Oświadczenie Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego UW ze wsparciem społeczności akademickiej w sprawie przemocy policyjnej oraz nacjonalistycznej agresji

Komentarze

#6

No pasaran!

Maciej Cyganowski (Warszawa, )

#11

W obliczu przybierających na sile nastrojów antysemickich i nacjonalistycznych obowiązkiem moim jako człowieka i studentki, ale także obowiązkiem całego środowiska amademickiego, jest wyrażenie sprzeciwu wobec szerzącej się fali nienawiści oraz wobec władzy i policji, które na tę nienawiść przyzwolenie dają.

Anna Pietrucha (Warszawa, )

#30

Ponieważ taka agresja policji, która ma strzec naszych praw i wolności, jest niedopuszczalna w demokratycznym państwie prawa.

Wojciech Sańko (Warszawa, )

#44

W całości się zgadzam z postulatami i jestem przeciwko nacjonalizmowi, zakłamywaniu historii. Nie podoba mi się to co się dzieje w Polsce i nie ukrywam, że rozmyślam czy po ukończeniu studiów nie wyjechać stąd na doktorat lub do pracy, jeśli nic się nie zmieni.

Anna Kucharska (Warszawa, )

#47

Nie zgadzam się, żeby faszyzm odradzał się w mojej ojczyźnie. Żeby policja ochraniała faszystów a biła studentów. Sprzeciwiam się łamaniu prawa.

Katarzyna Wielgosz (Warszawa, )

#58

Jesteście dla naszego pokolenia - kolegów ze studiów w IS UW Waszych rodziców - najpiękniej wyrosłymi kwiatami, białymi różami, a nasza wina - nie dość zabezpieczyliśmy Polskę przez te ćwierć wieku - że też nowym pokoleniem Kolumbów, 20-latków, urodzonych już w wolnej Polsce i którym wpajano ideały i... w to nam uwierzyli. Natomiast bandyci w mundurach, co biją NA KOMISARIACIE PIĘŚCIĄ W OKULARY (JEST ZDJĘCIE MOMENT PO http://fb.com/johnBoBsophieArt/photos/821497748053716 ), kompromitują godło na swych czapkach i muszą być ukarani i nie pozwalać sobie na to na przyszłość. NIE POZWOLIMY NA NOWEGO GRZEGORZA PRZEMYKA! Niech żyje Polska! A jeszcze nie zginęła, kiedy Wy jesteście. Dziękuję Wam, składam niski pokłon i bezwzględnie się solidaryzuję. KKE http://bi.gazeta.pl/im/36/ff/15/z23067190O.jpg http://fb.com/johnBoBsophieArt/photos/818850071651817 ('Dziady. 50 lat później' - łańcuch pokoleń pod pomnikiem wieszcza między red. Sewerynem Blumsztajnem, a poetą Jasiem Kapelą i Wami) http://web.archive.org/web/20150812072254/http://11listopada.org/files/56226.jpg (11-XI-2012) http://youtu.be/hEnRALid2F0 (11-XI-2011) http://archiwum.dyktatura.info/teksty/magazyn_antyrzadowy-17-18-1992.pdf (fot. ze str. 1 opisana na str. papierowej 8; 13-IV-1992 - też już wtedy byliśmy razem z prof. Piotrem Balcerowiczem, jak w tym spisie podpisów dziś)

Karol 'Karol' Ejgenberg (Warszawa, www.muzykant.folk.pl, )

#59

Podpisuję, ponieważ mam świadomość czym kończy się pobłażanie faszstom.

Maciej Konopiński (Kraków, )

#81

Nie chcę, żeby moje dzieci i wnuki żyły w państwie PiS, które wyszykował nam frustrat pociągający za sobą - z osobistej rozpaczy i braku nadziei - w przepaść wszystkich innych, mających cierpieć razem z nim. A już faszyzm, ksenofobia, nietolerancja... brrrr!!! Nigdy więcej! Działajcie, działajcie. Jak mogę, działam i ja!!!

Ariadna Masłowska-Nowak (Warszawa, )

#87

IBL PAN, Central European University, Budapeszt

Piotr Wciślik (Warszawa, )

#91

Podpisuję, ponieważ nie godzę się na to, żeby łamanie praw człowieka przez polską policję przechodziło bez echa. Nie możemy nadal się łudzić, że żyjemy w praworządnym kraju. Trzeba nagłośnić sprawę, aby obywatele dostrzegli, jak destrukcyjne są działania PiS-u.

Kamil Górzyński (Warszawa, )

#92

Sprzeciwiam się policyjnej agresji oraz faszyzacji III RP

Piotr Szczęśniak (Piaseczno, )

#94

Nie chcę żyć w kraju Czarnych Sotni i policyjnego bezprawia. No pasaran!

Maciej Pieczyński (IBL PAN) (Warszawa, )

#97

Akademia Leona Koźmińskiego

Marcin Zaród (Warszawa, )

#102

Działania przeciw faszyzmowi, to działania na rzecz
naszej demokratycznej przyszłości

Ewa Sobczyk (Złotów, )

#110

Jako obywatel Polski nie zgadzam się na powrót faszyzmu i nietolerancji w tym kraju europejskim.Ponadto zgadzam się z stanowiskiem studentów.

Andrzej Woszczyński (Chełm, )

#113

Wydział Psychologii, Uniwersytet Warszawski

Ewa Haman (Żółwin, )

#114

Co tu się odjaniepawla

tadeusz sajdak (warszawa, )Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...