Petycja w sprawie przywrócenia całorocznych autobusów transgranicznych Zakopane – Poprad i uruchomienia sezonowych połączeń Zakopane – Podbanské (szlak na Kasprowy, Krywań i Rysy od słowackiej strony)

Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję w sprawie samorządowych autobusów transgranicznych Krynica-Bardejov

2023-01-24 13:47:15

Dzień dobry,

 

Transgraniczna samorządowa linia autobusowa Krynica-Bardejov, którą chce uruchomić Kraj Preszowski, ma już wszystkie potrzebne zezwolenia na korzystanie z przystanków po polskiej stronie. Jej start jednak się opóźnia ze względów natury biurokratycznej, dlatego stworzyliśmy tę petycję i prosimy o jej podpisanie oraz udostępnienie. Link do petycji:Inicjatywa społeczna "Polska - Słowacja - autobusy"

Ważne petycje do podpisania

2022-09-26 16:01:29

Inicjatywa społeczna "Polska - Słowacja - autobusy"

Autobusy transgraniczne

2022-06-24 16:27:56

Szanowni Państwo,

zaczęło się już lato, skończyła pandemia - a obiecane autobusy transgraniczne nadal nie wyjechały na trasę. Aczkolwiek urząd marszałkowski zapowiada, że wkrótce autobusy powinny się pojawić. Nadal jednak nie oznacza to, że będą one realizowane w porządnym standardzie a nie busami i że trasa autobusu zostanie sensownie zaplanowana. Pomóc w tym temacie mogą jedynie interwencje medialne. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa adresy najważniejszych lokalnych i tematycznych mediów (m. in. Tygodnik Podhalański), do których można napisać i spytać, co z autobusami transgranicznymi, kiedy wrócą. Dziennikarze mają narzędzia których nie mają zwykli ludzie, m. in. zapytania prasowe do urzędów. Poproście ich o to i napiszcie, że autobusy transgraniczne są dla was ważne, chętnie byście skorzystali, zatem prosicie o interwencję.

 

Szczegóły są w tym poście na Facebooku:

(2) Inicjatywa obywatelska Polska-Słowacja-autobusy - príspevky | Facebook

Swoją drogą, skomentujcie zlinkowany wyżej post aby go podbić.

 

Pozdrawiamy!

 

Inicjatywa obywatelska Polska - Słowacja - autobusy


Inicjatywa społeczna "Polska - Słowacja - autobusy"

Szansa na pociąg z Krakowa na Orawę

2021-12-23 13:52:05

Dzień dobry,

Pojawiła się szansa na odbudowę linii kolejowej Nowy Targ - Trstena, w nowym śladzie przez Jabłonkę. Szczegóły tutaj: http://tatryskate.eu/?p=3598

Zachęcamy też do lektury ebooków o Słowacji, które obecnie można nabyć w świątecznej promocji. Książkę "Nieznany sąsiad. Podręcznik współpracy polsko-słowackiej" można teraz kupić za 18 złotych, a Podręcznik języka słowackiego za 12 złotych. Szczegóły pod tym linkiem:

 
Wesołych Świąt!

Inicjatywa społeczna "Polska - Słowacja - autobusy"

Przywróćmy cywilizowany transport autobusowy w Małopolsce

2021-03-31 13:47:08

Szanowni Państwo,

Po 30 latach prowizorki w końcu pojawiła się szansa na odbudowę połączeń autobusowych na wzór słowacki, czeski, austriacki i niemiecki. Powstał Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych, z którego dofinansowywane są połączenia lokalne i regionalne. Niestety, wskutek niedopatrzenia urzędników Departamentu Infrastruktury Drogowej i Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ogłoszonych przez Marszałka postępowaniach przetargowych zapisano minimalną ilość miejsc siedzących na poziomie 19, zamiast około 40. W efekcie tej decyzji przetargi będą wygrywać "busiarze", a zamiast oczekiwanej odbudowy cywilizowanego transportu autobusowego, podatnicy będą dorzucać się do jeszcze większego niż obecnie utwierdzania znienawidzonego przez pasażerów "busiarstwa".

Powiedz NIE obniżaniu standardów! Chcemy w końcu jeździć w Małopolsce w cywilizowanych warunkach, jak w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Czechach i Słowacji, a nie jak w Mołdawii, Rosji i Uzbekistanie. Podpisz i udostępnij petycję dostępną pod linkiem:

https://www.petycjeonline.com/autobusyregionalne

Zachęcamy też do polubienia strony Inicjatywy obywatelskiej "Polska - Słowacja - autobusy" i do udostępnienia umieszczonego tam posta na temat petycji:

www.facebook.com/polskaslowacja


Inicjatywa społeczna "Polska - Słowacja - autobusy"

Nowa petycja w sprawie autobusów transgranicznych

2021-01-15 21:43:12

Szanowni Państwo,

branża turystyczna i przedsiębiorcy z Podhala przeżywają obecnie trudne czasy. Założyliśmy petycję, w której prosimy marszałka Województwa Małopolskiego o podjęcie działań promocyjnych, skierowanych do mieszkańców Słowacji, zachęcając ich do odwiedzin turystycznych i zakupowych Małopolski po zakończeniu obecnych obostrzeń. Zachęcam do podpisania i udostępnienia petycji, jest ona dostępna pod linkiem:

www.petycjeonline.com/podhale

Zachęcamy też do polubienia strony "Polska - Słowacja - autobusy" na Facebooku i do udostępnienia z tej strony posta z petycją: www.facebook.com/polskaslowacja


Inicjatywa społeczna "Polska - Słowacja - autobusy"

Pomóż wpisać Lotnisko Rakowice-Czyżyny na listę europejskiego dziedzictwa!

2020-09-01 17:36:26

Szanowni Państwo,

kontynuując działania na rzecz zachowania historycznego lotniska Rakowice-Czyżyny przed zabudową i utworzenia na tym obszarze największego w Małopolsce parku, stowarzyszenie "Błonia Czyżyńskie" postanowiło wyjść z tym tematem poza Kraków i poza Polskę i zainteresować naszą sprawą Komisję Europejską. Jest to konieczne, by ostudzić gorące głowy niektórych lokalnych polityków, urzędników i lobby deweloperskie, które wywierają naciski na niezależny urząd konserwatorski i dążą do zabetonowania naszych historycznych terenów zielonych. O sprawie zostanie poinformowana Komisja Europejska oraz europosłowie ze wszystkich krajów członkowskich. Dlatego zachęcamy do podpisywania kolejnej już, tym razem ogólnoeuropejskiej petycji, którą znajdą Państwo pod linkiem:

www.petycjeonline.com/znakdziedzictwa

Petycję może podpisywać każdy mieszkaniec Unii Europejskiej oraz krajów stowarzyszonych lub sąsiadujących z Unią (np. Ukraina, Białoruś). Po zebraniu tysiąca podpisów petycję przekażemy oficjalnie do rozpatrzenia do instytucji unijnych (ze stosownym wnioskiem wystąpi nasze stowarzyszenie) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stosowny mail z prośbą o poparcie i patronat dostaną również wszyscy posłowie i senatorowie RP oraz europarlamentarzyści ze wszystkich krajów członkowskich (petycja zostanie przetłumaczona na język angielski i inne języki), a także polska i europejska prasa.

Z poważaniem,

Jakub Łoginow

Wiceprezes stowarzyszenia "Błonia Czyżyńskie"

 

Więcej o naszym lotnisku i perspektywie utworzenia parku można przeczytać pod linkiem: http://www.tatryskate.eu/?p=1868

 


Inicjatywa społeczna "Polska - Słowacja - autobusy"Udostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...