Wybieg dla psów w Sochaczewie

W imieniu właścicieli psów, ich sympatyków, jak i przeciwników, zwracamy się z petycją o utworzenie w Sochaczewie ogrodzonego i zalegalizowanego wybiegu dla psów, ponieważ jest to jedyne miejsce, gdzie bez ryzyka i konsekwencji możemy wypuścić psa bez smyczy i kagańca.

    Ponadto powstanie wybiegów dla psów przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w mieście i zmniejszenia agresji wśród psów. Kolejna korzyść to możliwość organizacji różnego typu szkoleń, spotkań i zawodów dla czworonogów i ich opiekunów. Warto dodać, że dzięki swobodnemu bieganiu bez smyczy psy zaspokajają swoje naturalne potrzeby ruchu i kontaktów z innymi psami. Jeśli jest dostępny w mieście ogrodzony wybieg, mogą robić to bez ryzyka ucieczki czy wpadnięcia pod samochód i bez stresowania tych przechodniów, którzy mogliby obawiać się biegających luzem psów (nawet tych najbardziej przyjaznych)

Miejsce przyjazne psom nie jest inwestycją, która wymagałaby znacznych nakładów finansowych. W Polsce funkcjonuje kilka firm, które oferują kompleksowe rozwiązania w tej dziedzinie, natomiast wiele osób korzystających z psich wybiegów jest zdania, że kolorowe projekty bogate w dedykowaną infrastrukturę nie wpływają na zwiększenie komfortu korzystania z tego typu obiektów. Często najprostsze a zarazem najtańsze rozwiązania okazują się w zupełności spełniać oczekiwania, nie generując przy tym wysokich kosztów utrzymania. Ważne jest aby psi park był terenem przestronnym (zaleca się aby obszar nie był mniejszy niż 1500 m2), posiadał miejsca zacienione, ogrodzenie z podwójnym wejściem uniemożliwiającym psom ucieczkę oraz kosze na śmieci. Mile widziane są altanki z ławkami, na których mogą usiąść opiekunowie, stoły biwakowe oraz przeszkody dla psów, jak na przykład betonowa rura pełniąca rolę tunelu, pień drzewa, wkopane w ziemię opony czy wiszące łańcuchy. 

  W Polsce powstaje coraz więcej psich parków i wybiegów. Mamy nadzieję, że Sochaczew dołączy do miast, w których są już otwarte.

 

PROSZĘ POTWIERDZIĆ PODPIS W OTRZYMANYM MAILU ! 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Karolina będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...