Petycja o pozostawienie Gimnazjum nr 42 w Dzielnicy Śródmieście

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-09-17 17:43



Gość

#2

2013-09-17 18:58

Gimnazjum na Twardej to faktycznie "jedno z najlepszych" gimnazjów Warszawy, ale także najlepsze "matematyczne" gimnazjum. Stworzenie takiej szkoły to całe lata, w czasie których powstaje miejsce, organizacja, tradycja. Łatwo to zniszczyć przy pomocy jednej decyzji administracyjnej. Ale mam nadzieję, że decydenci zrozumieją, że szkoła to nie jest sklep spożywczy ani kwiaciarnia i dołożą starań aby szkoła została tam gdzie jest i dalej tworzyła historię..

Gość

#3

2013-09-17 19:32

Moja mama chodziła na Twardą, moja starsza siostra też, ja byłem na Twardej 9 lat, a w przyszłym roku idzie moja siostra. IDZIE NA TWARDĄ i koniec kropka

Gość

#4

2013-09-17 19:39

Jedna rzecz mnie zastanawia - mało kto kojarzy to Gimnazjum jako Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 42, wszyscy mówią Twarda i tyle. Chcą zmienić lokalizację naszego Gimnazjum, tylko przepraszam, jako ono się będzie nazywać "Gimnazjum na Twardej od teraz na Mokotowie" ?

Gość

#5

2013-09-17 21:09

Jest to głeboko nieuczciwe ze strony władz Dzielnicy, wiedzac ze szkola bedzie sie przenosic nie powiadomily o tym rodzicow dzieci zdajacych do tej szkoly przed egzaminami! Wtedy kazdy swiadomie podejmowalby decyzje o wyborze szkoly.

Gość

#6

2013-09-17 21:36

Bardzo dobra treść petycji! Popieram w całej rozciągłości. To szkoła na medal!

Gość

#7

2013-09-18 05:38


Gość

#8

2013-09-18 09:49

Jestem pierwsza absolwentka Gimnazjum na Twardej i uwazam, ze jeste to bardzo dobra szkola i przeniesienie jej unimizliwi duzej ilosci uczniow do niej uczeszczac. Ja sama dojezdzalam z Bielan, moi koledzy z targowka, zoliborza... calej Warszawy! Mokotow jest piekny, ale nie jest w centrum wiec nie kazdy uczen bedzie mogl dojezdzac tak daleko do dobrej szkoly!
Karo

#9 centrum daje mozliwosci wszystkim!

2013-09-18 09:51

Jestem pierwsza absolwentka Gimnazjum na Twardej i uwazam, ze jeste to bardzo dobra szkola i przeniesienie jej unimizliwi duzej ilosci uczniow do niej uczeszczac. Ja sama dojezdzalam z Bielan, moi koledzy z targowka, zoliborza... calej Warszawy! Mokotow jest piekny, ale nie jest w centrum wiec nie kazdy uczen bedzie mogl dojezdzac tak daleko do dobrej szkoly!

Gość

#10

2013-09-18 10:11

kiedy córka wybierała sobie dobre gimnazjum, lokalizacja była dla nas rodziców bardzo ważna, ponieważ mieszkamy poza Warszawą,dlatego też nie wybrała Batorego . A tu taka "niespodzianka' na początku roku szkolnego. Nie wyobrażamy sobie zmiany lokalizacji. Twarda to TWARDA, a uczniowie to TWARDZIELE. NIE ZMIENIAJCIE TEGO!!!!!

Gość

#11

2013-09-18 10:37

W ubiegłą sobotę przejeżdżałam koło nowej, ewentualnej lokalizacji szkoły (ul.Żywnego)i szczerze mówiąc trochę się przeraziłam. Mieszkamy na Targówku, w tej chwili droga do szkoły, środkami komunikacji, zajmuje mojemu synowi 20 minut (15 min tramwaj + 5 min metro). Nowa lokalizacja to godzina jazdy tramwajem, na szczęście jednym ale.... I pewnie wielu rodziców i uczniów nie wyobraża sobie innego miejsca niż Twarda.

Gość

#12

2013-09-18 15:41

Chodziłam na Twardą, właśnie na Twardą, a nie gdzie indziej. Tej szkoły po prostu nie można przenieść, jest jedyna i niepowtarzalna. Poziom nauki bardzo wyski, a lepszego towarzystwa nie można sobie wyobrazić. Lokalizacja jest poprostu wymażona, zwłasza dla ucznów mieszkających poza Warszawą. Nie wyobrażam sobie żeby Twarda mogła być przeniesiona
margo

#13

2013-09-18 17:02

Gimnazjum przy ulicy Twardej jest szkołą skupiającą dzieci bardzo uzdolnione (laureaci i finaliści konkursów); jest też szkołą, która przez swoją wyjątkowość wywalczyła sobie prawo nieprzyjmowania dzieci z rejonu (brak rejonizacji). W rankingach warszawskich gimnazjów zajmuje obecnia IV miejsce.

