Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz

Dość rządów lobby myśliwskiego! List otwarty do Premier Kopacz / Ogłoszenia / W środę głosowanie zmian w prawie łowieckim - zmobilizujmy się raz jeszcze! / Komentarze


Gość

#1

2015-06-22 16:24

Dziwne, że to trzeba posłom tłumaczyć, elicie polityczo-intelektualnej naszego państwa. Coś z nimi nie tak.

Gość

#2

2015-06-22 17:10

Zrobione, przeklejam listę adresów oddzieloną przecinkami (w moim programie tylko wtedy traktuje odbiorców osobno):
Mariusz.Jedrysek@sejm.pl, Arkadiusz.Litwinski@sejm.pl, Ewa.Wolak@sejm.pl, Tadeusz.Arkit@sejm.pl, Marek.Balt@sejm.pl, Zbigniew.Chmielowiec@sejm.pl, Grazyna.Ciemniak@sejm.pl, Edward.Czesak@sejm.pl, Eugeniusz.Czykwin@sejm.pl, Marek.Gos@sejm.pl, Jaroslaw.Gromadzki@sejm.pl, Tomasz.Kulesza@sejm.pl, Krzysztof.Maciejewski@sejm.pl, Dorota.Niedziela@sejm.pl, Anna.Paluch@sejm.pl, Urszula.Paslawska@sejm.pl, Miroslaw.Pluta@sejm.pl, Jan.Rzymelka@sejm.pl, Jerzy.Sadel@sejm.pl, Krystyna.Sibinska@sejm.pl, sejm@siedlaczek.pl, Marek.Stolarski@sejm.pl, Pawel.Suski@sejm.pl, Miron.Sycz@sejm.pl, biuro@dariuszbak.eu, bp.tomaszkulesza@wp.pl, urszula@paslawska.pl, biuro@miroslawpluta.eu, nzwz@wp.pl, bpjrz@wp.pl, biuro.stolarski@wp.pl, biuro@mironsycz.pl, kp-po@kluby.sejm.pl, kp-pis@kluby.sejm.pl, kp-sld@kluby.sejm.pl

Gość

#3

2015-06-22 17:23

Wysłałam. Dobrze, że przełożyli obrady komisji, bo poprzednim razem nie zdążyłam, a teraz tak i jeszcze zwerbowałam dwie dodatkowe osoby:) na szczęście jest całkiem sporo ludzi, którym los zwierzaków leży na sercu...

Gość

#4

2015-06-22 20:21

Panie Posłanki i Panowie Posłowie
Członkowie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa

W dniu 24 czerwca na posiedzeniu Komisji odbędzie się głosowanie nad sprawozdaniem Podkomisji nadzwyczajnej w sprawie nowelizacji Prawa łowieckiego.

Pamiętajcie Państwo, że propozycje tej nowelizacji skrytykowane zostały przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, komitety Psychologii oraz Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk oraz naukowców Uniwersytetu Śląskiego.

Apeluję do Państwa o odrzucenie w całości projektu nowelizacji ustawy Prawo łowieckie jako sprzecznego z Konstytucją, z ustawą o ochronie zwierząt, i z prawem europejskim.

Apeluję o powstrzymanie rozwiązań proponowanych przez Podkomisję nadzwyczajną - rozwiązań, które będą miały negatywny wpływ na miliony Polaków - właścicieli gruntów.

Prace Podkomisji zostały brutalnie zdominowane przez członków Polskiego Związku Łowieckiego.

Akceptując propozycje Podkomisji utrwalacie Państwo panujące aktualnie w mediach i społeczeństwie przekonanie o tym, że prawo w polskim parlamencie pisane jest pod dyktando myśliwych, z pominięciem opinii Państwowej Rady Ochrony Przyrody, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, autorytetów naukowych oraz stanowiska 30 organizacji pozarządowych.

Podczas wyborów parlamentarnych jesienią 2015r. wyborcy będą z pewnością pamiętać o Państwa postawie i głosach oddanych w głosowaniu nad projektem tej nowelizacji. Zwłaszcza, że jedynie 1 na 330 Polaków poluje, a z badań sondażowych Lasów Państwowych wynika, że 63% Polaków nie akceptuje łowiectwa w obecnej formie.

Oddając głos za projektem napisanym przez członków Polskiego Związku Łowieckiego musicie być Państwo świadomi tego, że głosować będziecie m.in. za:

1. Udziałem dzieci w polowaniach.

2. Dopuszczeniem do użycia śmiercionośnej broni palnej w odległości 100 metrów od mieszkań i domów.

3. Zgodą na to, by przez kolejne 10 lat, Polska zatruwana była 600 tonami rocznie toksycznego ołowiu z amunicji myśliwskiej.

4. Akceptacją by dzikie zwierzęta były nadal dokarmiane, również odpadkami z hipermarketów, przetworzoną żywnością, zgniłym pieczywem, kukurydzą, zwłokami innych zwierząt.

5. Zgodą na to, aby, polowania nadal odbywały się na prywatnych nieruchomościach wbrew woli właściciela.

Nie utrwalajcie Państwo i tak już powszechnego poglądu, iż Sejm RP działa pod dyktando lobby myśliwskiego.

Katarzyna Ostrowska

Gość

#5

2015-06-23 13:18

Niestety maile, które przed chwilą wysłałam do w/w adresatów, wróciły do mnie. Poprzednim razem było to samo. Nie wiem, czy oni mają zablokowane skrzynki, czy dostali tyle wiadomości, że już im się nie mieści w skrzynkach. Przykro mi. Mam jednak nadzieję, że wynik głosowania będzie taki, jakiego oczekujemy