Ratujmy sklepiki szkolne

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ratujmy sklepiki szkolne


Gość

#1

2015-07-18 05:38

o ustawie mówiono wiele lat,ale ta wiele nie zrobi a osoby zatrudnione w sklepikach wygoni na zasiłki,

Gość

#2

2015-07-20 13:08

Zmiany wraz z czasem i sposobem wprowadzenia wpłyną negatywnie na pracę/istnienie sklepików, a największymi poszkodowanymi będą NASZE DZIECI!!!

Gość

#3

2015-07-27 22:30

Jestem właścicielem sklepiku i uważam że proponowane zmiany przyniosą więcej szkody niż pożytku. Nikt nie bierze pod uwage finansowych mozliwoscu rodzicòw.kogo będzje stać na tę zdrową źywność?poza tym szkoda to nie tylko dzieci.ktoś te dzieci przecież uczy.to w naszej szkole ok70 osób.one ten potrzebują coś jeść. Nie koniecznie suszone jabłka i soczek o pojemności 0,33.to absurd.a co w liceach ?dorosłym juz osobą odbiera się prawo decydowania i wyboru swojego menu.
hurtovnik

#4

2015-07-30 11:25

Dziecko, mając pieniądze od rodzica, jeśli nie zrobi zakupów w sklepiku szkolnym, to zrobi je w najbliższym sklepie, dyskoncie, markecie, gdzie nikt nie ma cienia zawachania, by sprzedać dziecku, czekoladę czy inne słodycze!

Ustawa NIC NIE ZMIENI!!!


Gość

#5

2015-07-30 11:34

Bo jestem matką i nie chce by moje dziecko chodziło głodne od godziny 7 do 17. Ani uciekało do sklepu bo nie chce by było kaleką. Bo jestem właścicielem sklepików i daje zatrudnienie sobie ,swojemu mężowi i 2 Panią. i wszyscy będziemy bez środków do życia. Bo otyłość jest przez internet i brak ruchu . A dzieci kupią wszystko w sklepach. Więc jak zwykle jest to atak na małych przedsiębiorców!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gość

#6

2015-07-30 13:42

Jestem rodzicem 3 dzieci-żadne nie jest otyłe,nie wyobrażam sobie ,że nie będą mogły sobie kupić w szkole drożdżóki,batonika,czy lizaka.Ja chcę decydować co mają jeść moje dzieci,proszę na siłę nie wciskać im w usta marchewki opryskanej afalonem,linurexem,lub z inną chemią.

Moim zdaniem to ewidentne ograniczenie wolności.Czy to jest wogóle zgodne z konstytucją?

 


Gość

#7

2015-07-30 14:03

Bowiem ustawa ta to jedna wielka bzdura, która ogranicza nas i nasze dzieci. Kazdy powinien mieć prawo wyboru.

Gość

#8

2015-07-30 18:04

W jakie jeszcze płaszczyzny naszego życia prywatnego ta władza chce ingerować ?

Może zajrzą do naszych garnków,może jeszcze gdzieś.............


Gość

#9

2015-07-30 18:10

Na pewno zmierza to do tego aby nasze dzieci nie miały prawa wyboru!!!

 


Gość

#10

2015-08-01 13:46

Moja firma dostarcza towar do kilkunastu sklepików szkolnych. Jeśli ta ustawa w tej formie wejdzie w życie to nie utrzyma się żaden sklepik w szkole. Pozdrawiam.

Gość

#11

2015-08-02 10:20

...a ja dostarczam towar do kilkudziesięciu sklepików i jestem tego samego zdania,jest pewne ,zę żaden sklepik się nie utrzyma nawet 1 miesiąca i wszyscy pójdziemy po zasiłek.Pozdrawiam 


Gość

#12

2015-08-04 07:22

Sklepiki takie były i nikomu to nie przeszkadzało, od kilku lat żądzący   '' górale ,,  aby odwrócić uwagę wyborców od swoich afer zaczęli majstrować między innymi   przy tych sklepikach .


