Protest przeciwko ignorowaniu opinii pasażerów linii kolejowej Małkinia - Warszawa

andrzej

/ #44 Co czeka pasażerów na linii Warszawa - Białystok?

2014-09-05 05:24

W przypadku Kolei Mazowieckich na trasie do Białegostoku zostanie wprowadzona tradycyjna autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku od Tłuszcza do Łochowa. Pociągi odjeżdżające ze stacji Warszawa Wileńska w ok. 50 minut dotrą do Tłuszcza. Stamtąd pasażerowie będą mieli 5 minut na przesiadkę do autobusu w kierunku Łochowa. Do dyspozycji podróżnych będą dwa rodzaje autobusów: ekspresowy i zwykły. Ten pierwszy pokona trasę w pół godziny, natomiast drugi w ok. 60 minut, ponieważ, w przeciwieństwie do „ekspresu”, będzie zatrzymywał się na stacjach pośrednich w miejscowościach: Chrzęsne, Morka Wieś, Barchów i Urle. Dalsza podróż pociągiem z Łochowa zajmie 30 minut.

Rozkład jazdy KM będzie zbliżony do tego, który obowiązuje obecnie, zaś cała podróż z Warszawy do Łochowa wydłuży się o ok. 15-20 minut. Wynika to głównie z koniecznych przesiadek w Tłuszczu i Łochowie.

– Warto zaznaczyć, że autobusy będą jeździć w tzw. paczkach po 4-5 pojazdów, co sprawi, że wszyscy podróżni z pociągu znajdą swoje miejsce w autobusie – wyjaśnia Piotr Kozłowski z Kolei Mazowieckich, odpowiedzialny za realizację przewozów spółki na trasie do Białegostoku.