Petycja do Marszałka woj. śląskiego w sprawie połączenia autobusowego Katowice-Rybnik

Firma INTER sp. z o.o. w dniu 23.04.2023 poinformowała o likwidacji połączenia Rybnik-Katowice. W związku z tym zwracamy się do Pana z petycją o podjęcie działań mających na celu wprowadzenie połączeń autobusowych na relacji Rybnik-Katowice przez instytucje samorządu terytorialnego woj. śląskiego do czasu zagospodarowania popytu przez przedsiębiorstwa prywatne. Zwracając się do Pana z tym wnioskiem chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Połączenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców woj. Śląskiego, w szczególności w godzinach porannych oraz popołudniowych wynikających z dojazdów do oraz z miejsca pracy. Ta informacja znajduje potwierdzenie w aktywnej dyskusji prowadzonej przez zainteresowanych połączeniem w lokalnych grupach społecznościowych na portalu Facebook [1] oraz pod artykułami publikowanymi przez lokalne wydawnictwa [2]. Dyskutujący często zwracają uwagę na brak punktualności połączeń kolejowych, oraz wygodę i szybszy czas dojazdu autobusów firmy INTER.

Ponadto niezwłocznie po ogłoszeniu decyzji firmy INTER, mieszkańcy rozpoczęli organizowanie wspólnych dojazdów na platformie Facebook we własnym zakresie, co świadczy o ich determinacji do niekorzystania z alternatywy jaką są połączenia Kolei Śląskich i PKP Intercity.

Mając na uwadze powyższe zwracamy się więc do Pana z niniejszą petycją i liczymy na pozytywne rozpatrzenie sprawy.

Źródła:
[1]https://www.facebook.com/businter/posts/pfbid0367RdSoqfYwnwzQfSa2XGmWCaxSRQFfyYYSY4me1f1h5eEzReqDm3PGjr8qZ49bUWl
[2]https://www.facebook.com/groups/rybnikcompl/permalink/1433970244015364/

Kontakt z autorami petycji:
biuro@regios.org.pl


Stowarzyszenie REGIOS - Tomasz Skowron, Jakub Jędruś, Krzysztof Szweda    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Stowarzyszenie REGIOS - Tomasz Skowron, Jakub Jędruś, Krzysztof Szweda będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...