Ratujmy sklepiki szkolne

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ratujmy sklepiki szkolne


Gość

#26

2015-08-19 14:10

Ponieważ dotyczy bezpośrednio mojej osoby. Moja żona ma sklepik szkolny.
Zerri

#27 Grupa FB Sklepiki Szkolne - co jeszcze możemy zrobić

2015-08-19 17:59

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam n FB 

https://www.facebook.com/groups/SklepikiSzkolne/

Myślmy wspólnie, co jeszcze można zrobić, my-sklepikarze, my-rodzice, my-za-zdrowym-odżywianiem.

Niepojęte jest dla mnie, że nikt w MZ nie widzi, że rozporządzenie w takiej rygorystycznej formie zabija sklepiki szkolne. Chętnie opowiem, jak wygląda dzien z życia złego sklepikarza, co wolno czego nie wolno zgodnie z wymogami Sanepidu, ile dziecko dostaje do kieszeni i jakim sukcesem jest przekonanie dzieci do bułki razowej. Tak, trzeba to robić. Nie, nie w ten sposób.

Bardzo ciężko mi dyskutować z ideałami. Założenia są dobre, ale trochę to tak jak w komunizmie. Też założenia miał dobre.

Może prościej byłoby po prostu od razu zakazać sprzedaży czegokolwiek w szkołach?!

Nie jest nas mało i w większości sklepiki, które pozostały, mają ciekawą ofertę i poparcie RR i szkół. Działajmy wspólnie.


Gość

#28

2015-08-19 19:01

Jest to rażące łamanie prawa pod wieloma względami.
Pan Minister tworząc ustawę nie wiedział co czyni,bo dopalacze były za mocne?

Gość

#29

2015-08-19 22:07

Proponuje wprowadzić dietę w restauracji sejmowej aby odchudzić naszych posłów, potem w kraju wprowadzić dla wszystkich dietę wegetariańską .....i czekać na wynik wyborów.

Gość

#30

2015-08-19 23:50

Szkole podstawowa liceum i studia przezylam jak najbardziej zdrowo kupujac w sklepikach dostepne na tamtem czas produkty wiec darujcie sobie wprowadzanie glupot i zajmijcie sie wprowadzaniem zdrowych politykow ktorzy obniza koszty zycia ciezko pracujacych ludzi

Gość

#31

2015-08-20 06:30

Zgadzam się z przedmówcami,że niewiele z nas- zainteresowanych wie o tym proteście i wielu jest pokoleniem "nie internetowym" stąd niezbyt wiele narazie podpisów,aczkolwiek stale ich liczba rośnie.

Czy nie udałoby się nagłośnić naszego punktu widzenia w mediach? np "Sprawa dla reportera" lub "To jest temat" ?


Gość

#32

2015-08-20 09:48

Bo uważam że nowelizacja ustawy o tak zwanym "śmieciowym jedzeniu" to bzdura. Po wprowadzeniu zmian, małe i średnie firmy upadną, a nie zmieni to faktu, że dzieci i młodzież mająca problem z otyłością schudnie.

Gość

#33

2015-08-20 16:18

Rozporządzenie jest żle napisane. nie ma tam nic mądrego - jak zwykle bywa ktoś wyszedł "przed szereg". ile tysięcy sklepikarzy, hurtowników, piekarni pójdzie na bruk??? no.tak Minister napisał: BRAK DANYCH!!!! czy to naprawdę Panie Ministrze tak trudno policzyć?

Gość

#34

2015-08-20 18:54

Bo od dawna rząd zajmuje sie pierdołami tudzież duperelami zamiast ważnymi rzeczami. Dziecko jak zechce i tak kupi np czekoladę ,różnica tylko w tym ze zamiast to zrobić bezpiecznie bez wychodzenia z budynku szkoły,bedzie szukać sklepu w okolicy. Ale postęp. Widać ze o prawie decydują ludzie oderwani od rzeczywistości i codziennego życia.

Gość

#35

2015-08-20 20:38

jestem zinteresowany istnieniem sklepików w szkołach w dotychczasowej formie ponieważ mam dzieci które uczęszczają do szkoły publicznej i nie widzę powodu by ograniczać im dostęp do napojów i przekąsek bo nic tak człowieka nie rozwija jak zróżnicowane jedzenie a nie chore ograniczenia!!!

