Petycja do premiera RP w sprawie niewprowadzania przymusu rozliczania najmu prywatnego ryczałtem i pozostawienie amortyzacji mieszkań

Komentarze

#2

Podpisuje ponieważ w 100% popieram Nasza petycje i proponowane rozwiązania.

Jacek Kusiak (Warszawa, )

#4

mam dwie nieruchomości na wynajem

Waldemar Sotnicki (Kraków, )

#9

Wprowadzane zmiany podatkowe mogą uderzyć w najbiedniejszych oraz pogorszą już trudne warunki prowadzenia biznesu w Polsce

Piotr Oponowicz (Białystok, )

#34

Podpisuję ponieważ uważam za oczywiste przestrzeganie prawa i respektowanie ochrony praw nabytych. Inwestowanie w nieruchomości to decyzja na kilkanaście, kilkadziesiąt lat poprzedzona analizami opłacalności biznesu czy ryzyk. Nie można urzędniczą decyzją narażać inwestorów na straty w prowadzonej działalności. To rynek jest najlepszym regulatorem zmian a państwo powinno wspierać i stwarzać warunki do rozwoju małych, dużych przedsiębiorstw, których podatki wspierają działania prospołeczne. Uważam, że jako Stowarzyszenie powinniśmy wystąpić na drogę sądową w przypadku wprowadzenia tak niekorzystnych zmian dla wielu tysięcy przedsiębiorców.

Grzegorz Mazurczak (Warszawa, )

#46

Propozycje podatkowe są skrajnie niekorzystne dla wymagających i nie liczą się z faktem, że przychody z najmu są poprzedzane przez duże inwestycje

Maciej Malinowski (Jabłonna, )

#62

Państwo narzuca na nas ustawę o ochronie praw lokatorów i nami realizuje swoje obowiązki, zapewnienie mieszkań socjalnych osobom niepłacącym - uważam że amortyzacja to "rekompensata" dla wynajmujących za to, że ponoszą ryzyka związane z ustawą o ochronie praw lokatorów.

Aleksander Kiebel (Siemianowice Slaskie, )

#81

Jestem właścicielem nieruchomości na wynajem i uważam że zniesienie możliwości rozliczania nieruchomości liniowo z uwzględnieniem amortyzacji spowoduje zmiany, które negatywnie przełożą się na rynek najmu w Polsce.

Karol Lipski (Warszawa, )

#95

Podpisuję, ponieważ chciałbym, żeby moje dzieci mogły żyć w nowoczesnym, rozwijającym się kraju, a nie szukać swojego miejsca w świecie poza granicami Polski. A siła kraju leży w sile osób tworzących jego gospodarkę i inwestycje. Nie w łupieniu jednych obywateli, aby rozdać pieniądze na socjal i kupowanie głosów.

Bartłomiej Jaworski (Szczecin, )

#131

Podpisuję , ponieważ to bardzo zła decyzja ze strony rządzących.

Michał Czerwiński (Gostyń, )

#132

Nie zgadzam się na zakaz amortyzacji mieszkań. Przedstawione założenia Nowego Ładu są sprzeczne z ekonomią i etyką! Należy promować wyższe dochody i przedsiębiorczość!

Arkadiusz Knapik (Kraków, )

#144

Prawo nie powinno działać wstecz, rozumiem zmiany po nowym roku dla tych co zamierzają dopiero amortyzować, ale odbieranie praw nabytych na podstawie, których dokonywało się decyzji o zakupie tego zrozumieć nie mogę

Paweł Piech (Legnica, )

#187

Pozbawienie możliwości rozliczania amortyzacji przy wynajmie prywatnym to ograniczenie rozwoju biznesu polegającego na inwestowaniu w rynek nieruchomości. To także obłożenie dodatkowymi kosztami remontów i kupna wyposażenia i ukryty wzrost opodatkowania najmu.

Jarosław Juściński (Dobrzeń Wielki, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...