AKT WOLI NARODU

Quoted post

Krzysztof Puzyna
Autor petycji

#1 volonté générale

2012-10-21 00:19

Rousseau chodziło o warstwy społeczne tych wyzyskiwanych i gnębionych przez szlachtę, przez arystokrację. Jemu chodziło o stany społeczne dyskryminowane w ustroju monarchicznym. Tradycje i zasady społeczne epoki absolutyzmu, zniewalającej ludy w interesie klasy pasożytniczej były dla większości ludzi piekłem na ziemi!!

Rousseau proponował uwolnić ludzi w akcie umowy społecznej potwierdzonej wolą narodu. Proponował zerwać wszystkie dotychczasowe zobowiązania, umowy, zależności dając wszystkim obywatelom naturalną, pierwotną wolność - suwerenność myślenia, działania i posiadania.

Rousseau widział w umowie społecznej zobowiązanie ludzi wobec ludzi i nazywał wektor wypadkowy woli ludzi - ogólną wolą narodu - "volonté générale" warunkującą suwerenność narodową.

Krótko mówiąc chciał on przez ogólne porozumienie narodu w akcie volonté générale zlikwidować struktury państwowe. (Sprowadzić państwo do nowoczesnego "ground zero" ale bez gwałtu tylko biurokratycznie. Teraz postępują podobnie biurokraci w Unii, wobec narodów ale bez ich legitymacji, czyli nielegalnie.)

W dobie rozwoju błyskawicznej komunikacji internetowej, możemy łatwo uwidocznić i zwerifikować w referendach ogólnopolskich tą absolutną wolę narodu.

Idee przeciwne np. Montesquieu z jego trójpodziałem władzy i parlamentaryzmem imitowały i realizują prawa dżungli. Trójpodziałem władzy - taki znamy, został dziesiątki tysięcy razy przeprowadzony z wiadomymi skutkami i tragicznymi konsekwencjami.

Skorumpowany, pozorny parlamentaryzm praktykujący prawo dżungli w krajach 3-go świata, w krajach, którym zachód "pomaga", powoduje gwałtowne wzbogacanie się nielicznych największych złodziei i oszustów na koszt całych narodów.

Lud nie jest w stanie podejmować skomplikowanych decyzji?
Skomplikowane decyzje powstają tylko wtedy, gdy brakuje informacji, gdy się chce innych okradać, gdy się lud okłamuje i wykorzystuje.

Dla Narodu, dla woli narodu -
nie ma skomplikowanych decyzji, wszystko jest bezpośrednie i proste jak w mordę strzelił.

Odpowiedzi

Kontra Systemowi

#25 Re: volonté générale

2012-12-02 08:03:04

#1: Krzysztof Puzyna - volonté générale

Nie bardzo rozumiem wyslanie "Aktu Woli narodu" do Prokuratury Generalnej celem zaopiniowania pod katem prawnym. O ile mi wiadomo, to Konstytucja RP przewidziala cos takiego jak "wola narodu", ktorej podporzadkowane POWINNY byc dzialania rzadu i jego organow, a ze w rzeczywistosci rzad robi co chce, to jeszcze nie znaczy, ze jestesmy pozbawieni praw konstytucyjnych. Rzad przeciwstawiajacy sie woli narodu popelnia wykroczenie konstytucyjne i moja propozycja to dowiedziec sie w Prokuratorze Generalnej  jakim prawem robia cos, na co nie zgadza sie narod, ktorego nie pyta sie o zdanie i nie zwraca uwagi na protesty?

Zastartowal Pan akcje, pod ktora widnieje tez moj podpis, ale z zaznaczeniem, ze sama idea mi sie podoba, jednak nie znany mi jest projekt jej wprowadzania. Sam "Akt Woli Narodu" nie wystarcza, jesli nie ma sie konkretnych planow i nie dzieli sie nimi z tymi, ktorzy sie pod tym podpisuja. Potajemnych dzialan (ja przynajmniej) mam dosc ze strony rzadu, dlatego mam tez zainteresowania brania udzialu w nastepnych tajemniczych dzialaniach. Jesli Pan wysyla gdziekolwiek cos z podpisami innymi niz swoj, to bardzo prosze o dokladne przedstawienie wizji organizatora akcji, co sobie po niej obiecuje. Inaczej NIE ZGADZAM SIE na wysylanie jakichkolwiek "Aktow Woli" czy innych protestow, gdzie widnieje moj podpis.

Oczekuje tez od Pana, ze Pan przedstawi sie blizej nam wszystkim, ktorzy w Panskich akcjach sie podpisywali. Kim Pan jest, co Pan soba reprezentuje i jaki ma Pan program.

PROSZE O ODPOWIEDZ

Z

#192 Re: volonté générale

2013-02-27 14:02:08

#1: Krzysztof Puzyna - volonté générale

Polska zostala wciagnieta do UE aby ludnosc tego kraju ograbic.Niemcy podpisali konwencje o zapobieganiu podwojnego opodatkowania dochodow  Ob.Polskich.  pobierajacych swiadczenia z Niemiec .Na podstawie konwencji podpisanej w 1991 r o zapobieganiu podwojnego opodatkowania podatek od jej renty po mezu i pozniejszej czesci emerytury wypracowanej w BRDpodatek zostal sciagany przez bank z urzedu i odprowadzany do US w Krakowie od momentu przesiedlenia tj od 2.05 2004 r.Teraz w listopadzie D.Finansamt Branderburg  zada podatku od 2005 r.W Polsce te roszczenia juz sie przedawnily.Mimko tego Niemcy zadaja od biednej emerytki wplaty i narazaja ja na straty bezpodstawnych oplat adwokackich i sadowych jak sprawa z gory jest przegrana.Nie rozumiem tego dlaczego DeutscheVerschiescherun Anstand nie zwraca sie bezposrednio do Panstwa Polskiego jako glownego kasjera lub tez do US w Krakowie. Pracownica w US po pierwsze nie rozumie po Niemiecku i nie zna przepisow niemieckich.Co ma poczac biedny emeryt.

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-04-19 04:59:48


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-04-21 04:43:08


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-04-27 04:05:49


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-05-01 04:06:00


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-05-01 23:54:02


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-05-17 04:25:44


Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2014-04-03 23:14:04


obywatel świadomy

#710 Re: volonté générale

2014-06-16 12:59:52

#1: Krzysztof Puzyna - volonté générale

Czy autor "aktu woli narodu" może podać podstawy prawne takiego aktu. Jak wygląda procedura prawna wdrożenia go i ile podpisów musi być zebranych?

 

Wydaje mi się że jest duża nieświadomośc w społeczeństwie że w taki sposób może ono cos konkretnie zmienić w kraju.

Potrzeba większej informacji, żeby się naród o tym dowiedział.

wsk

#754 Re: volonté générale

2014-12-23 21:58:34

#1: Krzysztof Puzyna - volonté générale 

 za malo naglosniona jest ta akcja!!!