Petycja w sprawie legalizacji gry na instrumentach w podziemnych przejściach metra

Do Rady Miasta st. Warszawy

Szanowni Radni,

Apelujemy do Was o dokonanie poprawki w Przepisach porządkowych obowiązujących w lokalnym transporcie zbiorowym organizowanym przez m. st. Warszawa, w Rozdziale II „Przewóz osób” §11 ust. 1, w którym mowa o

zakazie gry na instrumentach muzycznych i korzystania z urządzeń nagłaśniających na terenie stacji metra. (ust. 1 pkt 10)

Przepisy weszły w życie na mocy Uchwały Rady Warszawy nr XXVI/658/2016 z 21.04.2016 r.

Apelujemy o wniesienie poprawki, która dopuści muzyków do grania w podziemnych przejściach metra.

W tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego na Ursynowie złożony został projekt ESOG 723, który proponował utworzenie punktów dla muzyków w korytarzach prowadzących do bramek metra. W odpowiedzi na uwagi ZTM dot. wymogu drożności dróg ewakuacyjnych, dokonano określenia nadających się do tego miejsc. Mimo to, z projektu zrezygnowano ze względu na blokujący je zapis w Przepisach.

Punkty dla muzyków na stacjach metra są popularne w wielu, wielu miastach na całym świecie, m.in. w Montrealu, Mexico City, Berlinie, Budapeszcie czy Moskwie. Służą one muzykom nie tylko do zarobienia „paru groszy” czy wypromowania. Klimat, który tworzą, dodaje ciepła tym miejscom i łagodzi obyczaje. To poprawia samopoczucie i służy zdrowiu. Przy okazji, nagrania talentów muzycznych w przestrzeni miejskiej takiej jak stacje metra, są doskonałą reklamą dla miast. A reklama ta ma zasięg Facebook’a.

Tym samym, mając na względzie szeroki i pozytywny wpływ tak subtelnej zmiany na przestrzeń wspólną, apelujemy o wniesienie poprawki, która zezwoli muzykom na granie w korytarzach prowadzących do bramek metra.

Mieszkańcy i przyjaciele Warszawy

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jan Cieplak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook