Petycja o zmianę porannego rozkładu pociągów do Warki

 

Mieszkańcy Gminy Chynów

adres korespondencyjny:

ul. Ogrodowa 34, 05-650 Sułkowice

 

 

                                                                      Sz. P. Robert Stępień                                                                            "Koleje Mazowieckie- KM"                                                                             sp. z o.o. ul. Lubelska 26                                                                             03-802 Warszawa 

 

 

                                                          Petycja  

Szanowny Panie Prezesie,

  Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wnikliwą analizę opisanego niżej problemu i zmianę godziny porannego odjazdu pociągu z Sułkowic do Warki na linii R8 Warszawa - Radom.

  Nowy rozkład od 10.12.2023 powoduje, że 55 uczniów z terenu gminy Chynów (stacje: Sułkowice, Chynów, Krężel) dojeżdżających do szkół średnich w Warce będzie spóźnionych 5 minut na pierwszą lekcje o godzinie 8.00. Jesteśmy przekonani, że dużo dorosłych osób z naszego terenu jeździ do tego miasta do pracy rano aczkolwiek nie posiadamy dokładnej ich liczby.

  Proponowany odjazd z Chynowa o godzinie 7:33. Jest to dość późno aby dojechać punktualnie, przy założeniu że dojazd zajmuje 17 minut a dojście piesze do szkoły wraz z przebraniem się w szatni zajmuje 15minut. Wcześniejszy rozkład 7:27 z Chynowa jest najpóźniejszym z możliwych dobrych połączeń dla uczniów szkół średnich z naszej gminy.

   Wybierając wcześniejszy odjazd pociągu o godzinie 6.24 uczeń dociera pod zamknięty budynek szkoły i musi czekać godzinę na pierwszą lekcję. Mając na względzie dobre wykształcenie młodego pokolenia prosimy pozytywne rozpatrzenie naszej petycji. 

 

                                                                            Mieszkańcy gminy Chynów