I nasz łaskawie panujący burmistrz ŚRÓDMIEŚCIA p. Wojciech Bartelski (PO) chce ten dorobek szkoły zniszczyć. Rozumiemy, że partii PO nie zależy na edukacji dzieci zdolnych, gdyż stanowią one zagrożenie dla władzy. Im więcej "średniaków" tym lepiej - tym bardziej, że wykształconym zawsze coś się nie podoba, nie chcą podporządkowywać się władzy, nie boją się... Burmistrz wywodzący się z ugrupowania PO swoją dotychczasową działalnością pokazał, że jest tylko reprezentantem poglądów swojej partii (próba likwidacji szkoły podstawowej Nr 75 przy ul. Niecałej, likwidacja barów mlecznych, z których w większości korzystali ludzie uboźsi i starsi...). A wszyscy już wiemy, jak wygląda władza PO w naszym kraju.
Dlatego jeśli chcemy dać wyraz niezadowolenia temu, co dzieje się w naszej stolicy, w dzielnicach Warszawy - podpiszmy tę petycję.
Wszyscy przedstawiciele partii (jeszcze rządzącej w naszym kraju) muszą wiedzieć, że niezgadzamy się kierunkami, które reprezentują w swojej polityce - w tym przypadku
obniżenie poziomu edukacji stopnia gimnazjalnego poprzez zlikwidowanie tak prestiżowego gimnazjum, jakim jest "Czterdziestka dwójka". Celowo piszę "zlikwidowanie", gdyż przeniesienie gimnazjum do innej dzielnicy, a być może nawet połączenie z innym gimnazjum - spowoduje odpływ wyjątkowej kadry nauczycielskiej, co w efekcie da obniżenie poziomu nauczania.

Prześlijcie tego maila do jak największej liczby osób. Tu nie chodzi już tylko o gimnazjum, chodzi o coś więcej. Pokażmy " miłościwie nam panującym", że sprzeciwstawiamy się ich polityce
TU CHODZI O NASZE DZIECI.
DZIŚ JEST TO MOJE DZIECKO. JUTRO MOŻE TEN PROBLEM BĘDZIE DOTYCZYŁ TWOJEGO DZIECKA.

Gość

#14

2013-09-18 20:17

Gimnazjum numer 42 jest jednym z najlepszych w Warszawie. Tak dobrych nauczycieli trudno zgromadzić w jednym miejscu, dlatego warto walczyć o utrzymanie lokalizacji szkoły przy Twardej.

Gość

#15

2013-09-18 20:20

Gimnazjum na Twardej to szkoła talentów. Mało jest takich szkół w Polsce. Warto zatrzymać taką tradycję w Warszawie.

Gość

#16

2013-09-18 20:22

Bardzo lubię swoją szkołę i mam nadzieję, że moi młodsi koledzy też będą mieli szansę do niej chodzić. Jestem dumny, że jestem twardzielem.

Gość

#17

2013-09-18 20:48

Chodzę do tej szkoły trzy lata, przeżywałam w niej jak każdy lepsze i gorsze chwile. Jednak to miejsce, ta atmosfera, poziom, Uczniowie i Nauczyciele pozostaną dla mnie na zawsze nie zastąpieni. To nigdy nie będzie zwykła szkoła, zawsze będzie różniła się od innych, głównie tym że tutaj każdy wie jakie jest jego zadanie i cel. Obawiam się,że przenosząc Twardą stracimy nie tylko budynek i świetną lokalizację. Stracimy to na co inni pracowali latami, to co w tej szkole jest najcenniejsze czyli tą kadrę pedagogiczną i nastrój, dzięki któremu choć czasem jest ciężko... uważam za najlepsze gimnazjum do jakiego dane było mi iść!
Piotr

#18 NIE

2013-09-18 21:03

Wielu uczniów (w tym nasz syn) dojeżdża spoza Warszawy. Wielu jego kolegów oraz koleżanek korzysta z PKP wysiadając na Śródmieściu lub na Centralnym. Nie wyobrażam sobie dojazdów na ulicę Żywnego. Po przeprowadzce to już nie będzie ta sama szkoła, ten klimat, poziom. Wszystko przepadnie. Nie możemy jako rodzice przestać walczyć.


Gość

#19

2013-09-19 06:49

Gorąco popieram, nasza córka jest absolwentką tej szkoły.
JIM

#20 Pieniądze na remonty

2013-09-19 08:42

Może trzeba też podkreślić, że szkoła w ciągu ostatnich czterech lat została wyremontowana. Jest jasno i czysto. Remonty - z tego co wiem - sfinansował częściowo Urząd Miasta, ale także dołożyła się do tego w dużej mierze Rada Rodziców, przeznaczając na remont część zebranych pieniędzy od rodziców uczniów. Myślę, że gdyby wiadomo było o tym, że szkoła z tego budynku zostanie wyeksmitowana, pieniądze przeznaczono by dla dzieci. A tak... wszystko poszło na marne. Jaka to polityka? Żal...

Gość

#21

2013-09-19 09:20

Młodziez wybierając To Gimnazjum kierowało się różnymi względami m.inn.poziomem nauczania,obsada pedagogiczną,warunkami Szkoły ,także lokalizacji,chciała mieć po prostu Swoja Skołę-dom.Przeniesienie tej Szkoły w inne miejsce jest szokiem dla uczniów,pedagogow i rodzicow.

Gość

#22

2013-09-19 17:23

tak trzymać
Ojciec Twardzielki

#23 Do referendum jest spokój, a po nim ... pewnie też;-)

2013-09-20 16:00

Byle ten burmistrz odszedł ...

Gość

#24 UWAGA

2013-09-20 22:25

Chcesz żeby twoje dziecko nie miało życia, śmiało, wyślij je do tej szkoły! Zero koleżeństwa, zero wyrozumiałości, zero logiki, tylko wymagania.
Absolwent

#25 Arogancja władz dzielnicy Warszawa Śródmieście

2013-09-21 08:31

Stosują metody PRL.
Podczas Rady Dzielnicy dużo mówili a mało konkretów.
Pan burmistrz ma krótką pamięć. Był w szkole, ale 2 lata temu.
Obiecuje dodatkowe nie swoje pieniądze - tylko burmistrza Mokotowa. Jego kadencja dobiega końca i bardzo się spieszy by sfinalizować temat. Pytanie dla czego?
Częsty gość kancelarii prawnej zajmujące się roszczeniami "właścicieli" w stosunku do terenu, na którym położone jest gimnazjum.