LEGALNA ŻYWNOŚĆ LOKALNA

LEGALNA ŻYWNOŚĆ LOKALNA / Ogłoszenia / Ważny krok w kierunku legalizacji żywności lokalnej / Komentarze


Gość

#1

2013-09-26 11:40

w tym kraju nic się nie uda bo człowiek tu człowiekowi wilkiem w większości przypadków, po co walczyć o coś co jest oczywiste? taka działalność to umowa społeczna po co komu prawo w tym zakresie? ano niestety po to że zawsze znajdzie się ktoś komu to będzie przeszkadzało, będzie pisał petycje, skarżył i żądał regulacji prawnych, jacy ludzie taki kraj

Gość

#2

2013-09-26 15:04

działam dalej i trzymam kciuki za powodzenie akcji :)BK

Gość

#3

2013-09-26 17:01

popieram sprawę sprzedaży żywności lokalne, wyprodukowanej w gospodarstwach i przetworzonej oraz zwolnienie z podatku od sprzedaży na poziomie 15 tyś rocznie

Gość

#4 gość !!!!!

2013-09-26 17:41

Popieram akcję i podpisuję się dwoma rękoma za tym żeby żywność była sprzedawana bez pośrednio od małych producentów . Pochodzę z woj warm-mazu i tam jest to bardzo potrzebna dla małych rodzinnych gospodarstw .Jak wszyscy wiemy ściana wschodnia to ubóstwo .Moim zdaniem jest ktoś , komu to jest nie na rękę, dlatego blokuje tą akcję. Powodzenia .....

Gość

#5

2013-09-26 19:14

Bardzo się cieszę, że postępują prace przy deregulacji sprzedaży bezpośredniej rolników czy, może nazwijmy to wprost, przy poluzowaniu drakońskiego fiskalizmu państwa szkodzącemu idei obywatelskości i utrudniającemu życie.
Proszę jedynie o zaprzestanie używania frazy "oliwa z oliwek". Są różne oleje (sic!), ten z oliwek ma nazwę własną - oliwa. Użyte przez Was sformułowanie dokładnie odpowiada frazie "masło maślane".

Gość

#6

2013-09-26 19:24

skoro inne kraje moga dostosowac swoje prawo to my tez mozemy.Przede wszystkim ludzie maja juz dosc pytania sie o zgode urzednikow.Jestesmy raczej blizej zwolnienia ich wszystkich z nikomu niepotrzebnej pracy !!!

Gość

#7

2013-09-26 19:25

Zmiana przepisów dotyczących obrotu produktami rolnymi jest sprawą priorytetową. Od tego zależy nie tylko przetrwanie i rozwój naszego rolnictwa, ale również zdrowie społeczeństwa.

Gość

#8

2013-09-26 20:47

marudzenie, że w tym kraju (jaki to TEN kraj, to przecież nasz kraj, bo w nim mieszkamy i żyjemy ) nic się nie uda jest BEZPODSTAWNE. Brawo za akcję, trzymam kciuki i podpisuje się obiema rękoma. Sama wymieniam się własnoręcznie wykonanymi przetworami ze znajomymi i przyjaciółmi. Polecam obrót bezgotówkowy (bo ja z małego miasta jestem :-)

Gość

#9

2013-09-26 21:01

brawo!

Gość

#10

2013-09-27 20:07

Uważam tę akcję za ze wszech miar pożyteczną i potrzebną.

Gość

#11

2013-10-08 19:55

Popieram ten projekt bo kwota ok.15 tys.jest na dobrym poziomie,a to pomoże ponieść poziom życia małym gospodarstwom.

Gość

#12

2013-10-16 15:00

Mieszkam w Berlinie i na wielu rynkach tj. koło mojego domu na Wittenbergplatz można nabyć prztwory, sery, mięso, owoce, warzyrza, ciasta, makarony, pierogi, ryby, jajka,... bezpośrednio od lokalnych rolników/wytwórców.
Petycjoner Parlamentu Europejskiego 0578/2012

#13 Z wystąpienia do władz unijnych " dlaczego władze unijne sprzyjają uzurpatorskim władzom w Polsce?".

2013-12-04 07:04

ZATRUTA WODA TO JADŁO ZATRUTE I ŻYCIE ZATRUTE !

2013-12-04 06:50

http://www.monitor-polski.pl/chca-nas-wytruc-woda-z-kanalizacji/

 

Z wystąpienia do władz unijnych " dlaczego władze unijne sprzyjają uzurpatorskim władzom w Polsce?".


