Ogólnopolska petycja o wprowadzenie wędkarstwa sportowego (PZW)


Gość

#26

2014-01-03 22:06

1 ŁOWISKO NO KILL W REGIONIE TO SUPER POMYSŁ

Gość

#27

2014-01-04 03:44

Bardzo mi się to podoba.Do dzieła koledzy.

Gość

#28

2014-01-04 12:28

Popieram w 100-u procentach.Czas by PZW coś zrobił dla ludzi szanujących rybę ,NO KILL.

Gość

#29

2014-01-04 12:28

Petycje podpisałem , z tym że nie sadzę żeby ona coś dała ,a to dlatego że PZW to stowarzyszenie skupiające konkretnych ludzi , a taką petycje może podpisać każdy , nawet osoba kompletnie nie związana z wędkarstwem , dlatego nie sądzę żeby ktoś ja poważnie potraktował. Druga sprawa , nie da się zmusić każdego koła do opieki nad woda złów i wypuść , ponieważ nie każde koło ma wodę pod opieką.W okręgu opolskim mamy na dzień dzisiejszy 6 wód złów i wypuść , i nie były potrzebne żadne petycje , wnioski szły z zarządów kół albo z Walnych Zebrań Członków Kół , Za tymi wnioskami stali konkretni członkowie PZW , chcący się opiekować taka woda .Brakuje mi w tej petycji punktu znacznie zmniejszającego limity połowowe , na te które mamy , PZW na dzień dzisiejszy nie stać , wędkarz płacący kilkadziesiąt zł- bo taki jest odpis ze składki na zarybienia-,ma prawo zabrać w roku ryb za kilka tyś zł lub więcej ,nie ma to nic wspólnego z ekonomią i racjonalną gospodarką , dlatego popieram pomysł dwóch rodzajów pozwoleń , poszedłbym wręcz dalej ,te drugie pozwolenie powinno mieć znacznie mniejsze limity połowowe np. na poziomie 10-15 kg ryb w roku ,a za przekroczenie takiej ilości wędkarz powinien płacić ekstra jeszcze kasę. Ktoś tu napisał że takie różnice w opłatach to dyskryminacja , osobiście nie wodze tu żadnej dyskryminacji a jedynie zdrowe uzasadnione ekonomicznie rozwiązanie.Na dzień dzisiejszy osoby które wypuszczają ryby płaca kasę na ryby zabierane przez innych wędkarzy , dlatego nie życzę sobie , żeby ktoś żarł ryby wpuszczone do naszych stawów za moja kasę.
przemek

#30 Re:

2014-01-04 13:36

#23: mm -

Chłopcze, w dupie byłeś i gówno widziałeś. A jak widziałeś to nie zagłębiałeś sie zbytnio w powody, dla których w innych krajach europy zabiera się ryby. Gdzieniegdzie zabieranie ryb jest nawet wskazane albo jest nakaz zabierania ryb, lecz łowiska te są tak przesycone ze względu na ogromny rybostan, że jest to kompletnie uzasadnione.


Gość

#31 Re: Re:

2014-01-04 14:16

#30: przemek - Re:

kolejny wioskowy matał


Gość

#32 Re: Re: Re:

2014-01-04 15:45

#31: - Re: Re:

sądzisz po sobie?


Gość

#33

2014-01-04 16:22

W końcu ktoś się za to zabrał!!!

Gość

#34

2014-01-04 17:25

Bardzo mądrze. C&R górą.

Gość

#35

2014-01-04 18:30

Brawo!! Jestem za

Gość

#36

2014-01-04 19:03

Mięsiarze jak chcą mięsko pokąsać, niech doplacają do karty wędkarskiej. Na Śląsku same problemy z nimi. Karpiarzom nawet wywozić już nie wolno.

Gość

#37

2014-01-04 20:18

Dobry pomysł w czasach gdzie kazda złowiona ryba, traktowana jest jako strawa.

Gość

#38

2014-01-04 21:14

Kwestia czasu i lowiska no kill pokaza ze warto tworzyc ich wiecej. Od czegos trzeba zaczac. Jestem za !

Gość

#39

2014-01-04 21:15

Bardzo dobry pomysł!!!Mam nadzieje że władze PZW pójdą po rozum do głowy i wprowadzą nowe lepsze zasady.
kuchnia

#40 wędkarstwo sportowe

2014-01-04 21:29

wędkarstwo sportowe to nieuchronna przyszłość,tylko egzekwować będzie trudno.

