Petycja do Ministra Spraw Zagranicznych o dofinansowanie ze środk

Skontaktuj się z autorem petycji

Informacja z dnia 15 lipca dla wspierających petycję

2013-07-17 09:59:16

"Szanowni Państwo,

... W tej chwili jesteśmy zmuszeni rozszerzyć nasz pozew o osoby cywilne, czyli Żołnierzy Armii Krajowej, z udokumentowanym członkostwem w AK, gdyż strona pozwana próbuje podważać  nasze prawo do sukcesji po AK w tym sporze. Obecnie więc w Warszawie, wśród członków ŚZŻ AK, zbierane są pełnomocnictwa i stosowne dokumenty. ... Z chwilą skompletowania wszystkich dokumentów prześlemy pozew do sądu o wstrzymanie popularyzacji filmu. Kiedy sąd potwierdzi szkodliwość serialu, wówczas będzie można dopiero żądać naprawienia szkody. ...

Serdecznie pozdrawiam

M.Wolski"

 


Sławomir Hałaczkiewicz

Informacja dla wspierających petycję

2013-07-05 21:17:15

Szanowni Państwo,

dzisiaj osiągnęliśmy liczbę 1000 podpisów pod petycją. Ich liczba stale rośnie, co zawdzięczamy Wam.

Dziękuję wszystkim serdecznie za wyrazy poparcia, i sądzę, że będziemy zgodni co do tego, że szczególne podziękowania należą się mieszkańcom Pelplina- za ich szczególną aktywność.

W ramach informacji o stanie naszych poczynań, pragnę powiadomić, że w najbliższych godzinach otrzymamy odpowiedź adwokata przeciwnika. W czasie minionych dni członkowie Polskiego Towarzystwa Historycznego w Niemczech nawiązali kontakt z Premierem Piechocińskim. W tej sprawie przesyłamy Państwu do wiadomości kopię korespondencji. Będziecie Państwo informowani o dalszych efektach naszych starań.

Nieustająco proszę o wsparcie, o jeszcze jeden głos od zmobilizowanych przez Was Waszych znajomych i przyjaciół.

Sławomir Hałaczkiewicz, Ottweiler

****

załącznik

****

Dot.: Oszczerczego niemieckiego filmu "Nasze matki, nasi ojcowie"

Szanowny Panie Premierze,

przy okazji XVI Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii, w rozmowie z członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Historycznego w Niemczech, p. Piotrem Winiarskim z Berlina, prosił Pan o szczegóły dotyczące działań podjętych przez nas przeciwko oszczerczym treściom filmu „Unsere Muetter, unsere Vaeter”, zniesławiającego Żołnierzy Armii Krajowej.

Na wstępie, dziękujemy Panu za wyrażone zainteresowanie i gotowość wsparcia. Pragniemy poinformować, że członkowie PTHwN www.pthwn.de od momentu emisji III cz. filmu, tj. 20 marca br., w drugim programie niemieckiej telewizji ZDF, inicjowali i organizowali różnorakie protesty. Najpierw na facebook’owej stronie popularyzującej film, założonej przez producenta teamWorx, a po ich wycięciu, informując opinię publiczną w kraju i na świecie o skandalicznym przedstawieniu AK w serialu. Podobne informacje skierowaliśmy do oficjalnych przedstawicieli i instytucji Państwa Polskiego. Członkowie PTHwN, na prośbę Reduty Dobrego Imienia, sformułowali informację z opisem skandalicznych treści filmu i rozesłali do wiadomości Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz innych instytucji w kraju. Na tej podstawie sformułowane zostało „Stanowisko ŚZŻ AK w sprawie filmu ‘Unsere Muetter, unsere Vaeter’” z dnia 27 marca 2013. Niestety, do dziś prośba ŚZŻ AK. o skuteczne działania przeciwko trylogii ZDF pozostała, ze strony oficjalnych przedstawicieli Państwa polskiego, bez odpowiedzi.

Następnie, wspólnie z Redutą opracowany został dwujęzyczny list protestacyjny do Przewodniczącego Rady Nadzorczej ZDF Ruprecht’a Polenz’a http://reduta-dobrego-imienia.pl/?page_id=213. Za pośrednictwem portalu wysłanych zostało ponad 2500 imiennych mail’i, a 6 kwietnia, czyli w dniu ponownej projekcji filmu przez ZDFneo, odbyła się pikieta pod siedzibą ZDF w Warszawie. Dzień później, 7 kwietnia PTHwN zbierało podpisy pod tym samym listem do ZDF przed i po corocznej mszy polskiej w Katedrze w Kolonii. Niestety, ze strony adresata jak i producenta teamWorx, poza medialnymi wyrazami „żalu”, nie doczekaliśmy się żadnej reakcji. Dlatego nasz kolega, członek założyciel Towarzystwa, Marcus Wolski, syn i wnuk Żołnierzy AK działając z upoważnienia ŚZŻ AK i PTHwN złożył za pośrednictwem policji, zawiadomienienie o pomówieniu, obrazie z § 187 niemieckiego KK do prokuratury niemieckiej. Korzystając z pomocy kancelarii prawnej, w ubiegłym tygodniu przesłane zostało wezwanie do koproducentów, tj. teamWorx i ZDF, o zaprzestanie popularyzacji i dalszej dystrybucji filmu, który zniesławia polskich patriotów przypisując im skrajny antysemityzm. Jeśli to wezwanie nie przyniesie oczekiwanych skutków, w przyszłym tygodniu, zostanie wysłany pozew do sądu w obronie dobrego imienia Żołnierzy AK.

Oczywiście, wsparcie prawników jest kosztowne i przerasta możliwości finansowe członków PTHwN. Dlatego do Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego wysłaliśmy petycję o wsparcie finansowe http://www.petycjeonline.com/petycja_do_ministra_spraw_zagranicznych_o_dofinansowanie_ze_rodk. Naszym zdaniem, skoro mająca kłopoty finansowe TVP , zdecydowała się na kupno serialu, który po emisji został jednoznacznie negatywnie oceniony tak przez polskich historyków, jak i wielu widzów, to nic nie stoi na przeszkodzie, by z publicznych środków sfinasować kroki prawne wobec twórców filmu.

W tym zakresie liczymy również na przychylność Pana Premiera, zwłaszcza, że żołnierzami AK było wielu działaczy PSL, którzy dziś sami nie mogą już się bronić przed oszczerstwami. Łączymy wyrazy szacunku i liczymy na życzliwe wsparcie naszych starań

z up. PTHwN Marcus Wolski

Wolski & Partner, Journalisten und Unternehmensberater
Partnerschaftsgesellschaft für Unternehmensberatung und Wirtschaftsjournalismus
Silbermöwenweg 1, 50829 Köln
Tel. +49 (0)221 1686071
Fax +49 (0)221 1686072
Mobil +49 (0)177 2540563
Partnerschaftsregister des Amtsgerichts Essen PR1417
USt-IdNr.: DE242088697


Sławomir Hałaczkiewicz

Potrzebujemy jeszcze trochę więcej głosów!

2013-06-24 21:35:57
Dziękuję Państwu za poparcie i proszę o osobiste przekazanie linka jeszcze następnym 2-3 przyjaciołom. Może przy okazji wyjdziemy z petycją na pierwszą stronę serwisu!

Sławomir HałaczkiewiczUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.