Nie dla wycinki drzew na ulicach Meissnera i Młyńskiej w Krakowie.

Szanowni Państwo. 
 
W związku z budową linii tramwajowej Meissnera - Mistrzejowice w Krakowie, urzędnicy wymyślili, że przy okazji całkowicie przebudują również ulice Meissnera i Młyńską zamieniając je w betonowe koryto autostradowe podobne do Al. Bora-Komorowskiego.
W związku z tym projektem zaplanowano wycięcie 894 drzew, głównie na pasie zieleni oddzielającym ulice Meissnera i Młyńską od chodników. Pas zieleni wraz drzewami ma zniknąć a zamiast tego jezdnie mają zostać poszerzone.
Meissnera3.jpgUrzędnicy zaplanowali również rozszerzenie Ronda Młyńskiego do rozmiarów porówny-walnych do Ronda Grzegórzeckiego co dodatkowo pogorszy sytuację kumunikacyjną pieszych.
Taka dewastacja nie jest do realizacji tego projektu konieczna i nie ma wiele wspólnego z samą budową linii tramwajowej. Dodatkowo może prowokować pytanie - komu takie działania (czytaj: koszty) mają służyć skoro nie mieszkańcom ani inwestycji ?
 
Naszym celem jest  zmiana projektu poprzez ograniczenie go do budowy samej linii tramwajowej bez poszerzania dróg i niszczenia drzew i zieleni.
 
Zwracamy się do wszystkich (!) z gorącą prośbą o wsparcie tej inicjatywy mającej na celu powstrzymanie urzędniczego pędu do betonowania Krakowa.
 
 
Z góry dziękujemy za wsparcie.
 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Joanna będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...