Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.


Gość

#201 Re: Re:

2016-01-17 19:45

#190: - Re:  

"Chodzi tylko o uszanowanie nas i naszego życia" - przy jednoczesnym braku szacunku i uszanowania życia zwierzęcego. Jak tak lubisz strzelać to zapisz się do wojska, jedź na wojnę i mierz się z takimi, co ci nie będą dłużni, bo na razie to jesteś zwykłym tchórzem a nie pasjonatem strzelania. Swoją drogą, niewątpliwie są ludzie na tym świecie, którzy z miłą chęcią spuściliby ci srogie manto. Jeżeli naprawdę wierzysz w tak szeroko pojętą wolność jednostki, to mógłbyś okazać im należny szacunek i wyrazić na to zgodę.

Greg

#202

2016-01-17 19:50

Jako nauczyciel szkoły gimnazjalnej wiem, ze wiedza na temat przyrody a zwłaszcza myślistwa, prawa lowieckiego i lasów jest jest znikoma. Warto apelować, a zwłaszcza prowadzić zdrowa edukacje przyrodnicza - bo ta zasadniczo szkoły nie interesuje. Warto również szukać sprzymierzeńców i sięgnąć po uniwersalne prawo w wydaniu papieża Franciszka - encyklikę "Laudato si" - o ekologii. Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej, zdrowej ekologii.


Gość

#203

2016-01-17 19:51

Zielony to niedojrzały czerwony !. Ci ,którzy wykrzykują lewackie i zielone opowieści o myśliwych- mordercach, właśnie zielonego pojęcia o ochronie przyrody nie mają. To prawda ,że obecnie wśród myśliwych jest sporo ludzi, których etyka pozostawia wiele do życzenia. Ale to zjawisko akurat jest powszechne, wśród lekarzy, sędziów, prokuratorów, nauczycieli itd, bo elity moralne wybito w Katyniu. Mój ojciec był prawdziwym myśliwym z pasją. Poświęcał bardzo dużo czasu na organizowanie dokarmiania zwierząt, na obserwację terenów łowieckich, nie używał żadnych zaawansowanych technik, bo chodziło własnie o zmierzenie się ze sprytnym mądrym i płochliwym zwierzęciem a nie o łatwo dostępne trofeum.

Gość

#204 Re:

2016-01-17 20:12

#203: -  

Jeżeli chodzi o równą walkę, to najsprytniejszym i najmądrzejszym zwierzęciem byłby drugi człowiek z taką samą strzelbą, ale dla utrudnienia zadania mógłby postrzelać się z czołgiem. Co zaś się tyczy prawdziwej myśliwskiej pasji, to żywię nadzieję, że równym szacunkiem darzysz rzeźników-pasjonatów, bo to zasadniczo ten sam zawód, różni się tylko miejsce jego wykonywania.


Gość

#205

2016-01-17 20:19

Jestem myśliwym i przyjacielem przyrody

Gość

#206 Re:

2016-01-17 20:24

#205: -  

 Na czym ta przyjaźń polega?


Gość

#207

2016-01-17 20:32

Mam nadzieję, że uda nam się doprowadzic do referendum ogólnokrajowego, gdzie całe społeczeństwo Polski będzie mogło się wypowiedzieć czy chce w lasach amatorów - hobbystów, którzy chą regulować pogłowie zwierząt w lasach demonstrując wątpliwą moralność, czy wykształconych profesjonalistów, pracowników państwowej słuzby leśnej, którzy bedą to robic według jasnych przepisów i pod ścisła kontrolą.


Gość

#208

2016-01-17 21:40

Dlaczego to co jest na zachodzie jest dobre i wspaniałe ?
Dlaczego nie potrafimy docenić tego co my mamy ?
Proszę sprawdzić ile dziczyzny jest eksportowanej Oni wiedzą co to znaczy natura a nie chemia antybiotyki i ilość.
Łowiectwo też jest naszym dobrem narodowym nie zapominajmy o tym o 90 latach historii , tradycji na którą pracowali nasi dziadkowie i ojcowie

Gość

#209

2016-01-17 21:55

Ponieważ jest słuszna!

Gość

#210 Re:

2016-01-17 22:00

#208: -  

 Człowieku co ty piszesz ? Patriota z Bożej łaski. Chodź sobie do wychodka, podcieraj się słomą i tęsknij do tradycji twoich dziadów i ojców.

Ania

#211 Re:

2016-01-18 05:43

#1: -  

 Mysliwi to wariaci, niebezpieczni dla spoleczenstw! Zabijaja dla przyjemnosci! Twierdza, ze zawsze tak bylo... kiedys zawsze obcinano glowy na rynkach miast, i nie znaczy to, ze teraz tez musimy tak robic! Zaden mysliwy nie poluje z glodu, tylko dla rozrywki! Zabija kogos, kto chc zyc i ma do tego proawo, zabija w imie zabawy! STRASZNE I SADYSTYCZNE! Nigdy nie zgodze sie na taki stan rzeczy!


Gość

#212

2016-01-18 07:02

Petycję podpisałem dlatego aby kilkudziesięciu eko-krzykaczy którzy nic nie wiedzą o łowiectwie nie narzuciło swoich głupich poglądów ponad 100 tys myśliwych ich rodzinom i sympatykom łowiectwa (kilkadziesiąt osób ma narzucać swój światopogląd ok miliona osobom -NIGDY! ) Darz Bór

Gość

#213

2016-01-18 07:45

Petycja w dużym stopniu rozwiązuje sprawy Polskiego Łowiectwa.
Musimy jeszcze bardziej uświadomić sprawę odszkodowań za szkody łowieckie.

