Petycja o udzielenie zgody na montaż oświetlenia na wybiegu dla psów w Lasku Marcelińskim

Jesteśmy grupą osób, których psy korzystają z wybiegu w Lasku Marcelińskim. Jesteśmy tam praktycznie codziennie. Niestety tryb pracy nie pozwala nam na korzystanie z wybiegu w ciągu dnia. 

Możemy to robić dopiero wieczorem. 

Obecnie robi się wcześnie ciemno. Nie chcielibyśmy rezygnować w okresie zimowym z możliwości korzystania z wybiegu. W ciemności trudno jednak kontrolować proces zabawy naszych pupilów. Obawiamy się również, że w ciemności ktoś z nas może zrobić sobie krzywdę, np. potykając się o nierówność terenu. Jesteśmy gotowi pokryć koszty zakupu i montażu lamp na wybiegu. Potrzebne są trzy: - dwie małe w każdej ze śluz, z czujnikiem ruchu, zapalających się jedynie gdy ktoś przebywa w wejściu, - jedna duża, 4m wysokości, stojąca na granicy wybiegu, oświetlająca obie strony. 

 Zdajemy sobie sprawę, że las jest miejscem dla zwierząt, którym oświetlenie może przeszkadzać. Dlatego (po konsultacjach z kadrą z wydziału biologii) chcielibyśmy zakupić lampy mało rozpraszające światło, najlepiej w kolorze zbliżonym do bursztynowego – o temperaturze barwowej max. 3000K (aby nie przeszkadzało ptakom i owadom), ładowane na baterie słoneczne, z manualnym włącznikiem, umieszczonym na słupie, oraz z czasowym programatorem dającym możliwość korzystania z oświetlenia tylko w godzinach od 6.00-22.00. 

 Wybraliśmy już model takich lamp. Pieniądze będziemy zbierać podczas zbiórki społecznej. Liczymy też na współfinansowanie przez Radę Osiedla Ławica.


Magdalena Szumska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Magdalena Szumska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...