Ten wpis został usunięty przez administratora strony (Pokaż szczegóły)

2014-01-05 00:51



Gość

#42

2014-01-05 10:02

ta cena co jest jest okej tylko ludzie za dużo ryb zabierają z jezior a potem mają pretensje że nie bierze SPORTOWY POŁÓW TO SPORTOWY ZŁÓW I WYPUŚĆ RYBĘ

Gość

#43

2014-01-05 10:41

Od dawna powinno to być.Prosta zasada jesteś mięsiarzem to płacisz więcej.Wreszcie sprawiedliwie.

Gość

#44

2014-01-05 12:21

Bardzo dobrze !
Chyba was pogieło

#45

2014-01-05 12:24

Lepiej złożyć petycję o zatrudnieniu większej ilości kontrolerów pozwoleń wędkarskich i przede wszystkim kontroli zarybianiu akwenów wodnych a nie zajmowaniu się pierdołami. Gdybyście wiedzieli jak naprawdę wygląda te rzekome zarybianie to byście wtedy widzieli jak to kochane PZW nas w karolka robi. Raporty o zarybieniu różnią się diametralnie od tego jak jest w rzeczywistości.
ART

#46

2014-01-05 12:35

To jest poroniony pomysł w takiej formie ,nigdy wędkarze "mięsiarze" nie spowodowali i nie spowodują zmniejszenia populacji ryb w łowiskach . Rybołówstwo ze swoją grabieżczą działalnością gołoci nasze wody i czerpie z tego potężne zyski jak również PZW ma z tego działkę, i dla PZW tylko w to graj taki pomysł bo więcej kasy wpadnie z pozwoleń i więcej ryb dla rybaków zostanie. No i kłusownictwo też się przyczynia do obniżenia rybostanu a nie "mięsiarze" . Sami sobie tą petycją strzelimy w kolano !!! Bo jeżeli dojdzie do wprowadzenia "wędkarstwa sportowego" to napewno zasady jego działania nie będą ustalane przez tych co petycję składają tylko przez "działaczy" którzy już zacierają łapki.
Won Sky

#47 LUDZIE!!!!!!!!!

2014-01-05 12:36

Nie za bardzo rozumiem sensu podnoszenia opłat dla osób które czasem rybkę zabiorą? 200 zł to za mało czy kto jeszcze chce się nachapać? Tu nie trzeba zwiększać opłaty tylko trzeba usunąć starych dziadów ze stołków i Zrobić Jeden POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI- z jedną opłata na cały kraj! Skoro Polski to chciałbym móc czasem połowić w innych regionach nie siedząc na internecie dzień wcześniej i przeglądając z kim mamy porozumienie, a z kim nie, gdzie się to opłaca?. dlaczego dziadki eis nie dogadały, a my mamy z tego powodu cierpieć? Na miejsce każdego "działacza" który jest w zarządzie koła tylko po to żeby kolegów bronic jak podczas kontroli okaże się ze w siatce o 6 karpi za dużo, a powinno przyjść 2,3 młodych którzy konsekwentnie sprawdzali, legitymowali by i ograniczali ten proceder jakim jest kłusownictwo. Bez żadnych układów. Każdy chyba się zorientował że po to tyle okręgów i kół żeby łatwo prać kasę. Po prostu do władzy dostały się osoby które nie odejdą same a podnoszenie składek w tym momencie nikomu tak nie pomoże jak im napchać portfele takie moje zdanie:) Nie chce tutaj wszystkich wrzucać do jednego wora ale rozejrzyjcie się że problem jest w mentalności ludzi a nie w tym że za małe składki.Idąc tym tropem za kilka lat będziemy musieli płacić 500 zł na rok, a jeśli dalej nic się nie zmieni to dalej będzie mało i co wtedy? Pomysł ze zbiornikiem no kill dobry. Pozdrawiam
Brać Wędkarską

Gość

#48

2014-01-05 12:52

Jak najbardziej jestem za.
Gość

#49

2014-01-05 13:52

nie dość że za karte wedkarska place grubbe pieniądze to mam płacić za to że rybe wezmę .. w dupe ten papierek wsadz sobie ;)

Gość

#50

2014-01-05 14:21

W dupie to my mamy miesiarzy takich jak Ty. A się zdziwisz jak ten papierek zdziała dużo i pzw wprowadzi takie zmiany.