PETYCJA PRZECIWKO ZAMKNIĘCIU ODDZIAŁU ONKOHEMATOLOGII DZIECIECEJ przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

Związku z coraz częstszymi informacjami, dotyczącymi sytuacji na Oddziale Onkohematologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, związanymi między innymi z niewydolnością personelu pielęgniarskiego z powodu małej liczby osób i co za tym idzie planami jego zamknięcia WYRAŻAMY SWOJ ZDECYDOWANY I STANOWCZY SPRZECIW.

Placówka ta jest szczególną, ze względu na fakt leczenia najmłodszych pacjentów chorych onkologicznie. Zespół wspaniałych lekarzy i nieocenionych pielęgniarek dzięki swojemu zaangażowaniu, oraz przez rozwijanie swoich umiejętności stworzył bezcenne miejsce dla Naszych dzieci, które niekiedy musi być ich drugim domem przez długie miesiące .Mali Pacjenci, leczeni przez długi okres czasu są przyzwyczajeni do miejsca do ludzi i lepiej znoszą chorobę co jest chyba najważniejsze w całym procesie leczenia, ażeby choć w taki sposób im ulżyć. Dlaczego chcecie Nam Rodzicom to odebrać?

Jak można więc rozważać zamknięcie w/w placówki i skazywać małych pacjentów i ich całe rodziny na zdecydowane pogorszenie możliwości leczenia? Szczególnie w placówce, która może się poszczycić bardzo pozytywnymi opiniami korzystających z pomocy z całego województwa?

Jak można w ten sposób postępować?

Doskonale wiemy, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ..

A kto na tym traci?

My i Nasze chore, potrzebujące leczenia dzieci, które mają do tego bezwzględne prawo, do Ochrony Zdrowia!

Z uwagi na niepokojące informacje jakoby miały one świadczyć o zamknięciu oddziału Onkohematologii Dziecięcej w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie, my, RODZICE dzieci będących pacjentami w/w oddziału I LUDZIE POPIERAJACY NASZE STANOWISKO domagamy się podjęcia wszelkich czynności w trybie pilnym, mających zagwarantować pewną i bezpieczną opiekę zdrowotną pacjentów oddziału. Personel oddziału wymaga wsparcia finansowego za nadgodziny lub uzupełnienia o kolejne wykfalifikowane osoby w tej dziedzinie. Oddział onkohematologiczny jest oddzialem specyficznym i wymagającym dokładnosci w pracy, tutaj nie ma miejsca na błędy, które mogą doprowadzić nawet do śmierci dziecka. Obecny personel wykazuje się nie tylko empatią ale też zaangażowaniem. Ich działania są bez zarzutu a nawet godne podziwu. My, Rodzice nie wyrażamy zgodny na to, aby nasze dzieci były narażane w dalszym ciagu na braki osób w zawodzie pielegniarek, co niewątpliwie stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia wielu pacjentów. Wiele środków finansowych zostało zainwestowanych z rąk podatników w oddział. Nie można dopuścić, aby zaprzepaścić pieniądze Polaków w taki sposób a mianowicie poprzez zamknięcie oddziału. Ponad to oddział cieszy się bardzo dobrymi opiniami i jesteśmy przekonani, że jest on przykładem dla pozostałych oddziałów w Polsce.

Życie człowieka i ochrona jego zdrowia jest priorytetem i nie ma zadnych podstaw do tego aby pozbawić dzieci prawa do ochrony ich życia i zdrowia. To powinno być karane. W tym momencie, to się dzieje, pielęgniarki pomimo swoich starań są bardzo obciążone. Domagamy się wsparcia finansowego dla pielęgniarek chcących pracować przez dodatkowe godziny oraz dodatkowej opieki w osobach wykfalifikowanych pielęgniarek, gdyż na tym oddziale nie ma miejsca na błędy i przemęczenie personelu.

Żyjemy w czasach gdzie krytyczne decyzje dotyczące publicznej opieki zdrowotnej padają na podstawie braku środków finansowych i zadłużenia szpitali. Z kryzysu finansowego jest zawsze wyjście.


Prosimy o to, żeby w tak trudnym czasie dla nas i naszych dzieci nie stawiać po raz kolejny finansów i budżetów ponad zdrowie.
Codzienna walka o życie dzieci rozkłada nas na łopatki, a informacja o potencjalnym zamknięciu oddziału to nieopisany szok i kolejna dawka strachu, który jest i tak na niemożliwym do opisania słowami poziomie.


Z choroba nie można się kłócić, nie można krzyknąć "idź sobie", ale w sytuacji gdzie brak środków finansowych jest problemem zdecydowanie mozna znaleźć rozwiązanie.


Bardzo prosimy, aby ODDZIAŁ ONKOHEMATOLOGII DZIECIECEJ wraz z CAŁYM PERSONELEM LEKARZY I PIELĘGNIAREK W ZWIĘKSZONEJ ILOŚCI POZOSTAŁ W CAŁOŚCI BEZ ROZWIĄZYWANIA. Tak aby obecni i przyszli pacjenci mogli mieć zapewnioną opiekę że strony Oddanych im Specjalistów w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

W związku z powyższym zdecydowanie sprzeciwiamy się planom zamknięcia Oddziału i kwitujemy to niepodważalnym argumentem jakim jest jedno z najważniejszych praw Unii Europejskiej czyli ochrona zdrowia i życia - więc bezwzględnie powinno być ono przestrzegane!

Jeśli jest coś co my rodzice i rodziny chorych dzieci możemy zrobić żeby pomoc szpitalowi w walce o oddział prosimy o informacje - jestesmy gotowi na działanie. Tak samo jak cudowni lekarze i pielęgniarki na tym oddziale spieszą z pomocą kiedy nasze dzieci jej potrzebują walcząc o życie.

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Rodzice będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...