Nie dla wycinki drzew na ulicach Meissnera i Młyńskiej w Krakowie.

Szanowni Państwo. 
 
W związku z budową linii tramwajowej Meissnera - Mistrzejowice w Krakowie, urzędnicy wymyślili, że przy okazji całkowicie przebudują również ulice Meissnera i Młyńską zamieniając je w betonowe koryto autostradowe podobne do Al. Bora-Komorowskiego.
W związku z tym projektem zaplanowano wycięcie 894 drzew, głównie na pasie zieleni oddzielającym ulice Meissnera i Młyńską od chodników. Pas zieleni wraz drzewami ma zniknąć a zamiast tego jezdnie mają zostać poszerzone.
Meissnera3.jpgUrzędnicy zaplanowali również rozszerzenie Ronda Młyńskiego do rozmiarów porówny-walnych do Ronda Grzegórzeckiego co dodatkowo pogorszy sytuację kumunikacyjną pieszych.
Taka dewastacja nie jest do realizacji tego projektu konieczna i nie ma wiele wspólnego z samą budową linii tramwajowej. Dodatkowo może prowokować pytanie - komu takie działania (czytaj: koszty) mają służyć skoro nie mieszkańcom ani inwestycji ?
 
Naszym celem jest  zmiana projektu poprzez ograniczenie go do budowy samej linii tramwajowej bez poszerzania dróg i niszczenia drzew i zieleni.
 
Zwracamy się do wszystkich (!) z gorącą prośbą o wsparcie tej inicjatywy mającej na celu powstrzymanie urzędniczego pędu do betonowania Krakowa.
 
 
Z góry dziękujemy za wsparcie.
 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Joanna do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...