Protest wobec planów skrócenia godzin otwarcia PAN BG

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest wobec planów skrócenia godzin otwarcia PAN BG


Gość

#1

2016-08-02 13:46

Zgadzam się z argumentacją inicjatorów petycji. Dominacja pieniądza w kulturze prowadzi do jej uwiądu.

Gość

#2

2016-08-02 15:31

Byłem przez wiele lat i, mam nadzieję, jeszcze będę użytkownikiem zbiorów tej wspaniałej placówki, niezbędnej naukowcom nie tylko gdańskim, ale i z całego świata, zainteresowanych kulturą dawnego Gdańska.
Benjamin Vogel, doc. dr hab., prof. Uniwersytetu Szczecińskiego i w Lund, Szwecja

Gość

#3

2016-08-02 15:57

Nie ma większego marnotrawstwa niż zamykanie własnego bogactwa w ukryciu. Komu to ma służyć? Przecież nie naszemu społeczeństwu!!! Kiedyś bronili dostępu do dóbr kultury polskiej zaborcy i najeźdźcy, a teraz?

Gość

#4

2016-08-03 08:00

A tak z ciekawości: do kogo ta petycja trafi?


Gość

#5

2016-08-03 08:03

Korzystałam ze zbiorów tej biblioteki i jestem zainteresowana dalszymi kontaktami.
Nie mieszkam z warszawie więc interesują mnie różne dni i godziny otwarcia tej instytucji.

Gość

#6 Re:

2016-08-03 09:50

#1: -  

 Bo przecież bez pieniędzy byłaby najwspanialsza, ta kultura.

johann

#7 Re:

2016-08-03 09:52

#5: -  

 Ta instytucja jest w Gdańsku, co ma do tego Warszawa?


Gość

#8 Re:

2016-08-03 10:12

#4: -  

Petycja trafi do autorów decycji o skróceniu godzin otwarcia, więcej informacji w samej petycji

 


Gość

#9

2016-08-04 07:26

Tak znaczene skrócenie godzin udostępniania zbiorów spowoduje także tłok w czytelni oraz długi czas oczekiwnia na książki lub materiały.
bmg

#10

2016-08-04 11:44

Jako osoba współpracująca z BG PAN i uczestnik konferencji w niej organizowanych pragnę wyrazić moje głębokie zaniepokojenie aktualną sytuacją instytucji- staje się ona bardzo hermetyczna, a ma potencjał współpracy z najważniejszymi instytucjami naukowymi w kraju. Pracownicy nie mają możliwości rozwoju naukowego, a to jest przecież jeden z najważniejszych punktów pracy w takim miejscu- wskazane jest, wręcz należy upubliczniać poprzez wystąpienia naukowe i uczestnictwo w sympozjach zasoby Biblioteki, działalność jej pracowników bo to świadczy o poziomie instytucji.

Kviat

#11

2016-08-05 13:40

Najlepiej bibliotekę zaorać i w tym miejscu zbudować kopalnię. Przynajmniej więcej ludzi będzie miało górnicze emerytury :/

 

Marcin Grulkowski

#12 Ograniczanie czasu pracy Biblioteki Gdańskiej PAN

2016-08-05 17:07

Biblioteka powinna być nie tylko czynna w obecnych godzinach, ale również przez cały rok, bez przerw w sierpniu. Wielu badaczy z zagranicy w wakacjach realizuje swoje projekty i chce przyjechać do Gdańska. Tak samo jak my jeździmy za granice. W Niemczech biblioteki naukowe otwarte są cały czas, w dni powszednie nierzadko do godz. 24!

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2016-08-05 18:54



Gość

#14

2016-08-06 08:59

sam jestem bibliotekarzem, czytelnikiem i bibliomanem
głupstwo rośnie w potęgę
obejmuje panowanie w Polsce
nie chcę go wzmacniać

Gość

#15

2016-08-06 14:12

Bo słowo było pierwsze

Gość

#16

2016-08-08 19:03

Począwszy od pierwszego roku moich studiów polonistycznych (1950 r.) korzystałam z Biblioteki PAN, która nawet w latach stalinowskich była codziennie kilka godzin otwarta i dostępna dla wszystkich. Ograniczanie jej działalności to cios wymierzony polskiej kulturze i nauce
Anna Martuszewska, em. prof. zwycz. UG

Gość

#17

2016-08-09 09:41

Jestem członkiem Rady Naukowej Biblioteki Gdańskiej PAN i od lat przyglądam się jej pożytecznej działalności na rzecz nie tylko środowiska PAN i nie tylko Trójmiasta. Wiadomość o zamiarze ograniczenia godzin otwarcia jest zdumiewająca - wszędzie na świecie wydłuża się godziny pracy bibliotek, aby ludzie, którzy do nich przychodzą w różnych celach - badawczych, samokształceniowych,wypoczynkowych - mogli to zrobić w czasie dogodnym dla nich, także wieczorami i w weekendy. W przeciwnym razie - nie dziwmy się upadkowi kultury książki i czytelnictwa.

Gość

#18

2016-08-16 20:15

Często korzystam ze zbiorów Biblioteki Gdańskiej PAN, nie wyobrażam sobie jak mamy dalej z nich korzystać pracując do 16.00, pozostają jedynie popołudnia, w podobnej sytuacji jest wielu innych badaczy. Jestem przekonana, że władze zwierzchnie Biblioteki zechcą przychylić się do tej petycji.

dr Ewa Barylewska-Szymańska

 


Gość

#19

2016-08-19 19:51

Znam działalność trj placówki
gość

#20

2016-08-27 10:21

Szanowni Państwo!

W tej Bibliotece jest cały ogrom niezwykle ciekawychi różnorodnych materiałów. Tak książek jak i zbiorów specjalnych, tak stricte naukowych, jak i materiałów do badań.Można tam spędzać całe dnie buszując w literaturze i wielu czytelników tak robi. Takie korzystanie z niej i studiowanie SŁOWA jest możliwe TYLKO przy elastycznych godzinach otwarcia!