Gość

#36

2015-08-21 06:26

Bo rozporządzenie narusza wolności konstytucyjne, jest to nierówne traktowanie przedsiębiorców, naruszenie swobody działalności gospodarczej! Szanowni Państwo jeśli baton Kinder mleczna kanapka jest ogólnodostępnym produktem to dlaczego teraz ma być na swój sposób "koncesjonowany"?! Wystarczy rozum i dobra wola wtedy dzieci nie będą jadły chińskich cukierków.

Gość

#37

2015-08-21 10:40

prowadzę sklepik i od 1 września zasilę szeregi bezrobotnych, oczywiście bez prawa do zasiłku, wiem również, że dzieci, które wynoszą z domu dobre zwyczaje żywieniowe wybierają w sklepiku zdrowe jedzenie a szkoła nie nauczy wszystkich zdrowego sposobu żywienia, od tego są rodzice

Gość

#38

2015-08-21 18:45

Dnia 21 sierpnia 2015 13:59 Augustyniak Ewelina <E.Augustyniak@tvn.pl> napisał(a): Szanowni Państwo, Redakcja programu Uwaga realizuje reportaż o funkcjonowaniu szkolnych sklepików w nowym roku szkolnym.Kontakt do Państwa uzyskaliśmy z listy poprawek do rozporządzania zamieszczonej w Internecie na stronie Ministerstwa Zdrowia. Prosimy o informację, czy w związku z nową ustawą dotyczącą szkolnych sklepików zamierzacie Państwo wycofać się z prowadzenia tego typu działalności? Przekazane nam informacje nie wiążą się z ujawnianiem Państwa danych. Gdyby zechcieli Państwo przedstawić swoje stanowisko i sytuację w programie TVN UWAGA, proszę o podanie nr telefonu. Z poważaniem, Ewelina AugustyniakTVN UWAGA


Gość

#39 Re: Grupa FB Sklepiki Szkolne - co jeszcze możemy zrobić

2015-08-21 18:46

#27: Zerri - Grupa FB Sklepiki Szkolne - co jeszcze możemy zrobić 

 Dnia 21 sierpnia 2015 13:59 Augustyniak Ewelina <E.Augustyniak@tvn.pl> napisał(a): Szanowni Państwo, Redakcja programu Uwaga realizuje reportaż o funkcjonowaniu szkolnych sklepików w nowym roku szkolnym.Kontakt do Państwa uzyskaliśmy z listy poprawek do rozporządzania zamieszczonej w Internecie na stronie Ministerstwa Zdrowia. Prosimy o informację, czy w związku z nową ustawą dotyczącą szkolnych sklepików zamierzacie Państwo wycofać się z prowadzenia tego typu działalności? Przekazane nam informacje nie wiążą się z ujawnianiem Państwa danych. Gdyby zechcieli Państwo przedstawić swoje stanowisko i sytuację w programie TVN UWAGA, proszę o podanie nr telefonu. Z poważaniem, Ewelina AugustyniakTVN UWAGA

EWKA

#40 sklepiki szkolne

2015-08-24 09:34

Prowadzę sklepik w szkole średniej i nie wyobrażam sobie, że dorosli ludzie, będa kupować napoje w małych butelkach. Od lat mam róznego rodzaju napoje i naczęściej kupowane są  te w butelkach powyżej pół litra. Przecież dorosły człowiek potrzebuje więcej się napić, a już po lekcjach w-f to najwięcej schodzi tych w litrowych butelkach. Smieszne te ograniczenia, bo to są dorośli ludzie, którzy mają już prawo wyborcze, a nie moga decydować, co mogą sobie kupić do jedzenia i picia. Koło szkoły znajdują się sklepy spożywcze i tam będzie młodzież z mojej szkoły się zaopatrywała. ABSURD!! Ktoś ustalając te listy musiał być nieżle najarany.

 

EWKA

#41 Re: Re: Grupa FB Sklepiki Szkolne - co jeszcze możemy zrobić

2015-08-24 09:38

#39: - Re: Grupa FB Sklepiki Szkolne - co jeszcze możemy zrobić 

 Rozważam mozliwość wycofania się z prowadzenia sklepiku, gdyż w szkole średniej nie będę w stanie zarobić na zus i opłaty. Młodzież nie chce kupować małych napoi, gdyż z własnego doświadczenia wiem, że tylko te od pół litra wzwyż cieszyły się powodzeniem.


