Szczepienia przeciw COVID-19 dla instruktorów nauki jazdy oraz wykładowców i pracowników Ośrodków Szkolenia Kierowców

bedriver.jpg

Zwracamy się do Ministerstwa Zdrowia o równorzędny z nauczycielami dostęp do szczepień przeciw COVID-19 dla instruktorów nauki jazdy oraz wykładowców i pracowników Ośrodków Szkolenia Kierowców.

Grupa zawodowa instruktorów nauki jazdy licząca 18 000 osób została pominięta przy priorytetowych szczepieniach dla nauczycieli.

Instruktorzy nauki jazdy mimo zachowania reżimu sanitarnego zgodnego z przepisami ryzykują swoim zdrowiem i narażają się na utratę możliwości pracy.
Większość szkolących się na prawo jazdy osób jest w wieku 18 – 24 lata i w tej grupie infekcja koronawirusem często przebiega bezobjawowo.
Kursów z prowadzenia samochodu nie można przeprowadzać online.

Kursanci także boją się zarażenia i wielu z nich z obawy odkłada naukę jazdy na później.
W 2020 roku uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B uzyskało 362 000 osób (w roku 2019 było to 460 000 i łącznie ponad 600 000 wszystkich kategorii prawa jazdy).
W kwietniu 2020 roku zmniejszenie liczby wydanych dokumentów prawa jazdy wyniosło 96,6%.
Niekorzystny trend spadkowy najprawdopodobniej będzie trwał także w roku 2021.

Posiadanie prawa jazdy jest często elementem niezbędnym do uzyskania pracy i popularną metodą na podniesienie kwalifikacji zawodowych i standardu życia.
Jednym ze sposobów ograniczania kontaktów z innymi w dobie pandemii jest korzystanie z zakupów online i wiąże się to z koniecznością dostaw przez kurierów i kierowców zawodowych.
Przedłużanie się obecnej sytuacji stwarza poważne zagrożenie dla przyszłości rozwoju sektora transportowego.

W interesie publicznym leży ochrona pracowników branży nauki jazdy na równi z nauczycielami i umożliwienie bieżącego kształcenia kandydatów na kierowców w trudnych czasach pandemii.

Najprostszą metodą na poprawę tej sytuacji byłoby zaszczepienie instruktorów nauki jazdy oraz wykładowców i pracowników Ośrodków Szkolenia Kierowców.

bedriver2-.jpg

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam BeDriver.pl do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...