Gość

#13

2015-08-04 18:35

Rodzice mają władzę nad tym co ich dzieci jedzą - nawyki żywieniowe z domu. Śmieciowe jedzenie jest wśród nas nie tylko w sklepikach, a ograniczanie dziecku zakupu nawet bułki bo za słona lub drożdżówki bo ma za dużo cukru to niedorzeczne... Lepiej zjeść drożdżówkę i zorganizować dzieciom dodatkową lekcję wf-u, a nie zajęcia w salach przy ławkach na siedząco 7 czy 8 godzin dziennie, a po szkole ta sama wersja tylko na fotelu przed komputerem bądź playstation. Dzieci ciągnie do niezdrowego trybu życia, łamania wszelkich zakazów, nakazów a państwo właśnie tym dzieciom podsuwa nowy zakaz do łamania. Nauczmy dzieci dobrze wybierać to będzie z korzyścią na ich przyszłość już bez naszego nadzoru. Sam zakaz nie zmieni ich myślenia i chęci sięgnięcia po te śmieciowe jedzenie.
Jacek

#14

2015-08-05 08:20

Znam ten temat bardzo dobrze, gdy wejdzie ta ustawa w tej formie żaden sklepik, nawet w dużej szkole nie ma szans na przetrwanie, efektem tego prawdopodobnie będzie spora ilość wypadków w drodze do szkoły lub w czasie przerw, kiedy dzieci w pospiechu kupując wode mineralną albo pączką bedą spieszyć się na lekcje, a wystarczyło w ustawie zaznaczyć takie wartości cukru w napojach aby wyeliminować colę i napoje energetyczne typu tiger czy red bull, oraz chipsy leys itp. w Szkołach na Śląsku  większość ajentów do takiego przepisy się dostosowała za zwyczajnym porozumieniem stron rodzice-dyrekcja-sanepid-ajent. Wszystko można dogadać, ale najwidoczniej pewnej grupie zależało na likwidacji sklepików i wzrostu liczby bezrobotnych. PSL myślało że jak wymusi na ajentach handlowanie tylko kefirem i owocami, to uratują polską gospodarkę, otóż Panowie z PSL zapraszam na naukę ekonomi i przedsiębiorczości, bo może i na rolnictwie się znacie,ale prawa rynku i wolnego handlu to dla was już wyższa szkoła mądrości. Pozdrawiam w imieniu sporej grupy przyszłych poborców zasiłków, dzięki wam PSL zamiast płacić pracownikom i opłacaż Zus oraz podatki będziemy pobierać zasiłek brawo.


Gość

#15

2015-08-12 07:41

Utrzymuję z mężem całe gospodarstwo domowe z handlu ze sklepikami wiąże się to z tym ,że zakończę działalność po 20 latach.

Gość

#16

2015-08-13 09:22

Połowa firm prowadzących ten biznes zrezygnuje.
MATKA

#17

2015-08-13 13:55

MAM ZAMAIAR OD WRZESNIA OTWORZYC TAKI SKLEPIK W TECHNIKUM I JAK CZYTAM TO JESTEM PRZERAZONA ZE NIE MOGE SPRZEDAC HERBATY Z CUKREM ALE PO SZKOLE PIWO Z UCZNIEM DEFAKTO MOGŁABYM WYPIC BO MŁODZIĘZ W 2-3- KALSIE JUZ JEST PEŁNOLETNIA.TEZ JESTEM MAMA I UWAZAM ZE CHIPSY I TIGERY POWINNY ZNIKNĄC ALE DROZDZÓWKA CZY TOST? 

SFUSTROWANA

#18

2015-08-13 14:02

ZARZĄDZILI I MAJA ZGÓWY,COS ZROBILI TYLKO CO? SUMIENIE ZASPOKOJONE ALE ZAMIAST JA DO ZUSU 1100 CO MIESIĄC TO ONI MI ZASILEK BO NIE WYZYJE SZKODA ZE NIE ZASADZĄ 4000 PŁACY MINIMALNEJ A CO ICH OBCHODZI KTO TO WYKONA ,MOZE JEDNAK POMYSLEC 

BO EDUKACJA I ZACZĄC OD SIEBIE CIEKAWA CZY TAKA PANI Z PANEM NIE JEDZA CUKRU BO Z MIDEM HERBATY NIE ZDZIERZE CZY NIE JEDZA CZEKOLADY LUB JAK PIJA WHISKI TO NIE CZASAMI Z COLĄ?