Gość

#214

2016-01-18 08:32

Myśliwy też człowiek, pasja i ciężka praca członków zrzeszenia PZŁ, niech będzie w końcu zauważona i doceniona. Nie oczekujemy pomocy, prosimy nie przeszkadzać. Darz Bór.

Gość

#215

2016-01-18 08:32

Jestem myśliwym.

Gość

#216

2016-01-18 08:59

Bo w różnych mediach naczytałem się i nasłuchałem dużo nieprawdy na temat istoty łowiectwa.

Gość

#217

2016-01-18 09:15

Bo myśliwi nie mordują. Niestety selekcja w przyrodzie jest niezbędna, bo równowaga zachwiana zastała kilka setek lat temu i przyroda sama sobie z tym nie poradzi. Można oczywiście zakazać odstrzałów zwierząt, ale wtedy trzeba by było ograniczyć teren, na którym żyją ludzie, i to drastycznie, bo np. wyrębując lasy (np. pod własne domy lub pola uprawne) zabierają miejsce do życia dla zwierząt, już mają one zbyt mało miejsca dla siebie, a często są terytorialne. Jeżeli ktoś mówi, że myśliwy to morderca to co mówi o rzeźnikach? A może zwierzęta rzeźne to nic nie czują? Im się po prostu należy śmierć i życie w cierpieniu?

Gość

#218 Re: Re:

2016-01-18 09:17

#211: Ania - Re:  

 A może zjesz schabowego? Bo przecież świnię można sobie zabić i ona nic nie czuje, prawda? No chyba, że jesteś weganinem, wtedy masz prawo do takiego zdania na temat zabijania zwierząt. Natomiast jeżeli lubisz kiełbaskę to jesteś obłudnikiem. Smacznego.


Gość

#219

2016-01-18 09:32

Wiem ile myśliwi wkładają pracy i pieniędzy w to by zwierzyna dzika była zdrowa i liczna. Większość "ekologów' do ekolodzy internetowi bez elementarnej wiedzy, którzy uważają ze człowiek to czynnik w przyrodzie zbędny i zawsze szkodliwy. Zapomnieli że człowiek kształtuje przyrodę od zawsze a najbardziej przez zmienianie środowiska. Myśliwi jak tylko mogą próbują starają się pomagać przyrodzie. Pomocą jest również odstrzał nadmiernej ilości zwierzyny. W obecnych czasach z uwagi na zmiany środowiskowe nie zrobią tego drapieżniki.
Jak by każdy właściciel gruntu rolnego czy lasu mógł bez kontroli sam likwidować zwierzynę, która szkodzi jego uprawom to ekolodzy znaliby zwierzynę tylko ze bardzo starych fotografii.
Łatwo jest atakować myśliwych gdyż oni klikają w klawiaturę godzinami tylko w czasie wolnym są w lesie i robią dobra robotę.


Gość

#220

2016-01-18 09:36

Myśliwi są strażnikami przyrody, lecz także kultywują polską tradycję łowiecką i swoimi działaniami wychowują młode pokolenia w duchu umiłowania ojczystej przyrody. Tadeusz Tęgiewicz - Koło Łowieckie Pustułka w Ożarowie

Gość

#221

2016-01-18 09:52

Bo mam cywilną odwagę bronić swych przekonań i poglądów na temat łowiectwa przeciw pseudoznawcom tego problemu, którzy zapewne znają się też na wszystkich innych możliwych sprawach.

Gość

#222

2016-01-18 10:00

Poniewaz jestem myśliwym i wiem jak wielki problem stanowią ograniczenia prawne nakładane na myśliwych i łowiectwo jako takie. Jestem zwolennikiem ograniczania spozycia mięsa z tzw. "produkcji przemysłowej" "przemysłowej hodowli" na rzecz zwiekszania spozycia miesa pochodzącego z łowiectwa i innych podobnych sposobów jego pozyskania. Produkcja przemysłowa albo "hodowla przemysłowa" została doprowadzona do absurdu i nalezy ja uwazac za wyjatkowo niehumanitarna i naganna. To nalezy naglasniac w mediach i krytkowac, a pozyskanie metdami łowiectwa przedstawiac jako wzorowe i humanitarne, zgodne z ludzka psychika. Uwazam, iż przy wsparciu panstwa, łowiectwo mogłoby zaspokajać potrzeby społeczenstwa w zakresie dostarczania najwyzszej jakosci miesa w znacznie wiekszym stopniu niż obecnie, Nawet kilkakrotnie wiekszym. Umozliwiłoby to ograniczenie odrażającej "hodowli przemysłowej i uboju przemysłowego" w niegodnych dla zwierząt warunkach zycia.

Gość

#223

2016-01-18 10:05

Bo musimy bronić zdrowego rozsądku

Gość

#224

2016-01-18 10:08

Jestem za uchwaleniem przez Sejm projektu ustawy Prawo
Łowieckie autorstwa PIS.Popieram łowiectwo w obecnej formie.

Gość

#225

2016-01-18 10:33

Podpisałem, bo od wielu już lat zarówno pospolity bandyta jak i pseudo obrońcy zwierząt oraz szkodniki łowieckie mają więcej praw niż uczciwi ludzie oraz myśliwi dbający o zwierzynę łowną. Potrzeba modyfikacji starego Prawa Łowieckiego jest taka sama jak i zmiany Konstytucji.