PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE


Gość

#101

2011-11-04 22:27

Wyć się chce z bezsilności...

Gość

#102

2011-11-04 23:25

właśnie taka jest gospodarka solidarnościowa sprzedać rozwalić

Gość

#103

2011-11-04 23:30

Nie moze wladzy przejsc ten przekret.
zainteresowany

#104 Ile trzeba zebrać głosów?

2011-11-05 13:16

Ile musi być tych głosów, żeby przedstawić petycję rzecznikowi praw obywatelskich i coś z tym zrobić? Kiedy petycja zostanie przekazana, jeśli ustawa wejdzie w życie z dniem 01.01.2012r.? To ważne pytania, ponieważ mogą przyspieszyć zbieranie podpisów wśród Polaków, którzy chcą coś z tym zrobić.
Z Dorzecza Bzury i Słudwi

#105

2011-11-05 17:14

Ze względu na wagę spraw i pilność to głosów powinno być co najmniej kilkanaście milionów .

Petycja ta juz została przedstawiona.Jest konkretnym wnioskiem złożonym drogą internetową w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zwrócono się z biura Rzecznika o adres celem zarejestrowania.

Rzecznik w takiej sytuacji powinien już zadziałać, bo od tego jest.
Do dziś nie mamy żadnej informacji.
Zapytamy co Rzecznik zrobił po upływie miesiąca.

Gość

#106

2011-11-05 23:10

Zastanawiam się, kto rządzi naszym krajem ?
Zbyszek
Gość

#107 MÓWMY O RZECZACH WAŻNYCH

2011-11-05 23:37

Zainteresujmy tematem rodzinę, przyjaciół, znajomych przez zwykłe wklejenie linku strony do opisu w komunikatorach internetowych. Posłuchają, zobaczą, OCENIĄ i zrobią jak uważają.

http://www.youtube.com/watch?v=RvwEGLrATAk


Gość

#108

2011-11-06 01:19

Szokuje sprawa,o której mowa w petycji...ale szokuje też fakt,że tak mała grupa ludzi podpisała tę petycję?!
Czy to obojętność,czy nieznajomość tematu? Rozpropagujmy ten temat! Ja już zaczęłam i mam nadzieję,że ci,którzy tutaj się podpisali,także podali informację na swoich forach.Nie można pozwolić,żeby taka ignorancja trwała nadal!
Polka

#109 Polka

2011-11-06 09:23

To całe prawo geologiczne zostało uchwalone za łapówki. Trzeba tego delikwenta co je pisał zamknąć i przycisnąć aby wyśpiewał za ile i dla kogo pracował. To jest przestępstwo najpowazniejsze bo szkodzace całemu Narodowi Polskiemu.

Gość

#110

2011-11-06 11:04

Jestem przeciwny gromadzeniu CO2 w ziemi. Jest to niebezpieczne, drogie i wymagajace duzych ilosci energii.
......

#111 Kto ma wyśpiewać ???

2011-11-06 18:17

Ten delikwent co to pisał ,to Główny Geolog Kraju Jacek Jezierski.

Prokuratura,sąd odmawiają wszczęcia śledztwa w sprawie związanej z tym zagrożeniem.
więcej na : bejda.iddd.de

Wymiar sprawiedliwości to praktycznie bezmiar bezprawia.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-11-06 21:47



Gość

#113

2011-11-06 22:57

Jak najbardziej słuszna.Trzeba zakończyć proceder wyprzedaży resztek zasobów Polski,w perspektywie wywłaszczając dotychczasowych właścicieli gruntów.Tak jak dzieje się to przy budowie dróg.Spec ustawa jest dużo szybsza od odszkodowania.
Z Dorzecza Bzury i Słudwi

#114 JAK BARDZO ZNIEWOLONI SĄ POLACY . STRACILI INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY??

2011-11-07 10:07

Klapki na oczach i widzenie tylko swego podwórka, choćby nawet to była wielce zobowiązująca dziedzina jak np. kultura.
Mój głos w dyskusji pod petycją o zachowanie centrum kultury alternatywnej we Wrocławiu to jak głos wołającego na puszczy??

"By mogła istnieć kultura najpierw musi istnieć człowiek ........

Drodzy POLACY, zadbajmy o nasz dom POLSKĘ, O NASZE MIEJSCE NA ZIEMI. By kultura mogła istnieć trzeba nam najpierw przeciwstawić się planowanej zagładzie NARODU POLSKIEGO !!!
Koniecznie i masowo podpisujmy się pod petycją:
http://www.petycjeonline.com/protes_przeciw_ustawie_nowe_prawo_geologiczne_i_gornicze

Działam na rzecz kultury polskiej od 20 lat.Jednak szokujące wieści o zagrożeniach dla dla Ziemi Łowickiej, bogatej rolniczo krainy produkującej chleb dla narodu, skłoniły mnie podjęcie działania w celu obrony terenów całej POLSKI przed zagrożeniami ,które zsyłają na nas ci którzy powinni dbać o nasze bezpieczeństwo.
więcej na www.bejda.iddd.de.
Incjatywa Obywatelska Dorzecza Bzury i Słudwi

#34 KULTURA to zobowiążanie do widzenia więcej i troskliwiej...
2011-11-05 17:46

i z myślą o miejscu POLAKÓW w POLSCE...
Jest dziejowa konieczność przeciwstawienia się ZŁU,które pozbawia nas naszych praw obywatelskich.
Proszę o pilne poparcie petycji

http://www.petycjeonline.com/przeciw_blokowaniu_manifestacji_narodowych_w_polsce

Gość

#115

2011-11-07 10:25

To było do przewidzenia, że po cichu robi się mega interesy za plecami społeczeństwa polskiego, karmiąc je pierdołami i zawoalowanymi informacjami przez rządzących.

