Apel o utrzymanie statusu kulturoznawstwa jako dyscypliny naukowej

Komentarze

#613

Jestem kulturoznawczynią.

Sylwia Czerwińska (Poznań, )

#634

wystarczy tej ksenofobii!!!

Sylwia Brzozowska (Warszawa, )

#636

Nie zgadzam się na podejmowanie pochopnych decyzji w myśl tzw. Dobrej zmiany, która zmianą jest rzeczywiście, jednak z pewnością nie jest zmianą dobrą.

Maja Chitro (Warszawa, )

#704

Jestem absolwentką kulturoznawstwa i nie godzę się na deprecjonowanie tej dyscypliny naukowej, choćby z szacunku do wiedzy, pasji i zaangażowania wykładowców - profesorów, doktorów, a także magistrów, z którymi miałam przyjemność mieć zajęcia.

Wiktoria Żytyńska (Opole, )

#706

nie rozumiem jak można chcieć się pozbyć tak wspaniałego kierunku, który wnosi więcej jeśli chodzi o świadomość niż inne kierunki.
Przez rok nauczyłam się na kulturoznawstwie więcej niż przez wszystkie lat języka polskiego w szkole

Anna Przybylska (Gdańsk, )

#709

kulturoznawstwo zawsze było i będzie pełnoprawną dyscypliną naukową!

Józef Jałocha (Kraków, )

#711

Podpisuję ponieważ jestem dumną absolwentką kulturoznawstwa i dzięki temu szczęśliwa specjalistką w dziedzinie mediów. Mam otwarty umysł i dostrzegam potencjał w nowatorskich projektach.

Olga Osowska (Warszawa, )

#715

Polska ma ogromny dług wobec rdzennej ludności Mazur za kultywowanie przez stulecia Polskiej gadki oraz potraktowanie z "wdzięczności" autochtonów w okresie powojennym.

Andrzej Mrozicki (Zondzbork, )

#737

Nie zgadzam sie z tymi zmianami i uważam ze są one szkodliwe dla polskiej kultury.

Jagoda Wisniewska (Bydgoszcz, )

#750

To przecież jedynie dzięki kulturze przetrwaliśmy.

Maria Flipowicz (Warszawa, )

#753

Podpisuję, ponieważ jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich Kulturoznawstwa i lata spędzone na tych studiach były najbardziej wartościowe w moim życiu. Wiedza jaką posiadłam, umiejętności jakie zdobyłam są na tyle uniwersalne, że pozwalają na rozwój w różnych kierunkach oraz pracę na różnych polach. Kulturoznawstwo jest dziedziną poważaną i o ugruntowanej pozycji. Nie zasługuje na degradację. Osobiści również nie chcę nagle się dowiedzieć, że dziedzina naukowa na którą poświęciłam pięć lt życia i pokochałam całym sercem z formalnego punktu znaczego przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie w naukowym dyskursie.

Marta Jędrzejak (Warszawa, )

#760

Kultura jest dobrem wspólnym narodu - skoro o jej kształcie znowu decydują kolejne ekipy polityków, nie pozwólmy, aby do nich należały jeszcze decyzje o badaniu kultury, o jej opisywaniu i ocenianiu wedle odgórnych partyjnych wytycznych.

Michał Błażejewski (Gdańsk, )

#762

Kulturoznawstwo to dyscyplina naukowa, która pozwala na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata, m.in. odsianie tego, co jest medialnym bełkotem i propagandą.

Daniel Maliński (Łódź, )

#768

Kultura to warunek istnienia jednostki i wspólnoty, a kultura nie istnieje bez wiedzy o niej.

Maciej Juchnjewicz (Olecko, )

#770

Miałam możliwość studiowania dwóch kierunków: kulturoznawstwa i pedagogiki. Z własnego doświadczenia wiem, iż kulturoznawstwo wymaga większego nakładu pracy własnej. W zamian daje możliwość zrozumienia wielu innych dyscyplin i znalezienia pewnych prawidłowości rządzących światem.

Małgorzata Szczepanek (Warszawa, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...