WSPIERAM TEATR KAMIENICA W WARSZAWIE

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, Przyjaciele Teatru Kamienica!  

Stworzony przez Emiliana Kamińskiego Teatr Kamienica funkcjonuje w sposób stabilny, zarówno pod względem artystycznym, jak i ekonomicznym. W 2024 r. będziemy obchodzić 15-lecie instytucji, która stała się istotnym punktem na kulturalnej mapie stolicy, „najbardziej warszawskim z warszawskich teatrów”. Cały czas się rozwijamy. Organizujemy kolejne premiery, pomimo ciężkiego okresu pandemii nie zaprzestaliśmy grania dla naszych Widzów, poza aktywnością artystyczną, prowadzimy szeroko zakrojoną działalność o charakterze społecznym, charytatywnym, edukacyjnym i historycznym. A wszystko, jak mawiał Emilian, w służbie ludziom, zgodnie z naszym mottem: „Więcej niż teatr”. Jednakże, mimo tego, że stworzyliśmy to miejsce ze starych, zalanych piwnic, wielokrotnie rezygnując z życia prywatnego, poświęcając przez blisko 20 lat każdą wolną chwilę i cały nasz dorobek, przez prawie 10 ostatnich lat biorąc udział w wielu sprawach sądowych, to czujemy niepokój i niepewność „jutra”, gdyż nawet fragment Teatru nie jest naszą własnością.

Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, nie możemy wykupić pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania Teatru. Bardzo wiele zależy od przedstawicieli Miasta, które we Wspólnocie Mieszkaniowej działającej w naszej kamienicy ma znaczący głos. Nie chcemy niczego za darmo, chcemy jedynie, aby nasz wysiłek, w tym finansowy, nie poszedł na marne. Apelujemy o możliwość wykupienia pomieszczeń Teatrowi Kamienica, bowiem jedynie w ten sposób możemy zabezpieczyć przyszłość teatru!

Jestem gotowa zaciągnąć kredyty, aby wykupić choć jedną scenę i dzięki temu mieć pewność, że nikt nagle już nam tego miejsca nie odbierze. Chcę móc w pełni bezpiecznie kontynuować dzieło życia mojego Męża Emiliana Kamińskiego i tak, jak do tej pory wzbogacać jego umiłowane miasto poprzez sztukę oraz działalność społeczną. Już raz Państwo nam pomogliście, dlatego zwracam się do Was ponownie z prośbą o wsparcie i podpisy. Z pewnością nasz wspólny głos będzie bardziej słyszalny i dzięki Wam uda nam się uregulować formalności i zadbać o przyszłość Waszego i naszego Teatru Kamienica!      

Z całego serca dziękujemy za każdy głos wsparcia!
Justyna Sieńczyłło, Kajetan Kamiński wraz z zespołem


Justyna Sieńczyłło, Teatr Kamienica    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Justyna Sieńczyłło, Teatr Kamienica będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...