Wstrzymajmy transport niemieckich odpadów do Polski

Szanowni Państwo,

zwracamy się do Państwa z prośbą o podpisanie petycji dotyczącej wstrzymania decyzji numer DKGO-442/DE4506000034/47/6/20/wo, wydanej przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, zezwalającej na przywóz 40 500 ton odpadów w postaci pyłów gazów odlotowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z Republiki Federalnej Niemiec. 

Według wspomnianej decyzji, odbiorcą pyłów gazów odlotowych oznaczonych kodem 10 09 10 zgodnie z Europejskim Katalogiem Odpadów oraz niewymienionych w żadnym z załączników do rozporządzenia (WE) nr 1013/2006, będzie firma PRI-BAZALT Rekultywacja Sp. z o.o. z siedzibą w Rębiszowie, gmina Mirsk (woj. dolnośląskie).

Wydana decyzja wzbudza wiele kontrowersji oraz jest powodem niepokoju wśród mieszkańców powiatu lwóweckiego, którzy obawiają się, że w związku z transportem wymienionych odpadów ucierpi środowisko, infrastruktura oraz turystyka. Niepokojące zgłoszenia napływające od mieszkańców dotyczą również tego czym rzeczywiście zasypywane jest wyrobisko.

Wobec tego, zwracamy sie do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska o wstrzymanie decyzji na okres zweryfikowania kilkunastu próbek z gruntu oraz wody z wyrobiska w Rębiszowie. 


Biuro Poselskie Roberta Obaza    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Biuro Poselskie Roberta Obaza do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook