PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE


Gość

/ #2240 Katastrofalne skutki gorączki wydobywczej w USA

2014-02-11 08:59

http://www.commondreams.org/headline/2014/02/05-9?fb_action_ids=232569203593978&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=[624973840909684]&action_type_map=[%22og.likes%22]&action_ref_map=[]

Fracking's Terrifying Water Usage Trends Spell Disaster

New study shows that fracking boom is happening in places that can least afford to lose precious water supplies

- Jon Queally, staff writer

http://www.commondreams.org/sites/commondreams.org/files/imce-images/frack_map.j...

Almost half (47%) of all U.S. wells are being developed in regions with high to extremely high water stress. This means that more than 80 percent of the annual available water is already allocated to municipal, industrial and agricultural users in these regions. (Source: Ceres)

tłumaczenie google:

Przerażający wodne Trendy serwera Fracking za katastrofą
Nowe badanie pokazuje, że wysięgnik szczelinowanie dzieje się w miejscach, które mogą sobie pozwolić na utratę co najmniej cennych zasobów wody
- Jon Queally , pisarz personel

Prawie połowa ( 47%) wszystkich studzienek w USA zostały opracowane w regionach o wysokiej do bardzo wysokiej stres wodny . Oznacza to , że ponad 80 procent rocznej dostępnej wody jest już przypisane do komunalnych , przemysłowych i rolniczych użytkowników w tych regionach . ( Źródło: Ceres )ironia szczelinowania : Niszczy naturalny zasób potrzebuje najbardziej . Tragedia dla osób mieszkających w pobliżu operacji szczelinowania : To zasobem naturalnym jestświeże i bardziej ograniczonych dostaw wody , na których również zależy .

I nie tylko szczelinowanie hydrauliczne szczelinowanie lub żądanie ogromne ilości słodkiej wody nie ważne gdzie to ma miejsce ,niepokojące nowe badanie uwalniający Środa stwierdziła, że​​większość miejsc, gdzietechnika wiercenia kontrowersyjna jest najbardziej rozpowszechnione są te same regiony, w których mniej i mniej wody jest dostępny .

Nakładki regiony , gdzie większość szczelinowania jest wykonywana w Ameryce Północnej w miejscach doświadcza problemów z zasobami wody najbardziej niepokojące i trwałe i otrzymany obraz jestdzwon alarmowy jako politycy iprzemysł paliw kopalnych nadal naciskać ekspansję Fracking jako zbawiciela dla USA i Kanadzie za nieszczęścia energii.

Według raportu , Szczelinowanie i stres wodny : zapotrzebowanie na wodę przez Numbers (pdf) , produkowanych przez sieć Ceres inwestorów non-profit , znaczna część działalności Fracking ropy i gazu w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dzieje się w " suchych, woda podkreślił regionów , tworząc znaczne ryzyko długoterminowych pozyskiwania wody " , które silnie i negatywnie wpływać na ekosystem lokalny, społeczności i ludzi mieszkających w pobliżu.

" Hydrauliczne szczelinowanie jest zwiększenie presji konkurencyjnej dla wody w niektórych regionach najbardziej nękanych suszą i podkreślił wody w kraju , " powiedział Ceres Prezydent Mindy kursową, ogłaszając hydraulicznego szczelinowania i stres wodny : zapotrzebowanie na wodę przez liczby .
" Blokowanie sztywniejsze przepisów korzystania z wody oraz poprawy warunków na - na - ziemi , potrzeby wodne branży w wielu regionach są na kursie kolizyjnym z innych użytkowników wody , szczególnie rolnictwa i komunalnych wykorzystania wody . "

Richard Heinberg , starszy kolega z Kalifornii post Instytutu Carbon i autor ostatniej książce o " fałszywej obietnicy " przemysłu Fracking mówiironia wniosków z badania " będzie pyszne , gdyby nie były tak przerażające . "

" W skali kraju " według Heinberg ", tylko około 50 procent Fracking ścieków zawraca . Miliony litrów słodkiej wody są nadal pobierane z rzek, strumieni , a studnie rocznie na ten cel , i - po - jest nieodwracalnie zanieczyszczona woda, to zazwyczaj kończy się się wniesienie do studni głębinowych unieszkodliwiania. oznacza to, że nie jest już dostępna na cykl hydrologiczny , która podtrzymuje całe życie naziemnej . "

Kliknij tutaj, aby spojrzeć na interaktywnej mapie Ceres ' na szczelinowania i zużycia wody .

Badanie zwrócił na danych branżowych szczegółowo zużycie wody od od 39.294 odwiertów ropy i gazu od stycznia 2011 do maja 2013 roku, w porównaniu , że informacje z "map wskaźnika stres wodny " opracowanych przez Instytut Zasobów (WRI ) .

Co to znaleźć :

Ponad 55 procent studni hydraulicznie spękanej były na obszarach dotkniętych suszą i regionów nakładki 36 procent ze znacznym wyczerpywanie wód podziemnych - Klucz wśród tych , Kalifornia , która jest w środku zabytkowego suszy i Teksasie , który ma najwyższe stężenie i rozwoju energii z łupków aktywność szczelinowania hydraulicznego w USA

W szczególności:

W Teksasie , który obejmuje szybko rozwijającym Eagle Ford i permu Basin gracz łupkowego , ponad połowa ( 52 procent) Studzienki w obszarach wysokiego lub skrajnego stresu wysoka woda . W Kolorado i Kalifornii , 97 i 96 procent studni , odpowiednio, były w regionach o wysokim lub bardzo wysokim stresu wodnego . Prawie porównywalne tendencje zostały również pokazane w Nowym Meksyku , Utah i Wyoming .

Wśród setki firm szczelinowania hydraulicznego , których oceniano stosowanie wody , tych z najwyższej ekspozycji na ryzyko pozyskiwania wody są Anadarako (APC ) , Encana ( ECA ) , Pioneer ( PXD ) i Apache (APA ) . Większość studni opracowywanych przez każdy z tych firm są w regionach o wysokim lub skrajnego stresu wodnego . Trzy najlepsze usługi, dostawców Halliburton ( HAL ) Schlumberger ( SLB ) i Baker Hughes ( BHI ) , obsługiwane o połowę wody używanej do szczelinowania hydraulicznego na poziomie krajowym , a także zmierzyć ryzyko pozyskiwania wody .

Chociaż użycie wody do szczelinowania hydraulicznego jest często mniej niż dwa procent potrzeb wodnych państwowych , skutki mogą być duże, na poziomie lokalnym , czasami przekraczając wody wykorzystywanej przez wszystkich mieszkańców powiatu .

" Jest topobudka , " profesor James Famiglietti ,hydrolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine , powiedział The Guardian . "Rozumiemy, jako kraj , że potrzebują więcej energii , ale jest czas na rozmowę o tym, co wpływa nie istnieje , a dołożymy wszelkich starań, aby spróbować zminimalizować szkody . "

Ironia najnowszych ustaleń , wyjaśnił Heinberg w e-mailu do wspólnych marzeń , opiera się na fakcie, że " wiele z boomu Fracking koncentruje się w zachodniej części Stanów Zjednoczonych - Teksas , Oklahoma, Kolorado i Kalifornii , które okazuje się być wysychają , prawdopodobnie w wyniku zmian klimatycznych . i że zmiany klimatu , z kolei się dzieje , bo jesteśmy spalanie paliw kopalnych, takich jak ropa i gaz ziemny. "

Heinberg zauważył, żeraport Ceres jest w dużej mierze napisany z punktu widzeniaprzedsiębiorstwa naftowe i gazowe wykorzystujących wiele swoich danych i skierowane do tych, którzy mogą być inwestowane lub chcieliby zainwestować w kontynuacji lub proliferacji przemysłu . Jednak wskazane szczegółowo rosnące trudnościprzemysłu i jego inwestorzy mogą wystąpić w zaopatrzenia wody dla ich działalności jest nadal cenna dla tych, w przeciwieństwie do szczelinowania .

" W Kalifornii , gdzie mieszkam , " powiedział, " jesteśmy przeżywa 500 lat susza .Przemysł wino winogrono - tu w Sonoma County stoi katastrofy . Rolnicy w Dolinie Środkowej ważenia czy sadzić w całym tym roku .fakt, że demokratyczny gubernator Kalifornii [ Jerry Brown ] chce spędzić trochę wody , co mamy na szczelinowanie , które tylko sprawiają, że nasze problemy klimatyczne gorsza robiraport przerażająco aktualne. "

_____________________________________
Ta praca jest na licencji Creative Commons Attribution- Share Alike 3.0 License.