Gość

#42

2015-08-24 13:03

Podpisałam tą petycję ponieważ moje dzieciństwo miało smak lizaków i polo cockty, nie chcę odbierać tego mojemu dziecku.
Dorota

#43

2015-08-24 15:03

Dzięki naszemu wspaniałemu rządowi zostalam pozbawiona pracy. Nie zapomnę o nich na zbliżających się wyborach do sejmu i senatu. 


Gość

#44

2015-08-25 18:21

Słuszna sprawa

Gość

#45

2015-08-25 18:38

Ponieważ wypacza ideę walki o właściwe nawyki żywieniowe!!!
Uderza w sklepiki szkolne i proponuje zmiany w żywieniu zbiorowym już nie tak restrykcje, jak wobec szkolnych sklepików.

Gość

#46

2015-08-25 19:36

Jeśli rozporządzenie wejdzie, tysiące osób straci pracę. Nie realne jest prowadzić sklepik zgodnie z rozporządzeniem, chyba że państwo zwolni ajentów ze składek zus a szkoła z czynszu za najem.

Gość

#47

2015-08-26 09:40

Śmieszna ustawa, ktorą rząd proponuje trafia  prosto w kolano do sklepikarzy, którym szczerze teraz współczuję. Ponieważ nie mogą spokojnie prowadzić w NORMALNY SPOSÓB swojej działalności.

 

Niestety ustawa godzi również w interesy lokalnych przedsiębiorców piekarzy czy cukierników. Osobiście pracuje w  mikro firmie, która rownież poniekąd zaopatrza szkoły. Mamy 11 pracowników (w małej miejscowości to dużo), obroty od nowego roku szkolnego spadną nam o jakąś 1/4. Więc będziemy musieli zwolnić dwóch pracowników. Dodam, że firma w ktorej pracuje zajmuje się branżą spożywczą od 23 bazujemy na naturalnych składnikach, nasze produkty są zdrowe- bez dopalaczy. ALE RÓWNIEŻ O ZGROZO NIE MIESZCZĄ SIĘ W WIDEŁKACH!!!

 

Mam 27 lat, również chodziłam do szkoły. W czasach podstawówki sklepiki szkolne były obładowane fastfoodami, czekoladkami, chipsami i pączkami. Czy były otyłe dziedzi w szkole, były. ALE! W okresie kiedy ja chodzilam do szkoły nie byłyo dzieci, które nie ćwiczyły na zajęciach wychowania fizycznego. Owszem zdażaly się wyjątki, ale był to znikomy procent! Kolejnym aspektem, dzięki któremu mamy dzieci jakie mamy jest niedostarczanie maluchom wysilku fizycznego poza szkolą! 

 

PAmiętajmy, że wszystko zaczyna się w domu. SKLEPIK SZKOLMY W MAŁYM STOPNIU NAUCZY DZIECKO, RACJONALNEGO ODŻYWIANIA!!!!

slowfood.edu.pl

#48 Re:

2015-08-26 09:53

#47: -  

bardzo proszę o kontakt http://slowfood.edu.pl/kontakt/ pozdrawiam Artur Śliwiński


Gość

#49

2015-08-26 10:56

Liczy się nie tylko zdrowa żywność, ale również zdrowe myślenie. Urzędasy przerzucają papiery z biurka na biurko, czas leci, kasę biorą za swoje błędne decyzje. A kto na tym traci? Nasze dzieciaki!
Chciałabym zobaczyć co "cudotwórcy" mają na talerzach. Pewnie samą trawę!
mmm

#50

2015-08-26 11:13

Ustawa ustawą ok, ale jak mamy zmienić cały asortyment w sklepiku to niech Ministerstwo pokaże jakikolwiek produkt, który spełnie wymogi Ustawy, bo jak na razie to w każdym soku, batoniku ciastkach... jest cukier !! Zróbcie man list dostępnych produktów któer możemy kupować. Bo na chwilę obecną mój sklepik stoji pusty bo nie wiem co kupić i czy to będzie zgodne z Ustawą.