STOP KUMULACJI ROCZNIKÓW

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji STOP KUMULACJI ROCZNIKÓW


Gość

#251

2016-11-20 12:37

Jak to mówią "Dobrze jest nie trza psuć"

Gość

#252

2016-11-20 13:46

nie chę. aby moje dziecko kończyło lekcje po 18.00

Gość

#253

2016-11-22 11:35

Nie chcę marnacji środków na nieprzemyślaną reformę.

Gość

#254

2016-11-23 13:18

Nie dotyczy mojego dziecka, bo ono jest już w II - iej klasie gimnazjum, ale dotyczy dzieci moich przyjaciół. Bo to nie reforma (brak argumentów merytorycznych za wprowadzeniem) tylko chaos, który pozbawia bardzo wiele dzieci szansy na edukację i rozwój. I kosztuje !

Gość

#255

2016-11-23 17:44

Ta reforma jest nie potrzebna moja córka jest w wielkim kłopocie poniewasz planowała pujść do gimnazjum sportowego a teraz Pani Minister jej to odbiera jakim prawem czy ją wogle interesują nasze dzieci i to co one czują ja jako matka protestuje tej jdiotycznej REFORMIE i niech pani Minister szkolnictwa odpuści 

Trzeźwo myślący

#256 Bzdury

2016-11-25 02:03

Słucham i nie wierzę. Jak można myśleć że roczniki się połączą skoro dzieci które kończą gimnazjum maja 3 letnie lo i 4 letnie technikum. natomiast szkole 8 klasowa obejmuje już system odpowiednio 4 i 5 letni. 

Ja nie wiem o co to halo. szkoły na pewno rozwiążą ten problem tworząc odpowiednio podzielone klasy. 

Nie pamiętam żeby zabrakło miejsc przy którejkolwiek reformie.

:)))

#257 Re: Bzdury - bzdury to ta reforma

2016-11-26 21:54

#256: Trzeźwo myślący - Bzdury 

ha ha ha

Takiej reformy z kumulacją trzech roczników jeszcze nie było, więc nie ma co pamiętać.

Bzdury to są takie, że to się uda. Szkoły są nie z gumy, a po dwóch na krzesłach siedzieć nie będą, po prostu szkoły nie skończą i tyle. 

Prosze spróbować upchać 720 tyś zamiast 350 tyś (jak liczby za duże to 72 dzieci zamiast 35) w jednej klasie. 

Jo

#258 Re: Bzdury

2016-11-27 00:10

#256: Trzeźwo myślący - Bzdury 

 Tak - dzieci pójdą dwoma różnymi systemami

ALE - do tej samej szkoły

a jak wiadomo - w każdej szkole jest ograniczona liczba miejsc

więc jednak jest halo i to WIELKIE HALO

do pierwszych klas pójdą dzieci urodzone w 2013, 2014 lub 2015 roku!


Gość

#259 Re: Bzdury

2016-12-01 15:26

#256: Trzeźwo myślący - Bzdury 

 ZUPEŁNE NIEZROZUMIENIE TEMATU. DO PIERWSZEJ KLASY LICEUM BĘDĄ KANDYDOWAĆ ROCZNIKI DZIECI 2003,2004 I 2005.CZYLI DZIECI KTÓRE SKOŃCZĄ 8 KLASĘ PODSTAWOWKI ORAZ DZIECI KTÓRE W TYM SAMYM ROKU SKOŃCZĄ TRZECIA KLASE GIMNAZJUM. CZYM ZAWINIŁY TE.DZIECI,ZE NIE MOGĄ PÓJŚĆ DO LICEUM??????? TO JEST NARUSZENIE ZAGWARANTOWANEGO KONSTYTUCJĄ PRAWA DO NAUKI!!!! 


Gość

#260 TĄ REFORMĘ NALEŻY ZATRZYMAĆ!!!

2016-12-30 09:50

Ja nie jestem za reformą z wielu powodów. Moje dzieci nie trafią na kumulację, ale bądźmy szczerzy ta podstawa programowa... Ja chcę, aby młodym ludziom wskazywać drogi poszukiwania wiedzy, docierania do niej i tworzenia samodzielnych sądów, które z czasem i tak będą się zmieniać, ale uważam, że każdy młody człowiek zasługuje na to, aby mógł decydować o kierunku swojego kształcenia i miał wybór. Ta podstawa programowa im tego nie da. Ponad to takie mówienie, że ośmioletnia podstawówka była miejscem bezpiecznym to kpina. Ja do takiej chodziłam i wiem, co się tam działo. Nie chcę dla moich dzieci tego samego. Przykro mi, ale nauczyciele na przerwach nie są w stanie zapanować nad wszystkimi i by starsi nie mieli kontaktów z młodszymi uczniami, bo tak to będzie wyglądać, że 7-latek spotka się na korytarzu z 14 i więcej - latkiem, pamiętajmy o tych, którzy zawsze trafiają się z trudnościami w ukończeniu danej klasy i repetują. TĄ REFORMĘ NALEŻY ZATRZYMAĆ!!!

zainteresowana edukacją

#261 Re: Bzdury

2017-01-12 09:59

#256: Trzeźwo myślący - Bzdury 

Skoro ma Pan taki nick to prosze zacząc trzeźwo mysleć. Bo niestety bzdury Pan wypisuje.

Jak można mysleć, że wybuduje się nowe licea za dwa lata na tę kumulację, tylko dlatego, że będą mieć inny program? Co za utopia.

To, że nie zabrakło miejsc przy innych reformach wynika z tego, że były INNE i nie wtłaczały 3 roczników do jednej klasy (bo tzw "sześciolatki", o które walczyli Elbanowscy są teraz objęci defromą Zalewskiej).

Dzieci to nie meble do przestawiania i tak to łatwo nie działa. A te "prosta matematyka" 6+3+3=8+4 też nie jest prosta, bo poprzednio było 9 lat obowiązkowej nauki, teraz będzie 8. A to tylko jedna z wielu, wielu drogich i niepotrzebnych zmian. Zmian za nasze, bo samorządowe pieniądze. Rząd tylko wydaje rozkaz. Zapłacą społaczności i o to tu chodzi, a nie o edukację, czy dzieci.

 


Gość

#262 Adi

2019-06-15 07:52

#1: -  

Dlatego w naszym kraju jest jak jsst. Niektórzy mają krótka pamięć a co było z rocznikiem 79.To był problem z dostaniem się do wymarzonej szkoły. O co tyle szumu...