Społeczna Strategi Rozwoju Osiedla Osobowice - Rędzin

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Społeczna Strategi Rozwoju Osiedla Osobowice - Rędzin


Gość

#1

2015-10-09 18:11

Popieram bo nic o nas bez nas.

Gość

#2

2015-10-10 06:37

BARDZO DOBRE POMYSŁY ,WRESCIE COS BY SIE ZROBIŁO NA OSOBOWICACH ,KIEDYŚ BYŁO TU TAK PIĘKNIE

Gość

#3

2015-10-10 06:39

OK POPIERAM

Gość

#4

2015-10-11 19:37

Popieram wnioski dotyczące Osobowic i kąpieliska nad Odrą, ale wniosek dotyczący Pól m. Rędzinem, Świniarami i Lipą Piotrowską to jakieś nieporozumienie - ścieżki edukacyjne i rowerowe po NATURALNEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW? Za mało się jeszcze nawąchaliśmy smrodu?

 

Artur Błaszkiwicz

#5 Re:

2015-10-12 21:22

#4: -  

 NIestety, ktoś wprowadził zamieszanie w tej materii. Na polach w tej chwili nie ma żadnej oczyszczalni, więc nieczego tam już nie ma. Natomiast żeby było trzebaten obszar zalewać. I tu nastąpiło nieporozumienie, bo co to są ścieki? Wszyscy, którzy zabierają głos w tej sprawie mówiąc ścieki mająnamyśli fekalia. Niema mowy o wylewaniu na pola fekaliów. Jest mowa o wylewaniu nadmiarowych ścieków pogody deszczowej. Będziemy o ten problem przedstawiać, kiedy będzie można opublikować materiały niejawnebez prawnych konsekwencji...


Gość

#6 Re: Re:

2015-10-15 08:05

#5: Artur Błaszkiwicz - Re:  

"nadmiarowych ścieków pogody deszczowej" - chodzi tylko o deszczówkę, czy o nadmiarowe z kanalizacji ogólnospławnej, czyli rozcieńczone fekalia? To chyba mało sensowna koncepcja, bo jak nie będzie deszczu (patrz opady w tym roku), to niby czym będziemy nawadniać ten rezerwat?


Gość

#7 Rędzinianin

2015-10-15 09:24

Bardzo brzydko nasi RADNI zagrywają. W zakamuflowany sposób chcą nam podrzucić "śmierdzące jajo" - koło siebie parki, górki i zieleń, a koło nas niby rezerwat, a tak naprawdę cały czas dążą do odtworzenia "naruralnej oczyszczalni ścieków" i teraz chcą nas wprowadzić w błąd tą petycją. Gdybym nie przeczytał dokładnie wniosku dla Pól k. Rędzina, to bym podpisał z radością. Pamiętam jednak zaciętą walkę o ścieki i przeczytałem. Proszę nam nie mydlić oczu. Może uważacie mieszkańców Rędzina za niezbyt rozgarniętych, ale nie damy się tak łatwo zmanipukować.

Artur Błaszkiewicz

#8 Re: Rędzinianin

2015-10-16 18:33

#7: - Rędzinianin 

 Odpowiem hurtem. Nadmiarowe ścieki z kanalizacji ogólnospławnej. Nadmiarowe, to znaczy, że w czasie opadów nawałowych po zapełnieniu zbiorników retencyjbynch na Janówku nadmiar miał być skierowany na pola. Przy powyższym założeniu proszę o wyliczenie procent fekaliów zawartych w nadmiarowej deszczówce. W okresach suchych miała być pompowana woda z Odry.

Ale właściwie pola zostały już wysuszone. ptaki odleciały, a Miasto nie chce finansować takiej inwestycji tylko zarobić na zbyciu gruntów pod nowe osiedla. No to niech budują. I niech wszystko wyschnie łacznie z lasem Osobowickim i Rędzińskim. A jeśli w całości nie wyschnie, to resztki zadepczą te tysiące nowych mieszkańców.

Każdy może napisać wniosek do Studium uwarunkowań i wskazać w nim np., że rzyczy sobie zabudowania omawianego obszaru. Władze na pewno przyklasną temu pomysłowi i zrealizują go z prędkością światła. Im więcej głosów tym lepiej, bo większa szansa na akceptację...


Gość

#9 rerereRe: Rędzinianin

2015-10-23 21:56

#7: - Rędzinianin 

To nie radni osiedlowi decydują lecz Urząd Miasta Wrocławia. I obarczanie ich odpowiedzialnoscia za decyzje Magistratu to jakaś pomyłka. Oni nie mają żadnej władzy wykonawczej. Mogą opiniować, wnioskowac i prosić...ot cała ich WŁADZA !

