W obronie Oskarów Ludowych

Quoted post

fanka kina

#1 Oskary Ludowe

2012-02-21 15:35

Co za bzdura! To oczywiste, że nazwa "Oskary Ludowe" jednoznacznie kojarzy się z amerykańską nagrodą filmową. Tym bardziej, że "Oscary" przyznawane są od kilkudziesięciu lat. Wymyślanie teraz śliskich wytłumaczeń niczego nie zmieni. Każdy zna "Oscary" a "Oskary Ludowe" to jakaś polska wioskowa imitacja.

Odpowiedzi


Gość

#3 Re: Oskary Ludowe

2012-02-21 21:53:30

#1: fanka kina - Oskary Ludowe

Aż dziwne, że "Fanka kina", a więc mniemam osoba wykształcona pisze o "wioskowej" imitacji. Proszę zapoznać się z historią Nagrody, postacią Oskara Kolberga i łaskawie nie obrażać polskiej kultury, której kultura ludowa jest równoprawną częścią. Z należnymi wyrazami, Piotr Szymon Łoś.


Gość

#5 Re: Oskary Ludowe

2012-02-22 14:46:30

#1: fanka kina - Oskary Ludowe

To smutne, że tacy ludzie w Polsce istnieją. Wstyd mi za takie komentarze. Całe szczęście, że to mniejszość.

Podpisuję się pod komentarzem #3.


Gość

#7 Re: Oskary Ludowe

2012-02-22 14:54:52

#1: fanka kina - Oskary Ludowe

Fanka kina sama jest wioskowa imitaja.

Szkoda czasu na odpowiedź,  rzeczywiście filmy ogłupiają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lucjan

#8 Re: Oskary Ludowe

2012-02-22 15:24:21

#1: fanka kina - Oskary Ludowe 

 Siedź gamoniu przed telewizorem, gap się w amerykańskie produkcyjniaki i nie zabieraj głosu na temat kultury

Andrzej

#22 Re: Oskary Ludowe

2012-02-23 00:11:15

#1: fanka kina - Oskary Ludowe

Wstyd mi, że w Polsce żyją ludzie, którzy myślą tak jak pani. Słusznie powiedziała pani tylko jedno: "... Każdy zna "Oscary"...". A wie pani czemu? Bo ktoś w USA o to zadbał. Zadbał także o promocję amerykańskiej Pop-Kultury. A Polacy, tacy jak pani, o swoją kulturę nie chcą się troszczyć. Prawdziwa "wiocha" to być polakiem, żyć w Polsce a myśleć jak nowojorczyk.

blyth83

#70 Re: Oskary Ludowe

2012-02-24 14:32:37

#1: fanka kina - Oskary Ludowe

Chciałbym zauważyć że Oskary Ludowe poza brzmieniem pierwszego członu nazwy nie mają nic wspólnego z Oscarami z NY i filmowcy powinni się w czoło puknąć. Ich pseudo renoma nie jest zagrożona - a jedynie się ośmieszają wysyłając takie pisma :P

Lacemaker157
Gość

#78 Re: Oskary Ludowe

2012-02-24 22:59:41

#1: fanka kina - Oskary Ludowe

Jakby Ci tu powiedzieć też jestem fanką kina, podobnież jak ty, więc zapewne kojarzysz, że nazwa OSCAR Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej wzięła się nie od imienia jakiegoś sławnego aktora czy twórcy kina, tylko od tyłka wujka Betty Davies, która jak pierwszy raz złapała Oscara do ręki to zachwyciła się "Ależ on ma tyłek zupełnie jak mój wujek Oscar". Natomiast Oscar Kolberg to nie był jakiś wioskowy wujek kogoś tam, tylko postać znana szeroko w kulturze polskiej na długo przedtem zanim tyłek wujka Bettie Davis zaświecił pozłacanym blaskiem w Los Angeles. Dla mnie pretensje Amerykanów przypomina jałową dyskusję między koncernem BP a jakąś małą stacją paliw. Wojna poszła o żółty- zielony kolor. Koncern złożył pozew bo ta mała stacja wg nich UKRADŁA ŻÓŁTY KOLOR, no po prostu ukradła, jak ona mogła. Amerykanie ze swoja megalomanią składają pretensje do naszego "Ludowego Oscara", że niby figurka Chrystusa Farsobliwego obniża prestiż gołej świecącej pupy wujka Oscara.