Więcej kursów autobusów MZK Stargard do gminy Kobylanka

Chyba każdy mieszkaniec gminy Kobylanki wie że kursują autobusy MZK. Są tacy którzy korzystają z tych połączeń i też tacy którzy by chcieli ale nie mogą, bo ilość kursów nie wystarcza. W weekendy dociera tylko do Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. W dni wolne od nauki w szkołach nie kursuje do Motańca, Niedźwiedźia i Reptowa, co powoduje że na całe wakacje są odcieci od świata. 

 

Autobus mógłby kursować tak:

Pierwszy autobus jeździ tak:

Stargard-Lipnik-Zieleniewo-Morzyczyn-Jęczydół-Bielkowo-Kobylanka-Motaniec-Niedźwiedź-Reptowo-Kobylanka-Morzyczyn-Zieleniewo-Lipnik-Stargard

A drugi autobus jeździłby w przeciwnym kierunku:

Stargard-Lipnik-Zieleniewo-Morzyczyn-Kobylanka-Reptowo-Niedźwiedź-Motaniec-Kobylanka-Bielkowo-Jęczydół-Morzyczyn-Zieleniewo-Lipnik-Stargard

Kursowały by raz na godzinę w każdą stronę.

 

Dzięki takiemu połączeniu mieszkańcy gminy mogli by podróżować po terenie gminy i w łatwy sposób dostać się do stargardu. W okresie wakacjie było można dostać się na miedwie autobusem bez problemu. Młodzież często ma jakieś zajęcia w stargardzie po lekcji w tygodniu lub w weekendy, czy też chcą się spotkać z znajomymi. Można było by skorzystać z wydarzeń w Stargardzie czy pojechać na zakupy. Rodzina z miasta mogła by też przyjechać do gminy. 

Jeszcze powinny powstać przystanki w Kobylance przy os.Zalesie i os.Zielonym. 

Mogłyby też powstać na ul.Bolesława Chrobrego i przy Wenus w Kobylance, ten ostatni ułatwił by dojście na cmetarz.

Oraz w Morzyczynie przy Netto.

 

Na pewno więcej kursów ułatwiło by wielu ludzią życie w dojazdach do pracy, szkoły, na zakupy czy poprostu do znajomych.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Michał do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook