Zatrzymajmy sprzedaż działki z placem zabaw w Przegorzałach!

Fot_21.jpg

Sprzeciwiamy się sprzedaży działki z placem zabaw przy ulicach Szyszko-Bohusza i Kamedulskiej. Teren położony jest w centrum osiedla, a miejsce cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Dzieci potrzebują miejsca do zabawy!  

Do Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec wpłynęło pismo wysłane przez Wydział Skarbu UMK z informacją o toczącym się postepowaniu w sprawie zbycia gruntu. W korespondencji jest informacja, że pozytywną opinie na temat sprzedaży wyraziły Wydziały Planowania Przestrzennego i Gospodarki Komunalnej. Z dokumentacji można wywnioskować, że postępowanie zbliża się do finału, a sprzedaż jest prawdopodobna. 

Ogródek to zaciszny i urokliwy zakątek otoczony bujną zielenią. Miejsce jest bardzo lubiane przez dzieci, a wielu mieszkańców przychodzi tutaj spędzać swój wolny czas. Teren znajduje się w oddali od ruchliwych ulic. Dlatego plac szczególnie nadaje się dla młodszych pociech.  

Plac zabaw na tym terenie istnieje już od co najmniej 40 lat, a całe pokolenia starały się o zachowanie charakteru okolicy. Teraz ten wysiłek może zostać zaprzepaszczony.   Większość urządzeń zabawowych jest w dobrym stanie. Dzielnica co roku inwestuje środki w utrzymanie ogródka jordanowskiego. Dlatego sprzedaż terenu byłaby również dużym marnotrawstwem publicznych pieniędzy, które przez lata zostały zainwestowane w to miejsce  

Powierzchnia działek, które mają zostać sprzedane wynosi prawie 10 arów, czyli 1000 metrów kwadratowych. Miasto zamierza zbyć nieruchomość bez przetargu w trybie dopełnienia. Procedura jest stosowana kiedy właściciel nieruchomości przyległej chce powiększyć swoją parcelę o teren gminny. Samorząd może zastosować taki sposób sprzedaży terenu jednak tylko w nadzwyczajnych okolicznościach. Większość dopełnień dotyczy działek o powichrzeni kilku czy kilkunastu metrów kwadratowych. Zazwyczaj są to skrawki terenu, które zostały po błędnym rozgraniczeniu czy fragmenty drogi dojazdowej do posesji. Ustawa dopuszcza sprzedaż bez przetargu wyłącznie parceli, które nie mogą być zagospodarowane jako odrębne nieruchomości ze względu na wielkość, kształt czy brak dostępu do drogi publicznej. W przypadku działki z placem zabaw w Przegorzałach zastosowanie trybu dopełnienia budzi poważne wątpliwości prawne.  

Sprzedaż działki z placem zabaw stanowiłaby wyraz zupełnego lekceważenia wobec mieszkańców. Liczymy na jasną deklaracje ze strony Pana Prezydenta, że do transakcji nie dojdzie.

Petycja jest skierowana do Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego

Fot_1.jpg

Fot_3.jpg


Krzysztof Kwarciak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Krzysztof Kwarciak będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...