Apel do władz Warszawy o pomoc w uratowaniu Kinoteki, jednego z najbardziej zasłużonych warszawskich kin.

Pandemia koronowirusa odciska piętno na nas wszystkich. Dlatego w tych trudnych czasach niezwykle ważna jest solidarność, wzajemna pomoc i wsparcie, dla tych którzy ich teraz potrzebują. Jedną z branż, która zlazła się w tragicznej sytuacji jest branża kinowa. Nad przepaścią stanęło też ulubione kino wielu warszawiaków – Kinoteka.

Niestety w tych trudnych momentach – zamknięcia, a potem ograniczenia możliwości działania kin wprowadzonego przez władze centralne – Kinoteka nie dostała praktycznie żadnego wsparcia od przedstawicieli władz Warszawy, z którymi współpracuje przecież od niemal 20 lat. Władze miasta nawet nie odpowiadają na prośby i propozycje przedstawicieli kina, a podlegająca miastu spółka, która wynajmuje powierzchnię pod działanie Kinoteki, mimo licznych próśb i wyjątkowości sytuacji, nie zdecydowała się umorzyć lub zmniejszyć czynszu, który podczas pandemii, a zwłaszcza ustawowego zamknięcia kin, jest dla Kinoteki po prostu wyrokiem śmierci. Dlatego zwracamy się z wielką prośbą do prezydenta Rafała Trzaskowskiego - prosimy ratować Kinotekę, prosimy o wyciągnięcie pomocnej dłoni do kina, prosimy nie zabijać jednego z ulubionych miejsc mieszkańców Pana Miasta!

Tą petycją prosimy Pana Rafała Trzaskowskiego o pomoc dla Kinoteki i urotowanie tego zasłuzonego dla Warszawy miejsca. Jego przyszłośc leży w Pana rękach.

Kinoteka, to miejsce, które przez ostatnich 20 lat dawało mieszkańcom Warszawy niezwykłą radość obcowania z kinem w każdym chyba jego wydaniu. To niezwykłe kino, w samym centrum miasta, w którym możemy oglądać, w bardzo komfortowych warunkach, zarówno wielkie kinowe hity, jak i filmy tak niszowe, że pewnie nigdzie indziej zobaczyć ich się nie da. Kinoteka to połaczenie kina studyjnego z Multiplexem – świetnie dobrany repertuar w wygodnych i nowoczesnych salach kinowych.

To w Kinotece możemy oglądać filmy podczas niezliczonej liczby festiwali, przeglądów i cykli. Poczynając od największych – jak właśnie zakończony Warszawski Festiwal Filmowy, czy największy festiwal filmów dokumentalnych Docs Against Gravity, przez Festiwal Filmów Rosyjskich, Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej, Tydzień Kina Hiszpańskiego, Festiwal Filmów Lotniczych, Festiwal Filmowy Kino Dzieci, po festiwal filmów dokumentalnych tworzonych przez kobiety i wiele, wiele, wiele innych.

Drugiego takiego miejsca w Warszawie, a i zapewne w całej Polsce, nie ma. Dlatego stajemy w obronie Kinoteki.

My, widzowie Kinoteki, miłośnicy kina, mieszkańcy Warszawy, wspólnie apelujmy do władz miast z prezydentem Rafałem Trzaskowskim na czele, który z pewnością sam nie raz w Kinotece gościł, o pomoc kinu.uratujmy_kinotekę.png

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Paweł Lachowicz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.