 

Uska

#19

2015-08-14 12:07

Szkoda że nasze państwo nie zainteresuje się tym jaki syf producenci żywności nam serwują. Jak pani kierownik działu żywienia mówi mi że pieczywo mrożone w markecie niczym się nie różni od pieczywa z rodzimej piekarni, ZGROZO !!!!! Prowadzę taki sklepik i wiem że dzieci owszem kupią coś słodkiego ale kupią też kanapkę !!!! świeżo zrobioną!!! a w markecie syf w postaci pieczywa ,całe pólki słodyczy i energetyki ,nie małej pojemności tylko duże litrowe!!! Dokąd zmierzasz Polsko??? Zawsze zakazane jest bardziej pożądane!!!!! Już nie wspomne o tym, że jak my się pozamykamy jakie będzie niebezpieczeństwo w związku z wychodzeniem dzieci ze szkoły,żeby sobie coś kupić. Ale to dopiero ktoś się będzie nad tym zastanawiał jak dojdzie do jakiegoś wypadku, jak jakieś dziecko zginie albo zostanie kaleką. Cała ta ustawa jest zrobiona pod markety!!! U mnie w sklepiku nie ma miejsca na produkty typu czipsy ,cola, energetyki itp. świństwa, po prostu jestem świadoma,że to jest syf i nie chcę tego sprzedawać. Dalczego nasz "kochany" rząd niec nie zrobi w sprawie dodawania szkodliwego dla zdrowia syropu fruktozowo-glukozowego, a to jest w każdym produkcie!!! Czy w tym naszym rządzie nikt nie wie że fruktoza w organiźmie metabolizuje tak samo jak alkohol, tylko pomija głowę!? a dzieciaki i nie tylko żłopią to litrami, tak rzadzie dbasz o nasze zdrowie?! Markety nas trują a przemysł farmaceutyczny zaciera ręce. Nie tędy droga!

obiektywny

#20 Re:

2015-08-15 07:54

#19: Uska

Miliście mozliwość pisania do konfederacji Lewiatan do ministerstwa gospodarki i żywności. Powiem tak ja i znajomy wysłaliśmy do około 200 osób adresy meilowe i kontakty, aby powysyłać sprzeciwy. Dostali to sklepikarze,vansellerzy,hurtownie i  z tych ponad 200 osób napisało meile 7 osób , bo dostaliśmy odpowiedzi z załącznikami do tych osób. Czyli jakieś 3 procent, więc co Wy chcecie piszecie tu na forum w komentarzu co nie trafi do tych pracujących na alibi zwolenników (Platfusów) biedronek czy żabek. Nawet na tych śmiesznych petycjachonline jest nas 250 osóba na kraj prawie 40 milionowy i co Wy chcecie? Ilu ma każdy z Was znajomych,osób w rodzinie itd już teraz na tej akcji powinno być minimum 10 tysięcy podpisów,żeby cokolwiek znaczyć. 200 osób kopacz to znajdzie w przeciągu 5 minut, którzy zahejterzą ibędą śmiać się dalej i mówić o ku...pysznych warzywach i owocach z szajsbronki.


Gość

#21

2015-08-18 10:11

uważam że rozporządzenie ministra może wyrządzić więcej złego niż dobrego. Jest tam przerost treści nad jakością formą.
sla

#22 Re: Re:

2015-08-18 13:51

#20: obiektywny - Re:  

 Szkoda że nie otrzymałam takiego maila bardzo chętnie zgłosiłabym swój sprzeciw. Sprawa jest słabo nagłośniona bo wszyscy myślą że teraz nie będzie w sklepikach tylko chipsów,coli i hamburgerów. Nikt nie bierze pod uwagę tego że dzieci oprócz kanapek i owoców po długim siedzeniu w szkole szczególnie jak jest okres klasówek i sprawdzianów chcą zjeść coś z czekoladą.


Gość

#23

2015-08-19 08:33

To co proponuje ustawa wraz z rozporzadzenie to jakas pomyłka. Uczeń po cięzkich zajęciach wf gdzie bedzie bardzo zmeczony nie wzmocni sie małym batonikiem i nie przeije nektarem owocowy tylko bedzie miał w ofercie jabłko i do przepicia serwate a potrm bedzie siedzieł w ubikacji


Gość

#24

2015-08-19 08:35

Szkoda wielka że nie ma tego protestu na głównej stronie netu. Bardzo mało zainteresowanych o tym wie.

 


Gość

#25

2015-08-19 08:47

Ponieważ wiem,że to lobby zachodnich firm farmaceutyczno-naftowych aby zmniejszyć kontakt dzieci z bakteriami i przez to uzależnić społeczeństwa od szczepionek,aby zbijać na nich fortuny. Nie bądźmy frajerami nazistowskich wypierdków.