Petycja dotycząca parkingu przy ulicy Tokarza

 Stowarzyszenie „Razem dla Targówka”

Ul. Krasnobrodzka 15/ 27 03-214 Warszawa

Osoba do kontaktu Krzysztof Bielski    

krzysztofbielski@poczta.onet.eu                                                                                                                     

Prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski pl. Bankowy 3/5 00-950 Warszawa

Petycja Petycja dotyczy terenu parkingu przy ulicy Tokarza (cz. dz. ew. nr 11/4, 11/5 i 11/6 z obrębu 4-08-05)IMAG25681.jpg

Szanowny Panie Prezydencie,

 od wielu lat jedną z bardziej dotkliwych bolączek, jakie trapią mieszkańców Targówka jest brak ogólnodostępnych miejsc parkingowych.  Przyczyn jest wiele, m.in. brak strategii instytucji miejskich, działania tych instytucji powodujące zmniejszanie ilości miejsc parkingowych. Niestety głos mieszkańców w tych sprawach jest kompletnie pomijany i rzeczowe argumenty nie znajdują posłuchu wśród urzędników. Jesteśmy świadomi przepisów i zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze wszystko, co na pierwszy rzut oka jest rzeczą trywialną jest możliwe do zrealizowania.  Dość często jednak nie da się w sposób racjonalny wytłumaczyć działań, które przynoszą mieszkańcom same szkody a zyskują jedynie właściciele firm parkingowych.

Teren znajduje się w zarządzie ZGN Targówek. Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda w ten sposób, że na wjeździe na ogólnodostępny wcześniej parking na Tokarza w lipcu 2019 został zainstalowany szlaban i od tamtego czasu miejsce na ponad 30 samochodów świeci pustkami. Mieszkańcy wykazali wiele cierpliwości i ufności w to, że urzędnicy ZGNu oraz UDT mając jakiś plan potrafią go zrealizować sprawnie i w sposób niepowodujący dodatkowych dla mieszkańców niedogodności. Minęło ponad pół roku i rozmowy z urzędnikami w sprawie nawet czasowego dalszego udostępnienia tego terenu do użytku ogólnego nie przynoszą pozytywnego rezultatu. Dzieje się to w dzielnicy, gdzie każde miejsce do parkowania jest na wagę złota, a dodatkowo przez zmianę organizacji ruchu związaną z budową metra wiele miejsc parkingowych zostało zlikwidowanych. Informacje płynące od urzędników UDT są wymijające i wszystko wskazuje na to, że ich plany dot. tego terenu jeszcze długo nie zostaną zrealizowane zaś zamknięty obecnie parking jeszcze przez długi czas będzie pusty. Uznajemy taką sytuację za niedopuszczalną. Mała powierzchnia działki powoduje dodatkowo, że od wielu lat nie udało się znaleźć dzierżawcy i nic nie wskazuje na to żeby sytuacja miałaby się zmienić. Zrealizowane i zapowiadane inwestycje ( szlaban, ogrodzenie) rodzi pytania czy są one ekonomicznie uzasadnione i czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem umożliwienie mieszkańcom korzystania z tego terenu?

Jako Mieszkańcy Bródna domagamy się, aby teren przy ul Tokarza wykorzystać na ogólnodostępny parking, tak jak miało to miejsce przed zainstalowania szlabanu.


Stowarzyszenie razem dla Targówka Krzysztof Bielski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stowarzyszenie razem dla Targówka Krzysztof Bielski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook