Festiwal 'Ku Przestrodze' bez Dżemu

Zespole Dżem,

w imieniu społeczności Festiwalu im. Ryśka Riedla „Ku Przestrodze” jesteśmy zaniepokojeni planami koncertowymi zespołu Dżem, Zespołu, którego Rysiek Riedel był częścią. Szczególnie frustrujące dla nas są wieści, jakoby zespół Dżem z powodu koncertu na 35-lecie działalności miałby opuścić koncert na festiwalu, z którym przez osobę patrona jest nierozerwalnie związany. Poza tą rocznicą obchodzimy równie ważną w historii zespołu 20-tą rocznicę śmierci Ryśka.

Nie wyobrażamy sobie więc sytuacji, w której lata współpracy z Nim, zostają rozmienione na drobne. Uważamy, że taka postawa uwłacza pamięci Ryśka. Nie uznajemy argumentu o zbyt bliskim terminie obu koncertów, jako powodu rezygnacji z tego festiwalu i domagamy się wyjaśnienia całej sytuacji i podania prawdziwego powodu rezygnacji z festiwalu.

Wydaje się, że jako osobom związanym z festiwalem oraz co się z tym wiąże z zespołem Dżem, należy nam się konkretne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, tym bardziej, że zespół Dżem ma zaplanowane inne koncerty pomiędzy 7.06 a datą festiwalu.

Mamy nadzieję, że osobą, która podejmowała decyzję o rezygnacji z festiwalu, nie kierowała chęć "przygarnięcia" fanów z festiwalu Ryśka na 35-lecie. Jeśli jednak to prawda, uważamy, że skutek może być odwrotny, gdyż zdecydowana większość z nas chciała spędzić ten rok zarówno na 35-leciu i na Festiwalu Ryśka, a po całym zamieszaniu zdecydowana większość osób podpisana pod petycją, zrezygnuje prawdopodobnie z 35-lecia.

Mamy nadzieję, że przez jedną (niezrozumiałą dla nas, fanów) decyzję Dżem nie staci wielu zagorzałych fanów. Sądząc jednak po komentarzach i opiniach wszystko ku temu dąży.

Zwracamy się więc do managerów, jak i samego zespołu Dżem z prośbą o poważne traktowanie fanów i wyjaśnienie całej sytuacji i ponowne przedyskutowanie planów co do Festiwalu Ryśka "Ku Przestrodze".

 


Społeczność Festiwalu "Ku Przestrodze"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Społeczność Festiwalu "Ku Przestrodze" do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook