Przystanek turystyczny w Szczawnicy - petycja do władz miasta

regionpieniny_logo_płaskie.png

Niżej podpisani organizatorzy wycieczek, nauczyciele, piloci wycieczek, przewodnicy górscy, kierowcy autokarów czyli wszystkie osoby przyjeżdżające z turystami do Szczawnicy zwracamy się z propozycją budowy przystanków turystycznych w Szczawnicy na ulicy Głównej, tuż przy istniejących przystankach Szczawnica UPT (Halka) – po obu stronach drogi.

Usprawni to ruch turystyczny, pozwoli uniknąć niebezpieczeństw przy wsiadaniu i wysiadaniu w miejscach przypadkowych. Nie będą tworzyły się niepotrzebne korki w momencie zablokowania miasta przez autokar wysadzający/zabierający turystów w nieodpowiednim miejscu.

Proponowana lokalizacja, jako uzupełnienie parkingu piętrowego przy ul. Pienińskiej, jest idealna dla grup udających się na promenadę, na Palenicę, zwiedzających centrum Szczawnicy, udających się na plac Dietla. Z tego miejsca jest bardzo blisko także do popularnych (wśród grup zorganizowanych) pensjonatów i hoteli.

Warto zauważyć, że budowa przystanków turystycznych sprowadza się do wydłużenia już istniejących przystanków (Szczawnica UPT) oraz ich właściewgo oznakowania.

Takie przystanki to norma w miejscowościach turystycznych.
Ogólne założenia:

  • Przystanek taki jest przeznaczony wyłącznie dla autokarów, które obsługują zorganizowane grupy turystów, tzn. będące pod opieką osoby reprezentującej organizatora turystyki (zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych; Dz.U. z 2014 r. poz. 196).
  • Miejsca ograniczonego postoju dla autokarów turystycznych są oznaczone na terenie miasta znakiem D-18a ("parking - miejsce zastrzeżone") z tabliczką o treści: "Wyłącznie dla autokarów turystycznych. Postój maks. 10 min."
  • Do przystanku należy podjeżdżać wyłącznie w celu umożliwienia pasażerom opuszczenia autobusu lub zabrania oczekującej tam grupy.
  • Dla umożliwienia płynności ruchu drogowego należy odjechać z przystanku natychmiast po opuszczeniu lub wejściu pasażerów do autokaru. Czas postoju autokaru nie może przekraczać 10 minut.

Region Pieniny - Lokalna Organizacja Turystyczna    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Region Pieniny - Lokalna Organizacja Turystyczna do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook