Poparcie dla Projektu Lubelskich Standardów Pieszych

Skontaktuj się z autorem petycji

Konsultacje społeczne "Lubelskie standardy piesze" - ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

2016-10-06 08:13:47

Szanowni Państwo!

Państwa zaangażowanie w projekcie "Miasto dla ludzi" przyniosło owoce - powstają miejskie Standardy Infrastruktury Pieszej, które w najbliższych dniach będą konsultowane. Warto przyjść na spotkanie, żeby zrozumieć dokument.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje społeczne dotyczące opracowania projektu "Lubelskie standardy piesze. Kierunki rozwoju ruchu pieszego w Lublinie", które odbędą się w dniach 17 sierpnia-15 października. Zaplanowano także dwa spotkania konsultacyjne w Ratuszu, które na potrzeby mieszkańców Lublina zostały zorganizowane o różnych porach:

I. 10 października, godz. 17:00

II. 11 października, godz. 10:00

Spotkania odbędą się z udziałem zespołu autorskiego. Ze względu na obecność studentów, konsultacje zostały przedłużone do połowy października. Uwagi i opinie dot. Standardów można również zgłaszać drogą elektroniczną na adres: biuro@transeko.pl. Szczegółowe informacje nt. spotkania można znaleźć TUTAJ.

Projekt "Miasto dla ludzi", którzy Państwo poparli, jest podstawą konsultowango w tych dniach dokumentu "Lubelskie standardy piesze. Kierunki rozwoju ruchu pieszego w Lublinie". To dzięki Państwa zainteresowaniu naszymi działaniami prace nad dokumentem nabrały tak dużego tempa. Jeszcze raz dziękujemy za oddane głosy.

Spotkania konsultacyjne będą miały charakter informacyjny i opiniujący. Celem konsultacji jest zapoznanie się z projektem Standardów, dyskusja nad dokumentem oraz zebranie uwag i opinii mieszkańców oraz przedstawicieli organizacji społecznych. Zgłoszone uwagi i opinie zostaną wykorzystane do opracowania końcowej wersji dokumentu.

Standardy Piesze mają pomóc w realizacji bardziej przyjaznej pieszym przestrzeni miejskiej, szczególnie w obszarze śródmiejskim. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem oraz udziału w konsultacjach.

Pozdrawiamy,
Zespół projektu "Miasto dla ludzi"


Marta Kurowska

"Robimy to dla pieniędzy" - dołącz do nas!

2016-04-22 09:57:39Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na wydarzenie w ramach projektu "Miasto dla Ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej".

26 kwietnia 2016, wtorek
godz. 17:30
CTW KUL, s. 114 (I piętro)

"Robimy to dla pieniędzy, czyli ile można zyskać na dobrej przestrzeni publicznej"
Ile można zarobić na przestrzeni? Ile na dobrej przestrzeni zyskują handlowcy i punkty usługowe? Jak zbadać zyski z chodzenia pieszo i ruchu rowerowego? Dlaczego chodzenie pieszo poprawia ekonomię miast? O tym między innymi będziemy rozmawiać podczas spotkania.

Podczas wydarzenia zaprezentujemy również najnowszy owoc naszej pracy – „Atlas sytuacji pieszych” - publikację opisującą różne sytuacje, które napotykamy jako piesi chodząc po mieście.

26 kwietnia 2016, wtorek, godz. 17:30, Centrum Transferu Wiedzy KUL, s.114 (piętro I), Aleje Racławickie 14 (wejście od strony Kościoła Akademickiego).

Zapraszają: Projekt "Miasto dla Ludzi", fundacja tu obok, Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Urząd Miasta Lublin, Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, inicjatywa Pieszy Lublin, Forum i Rada Kultury Przestrzeni.

Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.Patronat medialny nad spotkaniem objęła Gazeta Wyborcza w Lublinie. W piątkowym (22.04) wydaniu ukaże się artykuł poświęcony ekonomicznym efektom dobrej przestrzeni.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej oraz na Facebook'u.
Zapraszamy!

Marta Kurowska

"Drugi krok do miasta dla ludzi" - podsumowanie projektu "Miasto dla ludzi"

2016-02-28 20:09:30

 

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za podpisanie petycji oraz Państwa zaangażowanie w działania projektu "Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej". 

Zwieńczeniem naszej ponadrocznej pracy był „Drugi krok” w miasto dla ludzi, który wykonaliśmy 12 lutego 2016 r. Podczas wydarzenia przekazaliśmy władzom miasta Projekt Lubelskich Standardów Pieszychnad którym pracowaliśmy od ponad roku wspólnie z mieszkańcami oraz urzędnikami.

Punktem kulminacyjnym spotkania było podpisanie z Prezydentem Krzysztofem Żukiem deklaracji o dalszej współpracy przy wdrażaniu dokumentu Standardów (więcej informacji TUTAJ).

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem podsumowującym przebieg wydarzenia.

Na tym jednak działania projektu „Miasta dla ludzi” się nie kończą. Rozpoczynamy kolejny etap, który - zgodnie z podpisaną deklaracją - będzie polegał na wdrażaniu standardów pieszych w Lublinie.

Zapraszamy do dalszego śledzenia naszej strony internetowej, profilu na Facebook’u oraz kanału Youtube, na którym już wkrótce pojawią się kolejne filmy.

 

Pozdrawiamy,

zespół projektu "Miasto dla ludzi"


Marta Kurowska

"Drugi krok do miasta dla ludzi" - przekazanie projektu standardów Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi

2016-02-11 08:49:39

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za poparcie naszego wniosku o wdrożenie dokumentu Standardów infrastruktury pieszej w Lublinie. Cieszymy się, że wspólnie możemy przyczyniać się do rozwoju komunikacji pieszej w naszym mieście. 

Zapraszamy na wydarzenie "Drugi krok do miasta dla ludzi", które będzie podsumowaniem naszych ponadrocznych działań. 12 lutego 2016 roku o godz. 11.00 obok Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12), podczas konferencji prasowej, przekażemy Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi projekt Lubelskich Standardów Pieszych. Wspólnie podpiszemy deklarację dalszej współpracy przy procesie wrażania standardów oraz kontynuowania działań na rzecz tworzenia przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni dla pieszych. Przekażemy również głosy poparcia mieszkańców dla wdrożenia Standardów Pieszych w Lublinie.

Po konferencji prasowej zapraszamy wszystkich do sali „Oratorium” w Centrum Kultury, gdzie dokonamy podsumowania projektu „Miasto dla Ludzi. Lubelskie Standardy Infrastruktury Pieszej” (Marta Kurowska, Jan Kamiński, biuro projektu MdL). Później Aleksander Wiącek, Asystent Prezydenta ds. Polityki Pieszej i Rowerowej oraz dr inż. Andrzej Brzeziński będą mówili o zrównoważonej mobilności miejskiej oraz strategii rozwoju ruchu pieszego w Lublinie.

Zachęcamy również do obejrzenia naszego NAJNOWSZEGO FILMU "Płynność ruchu pieszych". Dochodzą do nas głosy, że film ogląda się dobrze, ale ocenę pozostawiamy Państwu. Więcej informacji na temat bieżących działań projektowych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz na Facebook'u

Projekt Lubelskich Standardów Pieszych opracowany został wspólnie przez mieszkańców i urzędników w ramach projektu Miasto dla ludzi. Lubelskie standardyinfrastruktury pieszej”. Jest to dokument, który ma stać się zbiorem wytycznych dla urzędników, projektantów i wykonawców, jak tworzyć przestrzeń przyjazną pieszym w Lublinie.  Projekt „Miasto dla ludzi” realizowany jest przez fundację tu obok w ramach Programu Obywatele dla Demokracji dofinansowanego z Funduszy EOG i Miasta Lublin.

 

Pozdrawiamy,
zespół projektu "Miasto dla ludzi"


Marta KurowskaUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.