Poprawa jakości powietrza w Krakowie

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Poprawa jakości powietrza w Krakowie


Gość

#1

2013-02-14 15:43

moje TAK dla wszelkiej działalności związanej z poprawą powietrza w Krakowie

Gość

#2

2013-02-14 15:54

Uważam, że największym problemem jest brak edukacji ludzi, którzy paląc śmieci sądzą że zaoszczędzają pieniądze, ale nie myslą o tym ile potem wydają na leczenie i lekarstwa. Tak samo myślą władze. Wszystko na skruty. Dotacje unijne na panele słoneczne, czy inne tego typu instalacje są tak skonstruowane, że najwięcej na nich zarabiają banki. Bo dotacje można dostać jak się weźmie kredyt. Zamiast prostych jasnych zasad i dotacji do zamiany pieców, podłączenia do MPC, czy montazu solarów - wszytko pod górę. Podkrakowskie gminy również nie mają pomysłu jak wykorzystać dotacje uninje. Ludzie palą śmieci, szamba opróżniają na pola, palą w piecach czym popadnie a wójtowie nic z tym nie robią. Tak dalej być nie może.
Pozdrawiam
pp

#3

2013-02-14 15:56

Wszystkie kamiennice i inne budynki z piecami podłączyć do sieci miejskiej ciepłowniczej i po problemie...

Gość

#4

2013-02-14 16:32

Bardzo ważna sprawa!

Gość

#5

2013-02-14 16:44

Chcemy żyć czyli oddychać powietrzem ,które daje zdrowie a nie śmierć i choroby.!
mary

#6 palenie w piecu

2013-02-14 17:30

A jak kogoś nie stać na kaloryferek i mam w domu piec to czym ma palić? siedzenie w zimnej kamienicy nic bardziej wspaniałego. popieram akcje ale bez zmiany ogrzewania w komunalnych kamienicach nic sie nie zmieni. A jeszcze domy pod krakowskie jednorodzinne to czym niby palą zapewne węglem bo czym innym mają palić?
mati

#7 Re: palenie w piecu

2013-02-14 17:46

#6: mary - palenie w piecu 

Zmiana pieca na gazowy rozwiązuje problem. Podobno ogrzewanie gazownie nie kosztuje sześć razy więcej niż węglem. ;)

 

Mary

#8 Re: Re: palenie w piecu

2013-02-14 19:39

A instalacja takiego ogrzewania?
mati

#9 Re: Re: Re: palenie w piecu

2013-02-14 21:41

#8: Mary - Re: Re: palenie w piecu 

No zależy jaki piec, jaki metraż. Przedzwoń do firmy instalującej, udzielą aktualnych informacji, może promocję będą mieli? ;)

 


Gość

#10

2013-02-14 23:20

Popieram tę inicjatywę. Siedząc cicho będziemy tylko patrzeć jak nasze dzieci nie mogą cieszyc sie zimą w mieście, bo skazane są przez złe powietrze na przesiedzenie pięciu miesięcy w domu. Mój syn 5 letni syn od dwóh lat cierpi na poważną astmę, która ustępuje tylko w lecie, kiedy przebywamy nad morzem lub daleko poza niecką krakowską.
pp

#11 Re: palenie w piecu

2013-02-15 10:51

#6: mary - palenie w piecu

Nie bardzo rozumiem argumentacji, kiedy chodzi o życie i zdrowie ludzkie. Tzn, że jak mnie nie stać np na wywóż śmieci to znaczy że mogę je rozrzucać po ulicy? Taka sama sytuacja, tylko bardziej obrazowa. Niech miasto partycypuje w nowych podłączeniach itp. Ogrzewanie miejskie, nie jest droższe od opalania węglem, a i pracy mniej.

Płacimy podatki za CO2 które dotyczą nas w niewielkim stopniu, albo wcale natomiast w przypadku bezpośredniego zatruwania toksycznego jednych mieszkańców przez drugich nie ma problemu?

Daria
Gość

#12

2013-02-17 00:21

Zapraszam do podpisywania mojej petycji:

"O realną ochronę Zdrowia i Życia Ludzkiego."

http://www.petycjeonline.com/o_realn_ochron_zdrowia_i_ycia_ludzkiego

Wszelkie uwagi i komentarze do tej petycji mile widziane.

Krakus

#13 Nie przyjezdzajcie do Krakowa

2013-03-07 02:52

Mniej podwojnych ohydnych stadionow, mniej inwestycji w otoczenie uczelni KSW i slepe ulice, mniej autokreacji a wiecej odpowiedzialnej pracy prezydenta dla zdrowia krakowian.

Powiedzmy jasno turystom: nie przyjezdzajcie do Krakowa, pobyt w Krakowie jest niebezpieczny dla zdrowia.

Gość

#14

2016-02-24 08:38

Popieram ją całym sercem i umysłem