Petycja w sprawie stworzenie na jeziorze Tatarak PZW Legnica łowiska No Kill

Legnica 01,12,2020      

 

 

                            Szanowni Państwo    

                           Prezes oraz Zarząd okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego                                               w Legnicy  

 

  Wniosek o utworzenie łowiska " No Kill" na Jeziorze Tatarak nr działki 307/81 , nr ewidencyjny wody 235  gmina Miłkowice , obwód rybacki VI.5 Obwód rybacki rzeki Czarna Woda nr 1 -  bez prawa do zabierania złowionych ryb.  

 

    My, niżej podpisani wędkarze , zrzeszeni w kołach Polskiego Związku Wędkarskiego , zwracamy się z uprzejmą prośbą o utworzenie łowiska bez prawa do zabierania złowionych ryb ( z wyłączeniem ryb wskazanych w regulaminie PZW za szkodliwe ).

Chcielibyśmy aby miejscem utworzenia takiego łowiska było jezioro Tatarak w gminie Miłkowice.    Łowiska PZW w okręgu Legnickim  w wyniku wysokiej i stale rosnącej presji wędkarskiej stają coraz mniej zasobne w ryby. Złowienie okazu kilku czy kilkunastokilogramowego graniczy często z cudem.

Z tego powodu coraz większa liczba wędkarzy rezygnuje z bycia członkiem w  PZW i wybiera łowiska komercyjne.  

 Utworzenie łowiska o charakterze No Kill, mogło by poprawić ogólną sytuację wędkarską w naszym okręgu. Łowiska tego typu są coraz bardziej popularne i cieszą się poparciem wędkarzy w całej Polsce. Nierzadko, na tle pozostałych zbiorników, są to jedyne miejsca gdzie można złowić wymiarową rybę lub nawet okaz życia. Ten mały krok może bardzo mocno wzbogacić ofertę wędkarską naszego okręgu, a przecież wędkarstwo to także turystyka więc korzyści mogą być dla całego regionu. Ponadto, łowiska No Kill są bardzo atrakcyjne sportowo. Wyniki zawodów wędkarskich w ostatnich czasach mocno zubożały, najczęściej polegają na łowieniu drobnicy.

Zbiorniki No Kill to doskonała alternatywa dla organizowania wszelkich zawodów wędkarskich.    Łowiska "Złów i wypuść" poza walorami wędkarskimi mają również zalety ekonomiczne. Wody "No Kill" nie wymagają stałych zarybień, dlatego koszty ich utrzymania są o wiele niższe w porównaniu do zwykłych łowisk. Ponadto zbiorniki takie są idealnym miejscem do rozwoju flory i fauny w całkowicie naturalny sposób. Ryby mogą rozmnażać się bez przeszkód poprzez naturalne tarło a ich populacje będą regulowane przez drapieżniki.

Powołanie takiego łowiska będzie miało także wpływ na ochronę środowiska naturalnego w naszym regionie.  

 Ze swojej strony zapewniamy, że będziemy dokładać wszelkich starań aby łowisko było odpowiednio zadbane, przygotowane do użytku przez wędkarzy oraz odpowiednio oznakowane. Jak również możemy zaangażować się w stworzenie zasad użytkowania ww. jeziora przez wędkarzy ( z uwzględnieniem dobrych zasady obowiązujące na innych podobnych zbiornikach PZW w Polsce).  

Prosimy o pozytywne rozpatrzenie wniosku.  


Marcin Sokołowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marcin Sokołowski do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...