Dofinansowanie budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego (lodowisko, stadion piłkarski, hala sportowa) w  Sosnowcu ze środków Ministerstwa Sportu (MKDNiS)

Mając na względzie dobro naszej małej ojczyzny – Zagłębia, dbając o dobro zamieszkujących w niej sportowców, kibiców, a nade wszystko młodzieży, aby jej talenty i umiejętności mogły uzyskać najlepsze warunki do rozwoju, a sport dawał im szanse jakie mają ich rówieśnicy w Unii Europejskiej, budujemy z pełnym zaangażowaniem Zagłębiowski Park Sportowy - jedyną w swoim rodzaju inwestycję w Polsce.

Wyróżnia nas multidyscyplinarność, oparta na fundamencie budowy trzech obiektów: lodowiska, stadionu piłkarskiego oraz hali sportowej, którą już dziś uzupełnia stok narciarski i miejsca rekreacji, a które z czasem będą rozszerzane o kolejne atrakcje. Mówiąc wprost, kochamy sport i chcemy, aby dawał radość i satysfakcję, a do tego niezbędna jest odpowiednia infrastruktura sportowa.

 

Poziom zaawansowania prac budowy obiektów jest gwarancją ukończenia zadania inwestycyjnego i osiągnięcia zakładanych celów, a wysoka efektywność ekonomiczna w ocenie poziomu dofinansowania z MKDNiS (ca 10%) stanowi dodatkowy argument za udzieleniem wsparcia.

 

Atuty kompleksu  sportowego: wszystkie obiekty spełniają wymogi stawiane przez najważniejsze federacje m.in. UEFA, FIFA, Polski Związek Piłki Nożnej czy Światową Federację Hokeja na Lodzie. Pojemność: lodowisko ponad 2500 widzów, Stadion Piłkarski 11 600 kibiców, Hala Sportowa ponad 3000 osób na trybunach.

 

Powstający kompleks zapewni odpowiednie zaplecze treningowe i rozgrywkowe dla większości dyscyplin sportowych, których kluby działają w regionie, od szermierki, koszykówki poprzez sporty halowe, piłkę nożna, a na hokeju na lodzie kończąc. Inwestycja umożliwi stworzenie nowoczesnego miejsca, które nie będzie miało konkurencji w Polsce. Wszystkie obiekty będą służyły nie tylko do zawodowego uprawiania sportu ale także tym, którzy chcą zadbać o swoją kondycję, co jest także bardzo ważne w czasach pandemii. Rozwiązania konstrukcyjne Zagłębiowskiego Parku Sportowego pozwalają na organizowanie imprez nie tylko sportowych, ale również kulturalnych w tym dużych koncertów i festiwali muzycznych.

 

Budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego idealnie wpisuje się także w krajową strategię rozwoju sportu.

 

CEL PETYCJI:

 

Petycja jest swoistą formą społecznego poparcia złożonych wniosków na dofinansowanie budowy: Hali Sportowej (wnioskowana dotacja: 23,4 mln zł) oraz Stadionu Zimowego (wnioskowana dotacja: 26,4 mln zł). Głosem wsparcia, który może okazać się kluczowym przy rozdzielaniu funduszy przez Ministerstwo Sportu.

 

Niestety samo złożenie wniosku, czy uzyskanie rekomendacji ogólnopolskich związków sportowych, a nawet gwarancja realizacji inwestycji z uwagi na zaawansowanie prac budowlanych, mogą okazać się niewystarczające dla Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które przyznaje dofinansowanie do budowy obiektów sportowych. Stąd inicjatywa by głos poparcia złożyli mieszkańcy całego Zagłębia Dąbrowskiego, zarówno fani sportu jak i miłośnicy koncertów i festiwali w postaci podpisanej petycji. Petycja zostanie przekazana do Ministerstwa.

 

Liczymy, że głosy mieszkańców - wszystkie razem i każdy z osobna - przyczynią się do zdobycia tak oczekiwanego dofinansowania z Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

 

Oddaj swój głos na dofinansowanie multidyscyplinarnego parku sportowego!

 

Nasza inwestycja https://www.facebook.com/ZPS.Sosnowiec

 

 

Oddaję swój głos za dofinansowaniem!

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Karina Skowronek do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )