Boksereskiej, w której żyje ponad 10 000 mieszkańców, dostępnych jest zaledwie 50 miejsc w żłobkach samorządowych (37 miejsc w mini żłobku przy. ul. Kłobuckiej 16a) oraz wykupionych w placówkach prywatnych (13 miejsc u opiekunów dziennych "Domowa opieka u cioci Moniki" ul. Kłobucka 8), przy czym wszystkie te miejsca dotyczą dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Nie ma w pobliżu żadnej placówki, która oferowałaby opiekę dzieciom młodszym, a miejsca dla dzieci starszych również stale są zajęte.

Pozostałe placówki w obrębie dzielnicy Ursynów, zarówno samorządowe jak i prywatne  z miejscami wykupionymi przez UM wymagają min. 20 minutowego dojazu komunikacją miejską bądź samochodem (odległości 2km +). Jest to niezwykle uciążliwe dla młodych rodziców, zwłaszcza mam, które z tego powodu mają trudność z powrotem do pracy. Konieczność dojazdów niepotrzebnie naraża również rodziców i ich dzieci na zarażenie wirusem covid-19, stąd część rodzin podejmuje decyzje o pozostaniu matki na urlopie wychowawczym, co działa przeciwko wyrównywaniu szans kobiet i mężczyzn w obszarze rozwoju zawodowego. 

Mało tego, nawet jeżeli ktoś chciałby zapisać dziecko do tak oddalonej placówki to dostępne są w nich miejsca jedynie dla dzieci od drugiego roku życia. (załączamy status na dzień dzisiejszy). 

Do października 2020 w naszej okolicy, ul. Jurajskiej działał żłobek "Marzenia do spełnienia", w którym miasto wykupiło 47 miejsc, co częściowo rozwiązywało problem. Natomiast tej placówki już nie ma (umowa wypwiedziana przez UM z powodu nieprawidłowości w wydatkowaniu dotacji). 

Tymczasem przy ul. Pieskowa Skała 7, od listopada 2020 r działa żłobek Harmony Montessori Park na 95 miejsc dla dzieci od 20 tygodnia życia,  który jest otwarty na współpracę z UM i byłby gotów przyjąć dzieci w ciągu miesiąca od podpisania umowy na wykup miejsc. Dodatkowo, najpóźniej od sierpnia br. będzię dostepnych kolejnych 76 miesc w drugim oddziale tegoż żlobka, tworzonym pod tym samym adresem. Jest to jedyna placówka, która byłaby w stanie w pełni zaspokoić potrzeby na miejsca żłobkowe okolicznych mieszkańców.

W związku z tym, prosimy o realizację naszej petycji i wykup miejsc w żłobku Harmony Montessori Park w możliwie szybkim terminie.

Z poważaniem 

Rodziny z  Ursynowa Północnego

 cz._1_Status_dostępnych_miejsc_żłobkowych_Ursynów_19_.03_.2021_.jpg

 
 

Paulina Zalewska, Olga Pająk-Zimnicka    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Paulina Zalewska, Olga Pająk-Zimnicka do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...