Petycja do Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Wierzymy, że Zarząd PZLA powinien określić jasne zasady i stać na straży ich przestrzegania. Brak takich reguł wpływa bezpośrednio na protesty i afery, których liczba wzrosła do rozmiarów niespotykanych w ponad stuletniej historii PZLA, jak również na powszechne niezadowolenie zawodników i trenerów.

Aktualnie, każda niemal decyzja w PZLA jest całkowicie uznaniowa i pozwala na niewysłanie na zawody mistrza świata, ale wysłanie osoby, która nie mieści się nawet w trzeciej setce rankingu World Athletics. Można powołać do kadry narodowej dziesiątą osobę z mistrzostw Polski, jednocześnie nie powołując żadnej z dziewięciu osób, które okazały się lepsze. Można wreszcie nie dać żadnego szkolenia uczestnikowi Igrzysk Olimpijskich, ale wydać milion złotych na szkolenie osoby, która nigdy nie reprezentowała kraju na zawodach międzynarodowych.

Mając na sercu dobro i przyszłość lekkiej atletyki, wnioskujemy do Zarządu PZLA o przyjęcie następujących postulatów, które w mniemaniu podpisanych pod petycją osób poprawią funkcjonowanie PZLA i poprzez ograniczenie kontrowersyjności oraz braku transparentności podejmowanych decyzji wpłyną pozytywnie na rozwój Królowej Sportu.

Petycja obejmuje pięć podstawowych postulatów:
Postulat 1: założenie Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ePUAP)
Postulat 2: publikowanie na stronie internetowej kwartalnych zestawień wydatków poniesionych przez PZLA na szkolenie każdego zawodnika
Postulat 3: wprowadzenie systemu anonimowego oceniania trenerów blokowych przez członków kadry narodowej im podlegającym oraz ich trenerów, ujawnianie wyników oceny oraz warunkowanie dalszego zatrudnienia uzyskaniem pozytywnej oceny
Postulat 4: przyjęcie obiektywnych zasad kwalifikacji na imprezy mistrzowskie, w tym uznawanie międzynarodowych zasad kwalifikacji (terminy, wskaźniki, rankingi) i obligatoryjne powoływanie wszystkich zawodników spełniających międzynarodowe kryteria oraz wyrażających chęć wyjazdu
Postulat 5: opracowanie obiektywnych zasad podziału środków finansowych na szkolenie zawodników zależnych od uzyskiwanych osiągnięć sportowych oraz publikowanie szczegółowych zestawień podziału środków na stronie internetowej.

Uzasadnienie każdego z postulatów wraz ze szczegółowymi propozycjami rozwiązań zamieszczone są w pliku postulaty.pdf.


Michał Bernardelli (aferysportowe.pl)    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Michał Bernardelli (aferysportowe.pl) będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...