NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka

Quoted post


Gość

#4

2014-03-18 06:48

Polecam przejechać się na wybudowany odcinek obwodnicy i sprawdzić tam czy ten ruch będzie Wam mieszkańcom Wysokiej w jakikolwiek sposób zagrażał. Obwodnica budowana jest po to aby odciążyć częściowo ruch w mieście, aby samochody, które tam stoją nie generowały w korkach większej ilości spalin, aby można było się szybciej poruszać, a wierzę, że Wy mieszkańcy wysokiej też stoicie w tych korkach. Dlatego należy spojrzeć na sprawę szerzej i nie panikować. Przypomnę też, że w tej chwili przy terenach zabudowanych stawia się ekrany akustyczne, wiec pewnie ruch z obwodnicy będzie mniej słyszalny niż to ma miejsce obecnie. Wydaje się, że aby blokować budowę należało robić to dużo wcześniej, a nie gdy plany jej budowy są już zatwierdzone i termin na odwołanie minął. Teraz to jest musztarda po obiedzie...

Odpowiedzi


Gość

#8 Re:

2014-03-18 12:30:45

#4: -

Czlowieku,

piszesz jakieś strasznie glupoty o ekranach akustycznych!

Twoja głupota czy brak wiedzy??

Możemy umowić się na pomiary hałasu!

 

diablito

#9 Re:

2014-03-18 14:04:52

#4: -

Drogi gościu. Opowiadasz farmazony. Mam dom zlokalizowany poniżej 200 m od twojej wspaniałej obwodnicy autostradowej. Niestety ani istniejące ekrany nie tłumią w pełni hałasu, ani nie zatrzymują spalin. Z Twojej wypowiedzi wynika jedno - albo jetseś pracownikiem GZDKiA albo mieszkasz daleko od planowanej obwodnicy i z tego powodu jesteś taki ,,wyrozumiały".


Gość

#11 Re:

2014-03-18 15:25:01

#4: -

Plany są po to, żeby je dostosować do zmieniającej się rzeczywistości. To, że coś zostało zaplanowane 20 lat temu, nie oznacza, że trzeba się tego za wszelką cenę trzymać. Gdyby realizacja planów w naszym kraju przebiegała sprawniej, to nie byłoby żadnego problemu. Ale skoro u nas robi się plany, a z ich realizacją czeka 20 lat, to nie można się dziwić, że otoczenie się zmienia i należy te plany zmienić i dostosować do rzeczywistości.

A tak poza tym, to jeszcze nic nie zostało zatwierdzone i żaden termin odwołania nie minął.

mieszkaniec Wysokiej

#20 Re:

2014-03-20 16:31:14

#4: -

Polecam autorowi/gościowi puknąć się w głowę zanim napisze jeszcze raz coś tak niemądrego. Obwodnica jest wybudowana zaledwie we fragmencie, więc i ruch na niej jest stosunkowo niewielki, bo nie obsługuje jeszcze ruchu tranzytowego. Jestem zdecydowanie za tym, żeby ruch lokalny był odciążony, ale w obecnej sytuacji najpierw trzeba rozwiązać sprawę ruchu tranzytowego. Jeżeli wybudują najpierw obwodnicę biegnącą przez Wysokią i zamkną pierścień dla ruchu tranzytowego, to potem przez najbliższe 50 lat nikt nie znajdzie pieniędzy na rozwiązanie problemu, który najpierw wybuchnie, a potem przez kolejne lata będzie tylko narastał nękając mieszkańców Wysokiej za życia i ich dzieci jeszcze długo po ich śmierci!!!!! Jak zatwierdzone plany są idiotyczne to trzeba je blokować, bo nie ma innego wyjścia, tym bardziej, że zostało znalezione dobre rozwiązanie. Trzeba je po prostu zrealizować, a nie mydlić oczy tym, że może kiedyś tam, prawdopodobnie, jak znajdą się pieniądze... zostanie to zrobione po naszej śmierci...

Lukas

#32 Witam

2014-04-27 13:19:16

#4: -

Zapomnaiłes jeszcze dodac,ze masz interes fiansowy w budowaniu tej drogi!!!!

Nie zgadzam sie na zadna obwodnice.Bedziemy blokowac budowe i tyle!!!!!!

Czarna

#46 Re:

2014-05-08 13:57:30

#4: -

I to jest właśnie wypowiedź osoby, która nie ma zielonego pojęcia jaki jest stan faktyczny.

Kupując mieszkanie - romawiałam w UG Kobierzyce odnośnie  tych planów. Zapewniano mnie, że obwodnica została przeniesiona  w  stronę autostrady i ma  biec za ul. Chabrową - gdzie nie ma  żadnej zabudowy. I to był argument  do kupienia tutaj mieszkania.

Skoro  taką infirmację otrzymałam JA - sądzę, że  inni, potencjalni nabywcy ( oczywiście Ci, którzy  się tym zainteresowali  i wiedzieli o planowanej drodze !!!) również takie informacje w gminie otrzymali.

Gdybym była zainteresowana kupnem mieszkania przy  takiej drodze - kupiłabym  przy autostradzie.

A co do korków... wystarczyłoby:

1. połowie PSEUDO KIEROWCÓW zabrać prawo jazdy.

2. MANDATY  MANDATY I JESZCZE RAZ MANDATY !!! ( za wszystko!!!) : rozmowa przez telefon komórkowy bez  słuchawki ( owszem  jest mała część ludzi, którzy  jakoś sobie radzą. Jednak  większość - blokuje  ruch), wjeżdżanie na  skrzyżowanie  bez możliwości jego opuszczenia, jazda  20km/h  - jeszcze w dodatku lewym pasem, parkowanie  w miejscach  zakazanych  i  utrudniających  ruch, etc...

Czy  korek - który  tworzy się  dzięki  temu, że podczas jednego cyklu świetlnego  zjeżdża  ze świateł JEDNO AUTO - nie będzie śię tworzył dzięki dodatkowym drogom???

Wszystkie  duże miasta ( bynajmniej  w Europie) mimo posiadanych  obwodnic  borykają się z korkami. Nie  wiadomo ile  dróg  byłoby - ten problem nigdy nie znimknie.

 

 


Gość

#167 Re:

2015-12-31 19:49:53

#4: -  

 Taka "obwodnica" nie usprawni żadnego ruchu, wprost przeciwnie spowoduje jeszcze większe korki na węźle Bielańskim, a Ołtarzyn nic z tego nie będzie mniał.