Dodatkowe kursy linii A7 do/z Ispiny
Szanowny Panie Marszałku,
już od niemal trzech lat mieszkańcy Ispiny korzystają z połączeń Małopolskich Linii Dowozowych (linia A7 Proszowice → Podłęże). Popularność tej lini ciągle wzrasta, gdyż oferuje ona dojazd m.in do Niepołomickiej Strefy Ekonomicznej oraz stacji kolejowej w Podłężu.
Niestety od 2024 r. ze względu warunki ekonomiczne oferta przewoźnika została mocno ograniczona z 11 do 7 par kursów w dni powszednie, z 8 do 4 w soboty oraz z 5 do 3 w niedziele i święta. Doskonale zdaję sobie sprawę w rosnących kosztów utrzymania tamtej bogatej oferty. Jednakże zauważyłem możliwość w zasadzie darmowego zwiększenia oferty dla Ispiny poprzez przedłużenie kursu z Podłęża o 20.00 do przystanku “Ispina Leśniczówka” obecnie jest to pętla “Chobot Leśniczówka” oraz kursu z Chobotu o 4.30, aby linia A7 rozpoczynała swój bieg już w Ispinie.
Wierzę, że takie rozwiązanie przyczyniłoby się do znacznej poprawy oferty przewozowej, nie zwiększając jednocześnie kosztów funkcjonowania linii, gdyż autobus i tak przejeżdża przez miejscowość, wracając do zajezdni autobusowej w Proszowicach.
Bardzo proszę o rozważenie tej petycji, gdyż takie wydłużenie obsługiwanej trasy pozwoliłoby zaoszczędzić mnóstwo czasu osobom, które nierzadko są skazane na pieszy powrót do Ispiny, bądź oczekiwanie na kolejny kurs w kierunku Proszowic ponad 2 godziny.
z wyrazami szacunku
Sławomir Franciszek Kozak.
Sławomir Franciszek Kozak Skontaktuj się z autorem petycji