APEL DO WSZYSTKICH POLITYKÓW I MEDIÓW

    

    APEL DO WSZYSTKICH POLITYKÓW I MEDIÓW 


    My, nauczyciele i nauczycielki wielkopolskich szkół i przedszkoli, apelujemy do polityków oraz przedstawicieli mediów o odpowiedzialność za słowo. Z całą mocą przestrzegamy przed skutkami mowy nienawiści, brutalizacji języka i przyzwolenia dla przemocy symbolicznej.  Pamiętajcie, że młodzież i dzieci są uważnymi obserwatorami odbywającej się w mediach debaty publicznej. Czy tego chcecie, czy nie, bierzecie udział w procesie wychowawczym, chociaż nie jesteście objęci żadną formą nadzoru. Jeśli demoralizacja dotyka najmłodszych, przyszłość wspólnoty jest zagrożona. Apelujemy, opamiętajcie się!

    Dziś, w trudnym czasie po zabójstwie Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP, z trwogą myślimy, że na jego miejscu mógł być każdy z naszych uczniów. Z pewnością ten lęk jest udziałem wielu, w tym młodych wolontariuszy, i nie wolno nam go bagatelizować.  Zadbajmy wszyscy o przywrócenie ładu moralnego w sferze publicznej.Sygnatariusze apelu:
Anna Schmidt-Fic, Marcin Cieniuch, Adam Mysiak, Bartosz Chyś, Emilia Wallheim, Renata Czaja-Zajder, Aleksandra Jankowska, Izabela Płotka, Przemysław Wróbel, Agnieszka Chinalska, Leszek Olpiński, Piotr Dawidziuk, Edyta Czarnecka, Monika Kos, Krzysztof Grupka, Małgorzata Wojtkowska, Anna Wrona, Jadwiga Mikulska, Katarzyna Ciszewska, Magdalena Cichocka, Bożena Sulowska, Monika Gronowska, Marzena Skoczyńska, Katarzyna Falkowska, Ewa Kiliszewska, Anna Piechowiak, Anna Skałecka, Monika Cieślar, Dorota Kozina, Karolina Książczak, Monika Spychała, Ewa Jagiełka, Anna Mrula, Bożena Smyk, Magdalena Kuk-Jędrzejczak, Agnieszka Paździor, Anna Staniszewska, Anna Makowiecka, Ewa Lembicz, Katarzyna Witman-Dziurla, Joanna Tomczak, Helena Budasz, Karolina Bocian, Marzena Lulka, Katarzyna Orkiszewska, Anna Hałupka 


Nauczyciele i nauczycielki poznańskich szkół i przedszkoli    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Nauczyciele i nauczycielki poznańskich szkół i przedszkoli do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...