Aż sie dziwię że po takiej krytyce jeszcze co kolwiek im się chce robić dla osiedla :-(

Rędzinianin
Gość

#10 Re: rerereRe: Rędzinianin

2015-10-28 09:41

#9: - rerereRe: Rędzinianin 

Nie chodziło mi o to, że Radni czegoś nie załatwiłi, tylko że próbują pod płaszczykiem walki o pola irygacyjne załatwiac własne interesy wbrew interesom mieszkańców, szczególnie Rędzina.

Gdyby chodziło im o rezerwat ptaków i dobro mieszkańców, to by lansowali wariant nawadniania Pól Osobowickich tylko deszczówką i wodą z Odry, a nie z uporem maniaka chcieli wracać do wariantu wylewania na PIO śieków komunalnych rozcieńczanych rzekomo wodą z opadów. Dość smrodzenia na Polach Osobowickich, mimo że to niezły biznes przy wykaszaniu trzcinowisk i łąk oraz obsłudze oczyszczalnin ściekorów.
A przy tym wykasowują komentarze, które im nie pasują


Gość

#11 Re: Re: rerereRe: Rędzinianin

2015-10-29 00:02

#10: Rędzinianin - Re: rerereRe: Rędzinianin 

 Nie lansujemy odtworzenia oczyszczalni ścieków, tylko projekt, który zakładał, według prof. Czyżyka stopniowe zmniejszanie tych ścieków w deszczówce ze względu na procesy chemiczne, które zachodzą w glebie. Aż do ich całkowitego wyeliminowania. Wydaje mi się, że na zasadzie jak nałogowemu palaczowi nie zaleca się rzucania nikotyny z dnia na dzień. W projekcie tym ścieki z kanalizacji ogólnospławnej miały być przesyłane do osadników w momencie tzw. opadów nawałowych po wcześniejszym wypełnieniu zbiorników retencyjnych na Janówku. Nadmiar miał być pompowany na pola, a w porach suchych projekt przewidywał pompowanie wody z Odry.

Co do trzcin, to po pierwsze, jeśli miały by tu być ptaki, to są one im potrzebne. Po drugie właśnie trzcinowiska miały wyciągać z gleby, to, co zostało w niej zgromadzone w czasie eksploatacji oczyszczalni. Czyli zapewne całą tablicę mendelejewa, bo był okres kiedy wylewano tam równiż ścieki przemysłowe.

Całe opracowanie powstało na podstwie prowadzonych na polach badań i na doświadczeniach z pod Berlina, gdzie doprowadzono do katastrofy ekologicznej.

Nadto, jaki sens miało by promowanie zalewania tego obszaru gnojówką i jednoczesne wnoszenie o enklawę przyrodniczą z elementami rekreacji??? To chyba nie jest logiczne, bo wzajemnie się wyklucza.

Osobiście nie mam żadnego interesu ani w wylewniu czegokolwiek, ani w trzcinowiskach, ani w niczym innym. Natomiat widzę interes w osuszeniu tego terenu i przeznaczeniu go pod budowę. Tanie, choć skażone grunty byłyby gratką dla deweloperów, a skażonego powietrza nikt nie poczuje...

Propozycja spiętrzenia Trzciany i Mokrzycy jest bez sensu. To są rowy wykopane na głębokość wód gruntowych. I niby jak się to będzie spiętrzać, kiedy właśnie wody gruntowe stale obniżają swój poziom. Kiedyś wystarczyło grzebnąć na 2 m i już była woda. Teraz trzeba kopać na 5 m. Za Świętym Wzgórzem zawsze było bagienko, ostatni namacalny fragment koryta Odry, które zaniknęło około roku 1100. Nie ma już wody w tym rowie i zapewne Las Osobowicki zaczne od tej strony usychać...

Była strona poświęcona innej koncepcji niz tu przedstawiana, do której podałem link i to właśnie na tej stronie zaczęto usuwać wpisy niezgodne z koncepcją autora/orów. Nie widzę zatem powodu, dla którego autor innej strony nie miał by usuwać wpisów niezgodnych z jego koncepcją. Każda strona miała swoją stronę i mogła sobie na nich lansować swoje koncepcje.

Natomiast moje propozycje konsultacji z fachowcami pominięto milczeniem, a czasem i gorzej.

I na koniec, Miasto przesuwa w WPI remont Osobowickiej, bo chodzi o 20 mln. zł. Miasto po trzech latach wybrnęło z budowy nawierzchni ul. Śremskiej, nie wiem jaka to kwota. Miasto raczej nie podejmie budowy około 50 m chodnika przy pl. Wyzwolenia, koszt około 50 tys. zł. Wreszcie proszę o przeczytanie pisma w sprawie progu na Kaplicznej:

https://drive.google.com/file/d/0B2cNW9nzDB3GOEQ4X2tIa2hTczg/view?pli=1 , nie wim ile taki próg kosztuje.