PROTES PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE - Petycjeonline.com

(z ogłoszeń pod petycją)


...My Polacy, płatnicy składki do budżetu unijnego, mamy bezwzględne prawo, w zaistniałej sytuacji wymagać od władz unijnych  pomocy w odsunięciu uzurpatorskich władz w celu powstrzymania działań polityków w Polsce na szkodę Narodu Polskiego. Na  rządzących Polską po 1989 r. jak też na władze unijne  spada odpowiedzialność za doprowadzenie na skraj ubóstwa znacznej części społeczeństwa polskiego.

Pomoc żywnościowa finansowana ze środków unijnych, wobec faktu grabieży majątku narodowego Polaków jest jak na ironię. Ze względu na toksyczne dodatki zmierza do podtruwania w celu  fizycznego wyniszczenia biednych obywateli Polski. Wnioskujemy o zbadanie jakości żywności rozdawanej biednym obywatelom, ponieważ jej jakość jest tak zła że psy omijają takie jedzenie z daleka, o czym m.in. przekonał się Krzysztof Szczurko z Podkarpacia , co opisał w wierszu pt.:

" POMOC UE "

Pomoc  z  UE nam tu dają,

- niech Biedacy wyzdychają.


Mój pies bardzo głodny był,

- nawet i opadał z sił.

A, że karmy ja nie miałem,

- to z POMOCY  UE dałem.


To mielonka jest wieprzowa,

- z dodatkami ,,E” ,..czy zdrowa?

Dzień i noc przy budzie stała,

- i choć ,,ślinka” mu leciała.

I choć pies opadał z sił,

- to wykręcił do niej tył.


Wreszcie grosze ja zdobyłem,

- karmę dla psa i kupiłem.

Głodny pies się i ucieszył,

- i do karmy się pośpieszył.

Tu na koniec jest pytanie,

- jakie z UE pomaganie?


26 październik  2013

Autor: KYSY


Zamiast takiej toksycznej żywności  Polakom należą się godziwe zasiłki pieniężne, tak jak to ma miejsce w innych krajach UE np. w Niemczech, gdzie zasiłek na przeżycie wynosi od 306 do 382 Euro na 1 osobę bezrobotną a 184 Euro na 1 dziecko, przy cenach żywności prawie takich samych jak w Polsce.

Linki:1) “Mehr Geld für Arbeitsuchende und Sozialhilfeempfänger “ ( “Więcej pieniędzy dla  osób poszukujących pracy  i  osób występujących o pomoc socjalną “) ; www.bundesregierung.de/Content/DE/Artikel/2012/09/2012-09-19-regelbedarf-erhoeht-mehr-geld-fuer-arbeitsuchende.html 2)”Kindergeld, Entwicklung des Kindergeldes”(“Zasiłek dla dzieci, rozwój tego zasiłku”, tabela 1996-2013); www.guckmal.de/kindergeld-hoehe.htm.


W imieniu obywateli Europy stanowczo protestujemy przeciwko dopuszczaniu do jakiegokolwiek lobbingu siejącego śmierć i spustoszenie. Żądamy wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do osób winnych wprowadzania lobbingu koncernów wydobywczych. Domagamy się również wydalenia z terenu EU koncernów wydobywczych jak też spółek powiązanych z tymi koncernami, na  których ciążą wyroki sądowe za łamanie praw człowieka i niszczenie środowiska w innych częściach świata.

Niedopuszczalnym błędem jest mówienie o hydraulicznym szczelinowaniu w odniesieniu tylko do gazu łupkowego, gdyż ta technologia stosowana jest we wszystkich odwiertach geologicznych, każdego rodzaju, nawet gazu konwencjonalnego.


Jeżeli Unia Europejska i życie na terenie Unii ma przetrwać to konieczne są odważne, niezwłoczne i radykalne działania.


DLA WODY NIE MA ALTERNATYWY !  DLA WĘGLOWODORÓW SĄ ALTERNATYWY !

ZIEMIA JEST WŁASNOŚCIĄ PRZYSZŁYCH POKOLEŃ, WIĘC OBECNE POKOLENIA  POWINNY Z POKORĄ I SZACUNKIEM ZARZĄDZAĆ JEJ ZASOBAMI, Z MYŚLĄ O PRZYSZŁYCH POKOLENIACH .