List otwarty w sprawie pobicia Prof. Jerzego Kochanowskiego

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji List otwarty w sprawie pobicia Prof. Jerzego Kochanowskiego


Gość

#1

2016-09-10 12:41

Podpisałam, chociaż treść tego listu nie do końca mi się podoba. Zdanie "nie rozumiemy, co zmienia się w otaczającym świecie" jest zadziwiające i sugeruje albo dziecięcą naiwność albo nieumiejętność analizy rzeczywistości, którą historycy powinni posiadać.
Bardzo brakuje też apelu do władz RP o stanowcze i konsekwentne potępianie tego typu ekscesów.
Gość 2

#2 # 2

2016-09-10 15:06

Również podpisałem, ponieważ tego typu zdarzenia są nie do pomyślenia. Sądzę jednak, jak powyżej, że treść listu nie jest prawidłowa i odnosi się do niektórych kwestii, które nie mają związku ze sprawą. Przez to tworzą się bardzo niepotrzebne i upolitycznione dyskusje. Tu polityka nie ma nic do znaczenia, po prostu pobito człowieka, mało tego rękę podniesiono na PRACOWNIKA NAUKOWEGO. Dlatego dobrze, że taki list powstał.


Gość

#3

2016-09-10 17:50

Ponieważ nie dzielę ludzi. Ani z racji koloru ich skóry, ani z racji wyznania, ani z racji pochodzenia, ani z racji płci, ani z racji wykształcenia. Z racji znajomości języków także nie dzielę.

Gość

#4

2016-09-10 17:53

Jestem przeciw chamstwu i przemocy pod każdą postacią. Niestety, ostatnio jest przyzwolenie na takie zachowania!

Gość

#5

2016-09-10 19:56

zgadzam się z treścią petycji

Gość

#6

2016-09-10 23:38

Żal mi Polski, którą opanowują ksenofobi, nacjonaliści i inny element szerzący nienawiść. Patronat PiSu nad tymi bandytami budzi mój sprzeciw i gniew.


Gość

#7

2016-09-11 06:40

Podobnie jak autorzy petycji chce mieszkać w mieście/kraju przyjaznym dla każdego bez względu na jego pochodzenie, religię, język, wiek czy niepełnosprawność.
Jestem germanistką i często z moimi gośćmi rozmawiam po niemiecku. Od lat we wrześniu toearzyszę dużej grupie młodzieży niemieckiej w czasie pobytu w nadzym kraju i nie wyobrażam sobie, aby spotkali się z taką sytuacja. Ani oni ami nikt inny. To co sie stało jest haniebne.
Popieram sobotnią akcję w tramwaju i deklaruję udział w kolejnych.

Gość

#8

2016-09-11 14:38

Jestem przeciwnikiem nacjonalizmu i braku tolerancji. Opowiadam się za szacunkiem dla każdego uczciwego człowieka niezależnie od jego rasy, narodowości, koloru skóry, języka, wyznania czy poglądów.

Gość

#9

2016-09-11 16:12

Uważam, że ten skandaliczny atak ma wiele wspólnego z mową nienawiści chętnie stosowaną przez polityków i przez prawicowe media. Powtarzanie epitetów takich jak volksdeutche, targowica, zdrajcy narodu oraz brak reakcji na hasła, które głoszą przemoc i nawołują do samosadów przynosi plon. Zatruwanie umysłów obywateli, tworzenie podziałów i szczucie daje łatwo przewidywalne efekty. Za chwilę bicie ludzi za nic stanie się normą i każdy będzie mógł stac się ofiara takich zachowań.

Apeluję do polityków prawicy, ludzi Koscioła i do mediów o zaniechanie mowy nienawisci i przywrócenie dialogu społecznego i wzajemnego szacunku.

Gość

#10

2016-09-11 17:37

jestem oburzona - po pierwsze dlatego, że takie akty mają miejsce, po drugie, że takie postawy są non - stop podsycane przez PIS i kler polski, po trzecie, że spotykają się z ogólną społeczną akceptacją

Gość

#11

2016-09-11 19:09

Bo chcę życ w normalnym kraju..

Gość

#12

2016-09-12 11:29

Nie można godzić się na akt przemocy tylko dlatego, że ktoś rozmawia w obcym języku.Wszak kontakty międzyludzkie wymagają znajomości więcej , niż tylko ojczysty język.

Gość

#13

2016-09-12 19:32

Gdyż zgadzam się z nią w 100 procentach. Nie ma przyzwolenia na powtórkę z czarnych kart historii. Cieszę się, że młodzi przejęli onicjatywę (mam 60) gdyż będąc na wiecach w obronie demokracjiniestety nie wielu Was jest.

Gość

#14

2016-09-13 05:45

Nie jestem studentem ani absolwentem wydziału, nieco inaczej sformułowałabym samą petycję, ale generalnie zgadzam się: to niedopuszczalne, żeby w moim, wolnym (?) kraju człowiek był atakowany z powodu koloru skóry, poglądów, języka, czy z jakiegokolwiek innego powodu.

Gość

#15

2016-09-18 09:01

Ponieważ rządzący doprowadzili do kompletnego zdziczenia obywateli. Za chwilę w mordę będą walić jak będziemy mówili nie z taką intonacją jak bandyci lubią.