A Miasto miało by ot tak wybudować pompownię do tłoczenia wody z Odry? Tak, czy inaczej jeśli ktos wyjdzie z taką propozycją, to się pod nią podpiszę. Nawet pomogę zbierać podpisy, ale ja tego nie zainicjuję...

Artur Błaszkiewicz

 


Gość

#12 Re: Re: Re: rerereRe: Rędzinianin

2015-11-12 15:01

#11: - Re: Re: rerereRe: Rędzinianin 

Do Artur Błaszkiewicz:

Nie rozumiem Pana wywodu: "W projekcie tym ścieki z kanalizacji ogólnospławnej miały być przesyłane do osadników w momencie tzw. opadów nawałowych po wcześniejszym wypełnieniu zbiorników retencyjnych na Janówku. Nadmiar miał być pompowany na pola, a w porach suchych projekt przewidywał pompowanie wody z Odry."

Przecież ten projekt miał kosztować grube miliony złotych, a za chwilę Pan pisze, że miasto nie ma pieniędzy i/lub woli zrobienia czegokolwiek. W przypadku zanieczyszczeń, lepiej przestać truć od razu, niż wydawać wielką kasę na dalsze podtruwanie, zamiast zrobić od razu dobrze - czyli nawadniać wodą z Odry. Czy to nie logiczne?

A Pan wierzy w 3-tygodniowe konsultacje ogłoszone na BIP-ie?

I jeszcze jedno - usuwa Pan niewygodne komentarze, bo rzekomo ktoś Panu usunął? Dziwna argumentacja.

Artur Błaszkiewicz

#13 Re: Re: Re: Re: rerereRe: Rędzinianin

2015-11-17 02:59

#12: - Re: Re: Re: rerereRe: Rędzinianin 

 1. Była szansa, że ten projekt zafunkcjonuje. Pracowało nad tym wielu ludzi. Co do trucia, to naprawdę proszę poczytać różne publikacje, bo ja nie mam ani talentu, ani wiedzy by prowadzić wykłądy. Teraz już nie wierzę, że można to naprawić, ale proszę forsować nawadnianie jakiekolwiek, to się przyłączę.

2. Niczego nie usuwam, bo nie prowadzę żadnych profili. A ci, którzy sobie profile pozakładali i nawzajem usuwali, to ich problem. W tym wypadku można było umieszczać swoje racje na odpowiednich stronach...


Gość

#14 Re: Re: Re: Re: Re: rerereRe: Rędzinianin

2015-11-20 09:16

#13: Artur Błaszkiewicz - Re: Re: Re: Re: rerereRe: Rędzinianin 

 Ad.2) Tak się składa, że mieszkam na Osobowicach i śledziłem bardzo systematycznie zarówno profil "Osiedle Osobowice-Rędzin" i "Nie dla ścieków na Polach Osobowickich" i mogę stwierdzić, że to z profilu naszego osiedla poznikały wpisy osób, które dyskutowały z Panem i z p. Joanną Nawrot, natomiast Wasze wpisy są nadal na stronie osób walczących ze ściekami. Za to na profilu Osiedla pojawiły się kiedyś k. północy pogróżki pod adresem oponentów, chyba syna, który stanął po stronie p. prowadzącej kampanię przeciw tej inwestycji mającej na celu wylewanie ścieków z kanalizacji ogólnospławnej, ten wpis został usunięty, ale pewnie nie ja jeden to przeczytałem - mam nawet screena. Jest mi wstyd za taką Radę Osiedla. To jest temat dla prokuratury. O co walczycie i właściwie dlaczego nie o coś, tylko z kimś, kto ma inne zdanie i próbujecie go zastraszać? Screena z mojego wpisu też robię, na wypadek, gdyby ktoś chciał go zaraz usunąć.


Gość

#15

2015-11-21 23:28

Proszę się zdecydować czy jest pan Rędzinianin, czy mieszka na Osobowicach. Proszę też o ponowne przeczytanie 2 punktu mojego wpisu i zaprzestanie wylewania żalów do mnie. Następnie proszę udać się do prokuratury z tymmi skrinami, a najlepiej od razu złożyć pozew do sądu. Dowiemy się skąd ten temat wypłynął, kto w jakichok olicznościach ujawnił jakie dokumenty, o czym one mówiły, co z nich wynika i kto co jakimi działaniami miał do osiągnęcia. Bez wymienionych kończę tę dla mnie jałową dyskusję i już nie pozdrawiam, bo wstyd mi, że znów polemizuję z takimi wpisami...