Gość

#116

2011-11-07 12:23

Trzeba dokładnie przyjrzeć się danej ustawie i w razie konieczności zablokować zanim narobi szkód.

Gość

#117

2011-11-07 13:15

Dziwnym jest i tragicznym faktem,że polskie władze traktują w ten sposób własny kraj; jako bantustan, gdzie można robić wszystko, w pozaprawnym dyrektywnym statucie. "My mamy władzę, a lud niech słucha". Budowanie demokratycznego i obywatelskiego państwa zostało zastąpione "Dyktaturą Kolesi". Wszędzie w Europie tak ważne z punktu ekologii i jakością życia sprawy są wielokrotnie konsultowane ze stowarzyszeniami pozarządowymi. Skąd w tym kraju, taki owczy pęd do zamordyzmu i urzędniczej buty?

Gość

#118

2011-11-07 14:26

Ta ustawa nie może zaprzeczać wszystkiemu co chroni ludzi i środowisko, w którym żyją tylko po to, aby faworyzować pewne działania. Wykazywanie opłacalności przemysłowego wydobycia gazu/węgla/innych w sytuacji, gdy obchodzone są wszystkie przepisy, które te koszty zwiększają jest absolutnie chore. Idąc tym sposobem rozumowania, wystarczy anulować przepisy dotyczące emisji CO2 i innych gazów z elektrowni węglowych i będziemy mieć najtańszy prąd na świecie. Twierdzenie, że coś jest opłacalne, ale trzeba to prawnie faworyzować jest oszukańcze.

Gość

#119

2011-11-07 15:20

Popieram tę petycję, ponieważ jest dla mnie osobiście szokujące to co usłyszałem na filmie. Zadaję sobie pytanie, czy nami rządzą Polacy? Czy P. PREZYDENT wie co robi podpisując taką ustawę? Polska to chory kraj, chory rząd i chory Prezydent. Już dawno mędrzec zauważył że, na głupców przygotowane są kije! Po obejrzeniu tego filmu rozumiem, dlaczego tak trudno jest uwłaszczyć Polaków. Jednocześnie, dziękuję wam za zrobienie tego filmu, który ostrzega Polaków przed skutkami tej ustawy. Życzę powodzenia!!!
Z Dorzecza Bzury i Słudwi

#120 DZWOŃMY MASOWO DO RZECZNIKA i żadajmy natychmiastowego działania w RPO 686436/11 z 08.10.2011 !!!

2011-11-07 15:45

Szanowni Państwo,
Obiecałam,ze zapytam co zrobił Rzecznik Praw Obywatelskich.

RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH NIC NIE ZROBIŁ !!!!!

WNIOSEK JEST JEDYNIE ZAREJESTROWANY POD NR: RPO 686436/11 Z 08.10.2011r.

Pani Grażyna Chełmicka poinformowała,że czeka w kolejce pośród wielu zgłaszanych spraw.
Po naświetleniu jej,jak grożne dla Polski i Polaków jest to prawo obiecała ,ze zespołowi, który rozpatruje, przekaże że dzwoniłam i prosiłam o natychmiastowe zajęcie się ta kwestią.

Na pytana,o możliwość kontaktu telefonicznego, ewentualnie osobistego z Rzecznikiem padła odpowiedż ze nie ma takich możliwości,co skwitowałam,że wobec tego konieczne jest m.in. MASOWE ZGROMADZENIE SIĘ PRZED BIUREM RZECZNIKA !!!!

Z Dorzecza Bzury i Słudwi

#121 DZWOŃMY DO RZECZNIKA i żadajmy natychmiastowego działania w RPO 686436/11 z 08.10.2011 !!!

2011-11-07 15:49

Telefon do biura Rzecznika Praw Obywatelskich . 48/ 22/ 5517700.


Gość

#122

2011-11-07 21:11

Poprawcie błąd w tytule

Gość

#123

2011-11-07 23:14

Dwukrotnie prosiliśmy o poprawienie błędu w tytule,

Gość

#124

2011-11-08 00:07

Uważam, że to jest samowola Premiera i Prezydenta w podjęciu decyzji o oddaniu ziemi ojczystej obcym, tym bardziej, że nie ma zgody narodu polskiego. Uważam ich działania za szkodliwe i celowe. Zabrać immunitety.
kasia

#125 Re: Re: głupota.

2011-11-08 01:49

#90: krysia - Re: głupota. 

Znajdź uzasadnienie ekonomiczne, że badania wykonane w latach 70 i 80 nie mają wartości obecnie 200 mld zł, a wtedy będziesz wiarygodny. Trzeba operować faktami, a nie sloganami. Gazprom już ma 21%, a może więcej koncesji na gaz, który już nie jest nasz. W tym prawie zwolniono koncerny z obowiązku rekultywacji terenów i dali wodę za darmo, nie tą z rzeki czy jeziora, bo nie nadaje się do szczelinowania. Dali tą, którą wywiercą sobie na terenie koncesji za ogrodzeniem, a w studniach i ujęciach spadnie poziom poniżej możliwości jej dystrybucji przez wodociągi na wsi. Studni już nie wywiercisz, bo na terenie koncesji nie da zgody Urząd Górniczy. Teren górniczy. Bez wody nie ma niczego. Upraw, żywności, hodowli, itd. Wody pitnej mamy mniej niż Egipt! - co ma do tego tak naprawdę denominacja - g(łupku)